Disney si mladého Hana Sola v prvním TV spotu na nové Star Wars schovává

5. 2. 2018 - 9:37 | Trailery | Adam Homola

Disney si mladého Hana Sola v prvním TV spotu na nové Star Wars schovává zdroj: tisková zpráva

Tak jsme se konečně dočkali. Film Solo: Star Wars Story má premiéru už v květnu tohoto roku a co si budeme povídat, nejvyšší čas na první teaser byl už loni. Jenže to se musel propagovat Poslední z Jediů a Han Solo musel čekat.

Osmá epizoda Star Wars už v kinech ale postupně po celém světě končí, a tak se může ke slovu dostat oblíbený ničema. Toho známe z původní trilogie i sedmé epizody a zatím mu tvář propůjčil vždycky jen Harrison Ford.

Jenže tomu je 75 let a Disney se rozhodla zmapování jeho začátků. Na plac tak přišel nováček Alden Ehrenreich, trochu známý hlavně díky filmu Ave, Caesar!. Jak mu to sekne v kůži Hana Sola už můžete posoudit v přiloženém traileru sami.

I když zase tolik toho neposoudíte, protože první teaser, respektive tv spot (teaser trailer dorazí za nedlouho) si Hana Sola šikovně schovává a moc ho neukazuje. Tv spot sice spíše jen naznačuje a na pořádné představení zápletky a postav si budeme muset ještě (nedlouho…) počkat, víme alespoň základní informace o příběhu. První oficiální potvrzení hlavní zápletky přišlo z LucasFilmu teprve nedávno.

zdroj: Archiv

Sice nejde o nic detailního, ale alespoň víme, že se vydáme do předaleké galaxie ve staré známé lodi Millennium Falcon. Ve filmu také uvidíme, jak se Han Solo potlouká po temném a nebezpečném kriminálním podsvětí a jak se setká se svým budoucím kopilotem Chewbaccou. Samozřejmě nesmí chybět ani známý gambler Lando Calrissian, ale to je asi tak všechno, co jsme se z oficiálního webu dozvěděli.

Jinak se toho o filmu pořád zase tolik neví, ale pokud vás zajímá pohled za kulisy, můžete se podívat alespoň na Twitter účet režiséra Rona Howarda. Ten totiž publikoval několik fotek z natáčení, i když tedy na většině z nich byste nic moc konkrétního a popisného nenašli. Přesto za to stojí na ně alespoň mrknout a abyste se nemuseli prohrabávat dalšími věcmi které se Star Wars netýkají, můžete zavítat rovnou sem.

Vzhledem k rapidně se blížícímu datu vydání můžeme očekávat mnohem častější a razantnější kadenci různých trailerů, rozhovorů, fotek, záběrů z natáčení a vůbec všech možných materiálů, kterými bude chtít Disney film prodat. Markeťáci se budou muset hodně snažit, protože v květnu, kdy půjde film do kin, je Solo: Star Wars Story namáčknutý mezi Avengers: Infinity War a Deadpool 2.

Avengers jsou jistota co vydělá hodně přes miliardu a bylo by překvapivé, kdyby druhý Deadpool vyhořel. Kolosální úspěch jedničky překvapil úplně všechny a stejně překvapivé by bylo, kdyby se letos dvojka nepovedla. Jak chce v takové konkurenci obstát Han Solo bez Harrisona Forda uvidíme už brzy.

Zdroje: starwars.com , Lucasfilm

ČLÁNKY O FILMU

Budoucnost Star Wars je v rukách Michelle Rejwan

Budoucnost Star Wars je v rukách Michelle Rejwan

20. 6. 2019 | Novinky | Adam Homola

Marvel má svého Kevina Feigeho, zatímco Lucasfilm má Michelle Rejwan. Ta byla jmenována na nově vytvořenou pozici jménem Senior Vice President of Live Action Development & Production a má tak mít na starosti všechno co se týká Star Wars a není to animované. Tedy všechny budou hrané filmy i hrané seriály.
Další tři filmy ze Star Wars dorazí až v letech 2022 - 2026

