V Disney si můžou oddechnout: nové Star Wars se navzdory všem problémům povedly

- Novinky autor: Adam Homola

Tak a je to tady. Příští týden jde do kin Solo: Star Wars Story, první recenze přistály a jsou naštěstí pozitivní. Projekt, který nejprve působil zbytečně, jen aby ho pak skoro semlely notně medializované produkční problémy, najednou stojí na vlastních nohou.

A stojí na nich tak dobře, že drtivá většina recenzí zvedá palec nahoru a chválí film jako zábavnou jízdu, která odsýpá. Fanoušci i tvůrci si tak mohou oddechnout, průšvih se nekoná a Star Wars mohou pokračovat v dobývání peněženek diváků i letos.

Hlavně je fajn, že na vlastních nohou dokáže stát Star Wars film, který rozhodně nestojí na světelných mečích, rytířích Jedi a podobných věcech. Solo je prý skoro jako sci-fi western říznutí heistovkou a i když údajně první třetina trošku drhne, nakonec se všechno rozjede a frčí to svižným tempem až do konce.

Nikdo si navíc nestěžuje ani na Aldena Ehrenreicha, který to chudák poslední rok schytával ze všech stran. Člověk si na něj prý musí chvíli zvykat, ale nakonec je to v pohodě. Na další reakce kritiků se můžete podívat na Metacritic či Rotten Tomatoes, kde má Solo: Star Wars Story hezká hodnocení.

Nezapomeňte ještě kouknout na přiložený featurette. V něm se dozvíte, že tvůrci makali také na uvěřitelnosti filmu. Jak jí nakonec dosáhli? To se už podívejte sami...

Na závěr zbývá už jen přidat několik nových plakátů a začít pomalu rezervovat lístky na premiéru.

Solo: Star Wars Story

Solo: Star Wars Story

Solo: Star Wars Story

Solo: Star Wars Story

Tagy: akční sci-fi dobrodružný star wars han solo Solo film

Zdroje: Metacritic,Rotten Tomatoes

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.