Další tři filmy ze Star Wars dorazí až v letech 2022 - 2026

9. 5. 2019 | Novinky | Adam Homola

Disney oznámila novou trilogii Star Wars, respektive data premiér příštích tří filmů. A teď už víme, že šéf Disney Bob Iger nelhal, když řekl, že si Star Wars dají pauzu.
Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

25. 2. 2019 | Téma | Adam Homola

Tak a máme to za sebou. Letošní Oscaři nijak zvlášť nešokovali, byť o vítězích některých kategorií by se dalo spekulovat. Samozřejmě. Ostatně stejně jako každý rok. Letos si toho Oscara v hlavních kategoriích hezky rozdělilo hned několik hlavních favoritů, tudíž se nestalo, že by jeden film sebral sošky za nejlepší film, herce, režii a třeba ještě herce ve vedlejší roli. Nicméně už dost povídání, tady jsou výsledky:
Šéf Disney přiznal chybu a šlape na brzdy, Star Wars už tak často nebudou

Šéf Disney přiznal chybu a šlape na brzdy, Star Wars už tak často nebudou

21. 9. 2018 | Novinky | Adam Homola

Star Wars teď mají, minimálně v očích některých fanoušků, poněkud pocuchanou pověst. Sedmička to všechno docela hezky restartovala a utržila pohádkové peníze. Rogue One nebyl špatný, ale na tu miliardu se sotva vyškrábal a nebýt jedné scény s Vaderem, pokrčil bych nad filmem rameny.
V Disney si můžou oddechnout: nové Star Wars se navzdory všem problémům povedly

V Disney si můžou oddechnout: nové Star Wars se navzdory všem problémům povedly

18. 5. 2018 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to tady. Příští týden jde do kin Solo: Star Wars Story, první recenze přistály a jsou naštěstí pozitivní. Projekt, který nejprve působil zbytečně, jen aby ho pak skoro semlely notně medializované produkční problémy, najednou stojí na vlastních nohou.
Westernový Han Solo varuje: takovéhle Star Wars na plátnech ještě nebyly

Westernový Han Solo varuje: takovéhle Star Wars na plátnech ještě nebyly

2. 5. 2018 | Trailery | Adam Homola

Svět Star Wars známe napříč řadou filmů víc než dobře, ale tvůrci nadcházejícího Solo: Star Wars Story nás varují: tentokrát to bude jiné. A světe div se, nejde jen o marketingové řečičky. V době, kdy se Solo odehrává, je totiž Impérium na vrcholu sil.
Han Solo je hotový, novými plakáty odkazuje na staré westerny

Han Solo je hotový, novými plakáty odkazuje na staré westerny

25. 4. 2018 | Novinky | Adam Homola

Solo: Star Wars Story dorazí do kin zhruba za měsíc a vedle povedených tv spotů a trailerů do toho začíná LucasFilm šlapat i s novými plakáty. Ty patří jednotlivým postavám a potvrzují westernový feeling, který by neměl chybět ani v samotném filmu.
Han Solo prohrává v kartách, lítá, střílí a vtipkuje s Chewbaccou

Han Solo prohrává v kartách, lítá, střílí a vtipkuje s Chewbaccou

16. 4. 2018 | Trailery | Adam Homola

Solo: Star Wars Story půjde do kin už na konci května, tedy za měsíc a nějaké drobné a LucasFilm do toho začíná šlapat. Musí, protože datum premiéry se blíží a konkurence je veliká. Nedávno jsme tu měli konečně plnohodnotný a notně povedený trailer. Tentokrát LucasFilm vyrukoval s taktéž povedeným tv spotem.
Han Solo je konečně tady! Podívejte se na první trailer na Solo: Star Wars Story

Han Solo je konečně tady! Podívejte se na první trailer na Solo: Star Wars Story

9. 4. 2018 | Trailery | Adam Homola

Teaser byl sice ok, ale být jen „ok“ u Star Wars nestačí. Solo se nemůže opírat o žádné velké hvězdy ani oblíbené postavy aktuální hlavní trilogie (i když kolem té jedné z nejoblíbenějších se točí...) a kolem natáčení filmu kolovala hromada nepěkných zpráv. Jenže v LucasFilmu teď vydali první plnohodnotný trailer a ten šlape na plyn!
Čerstvé drby k novým Star Wars: chaos na place a užitečný herecký kouč

Čerstvé drby k novým Star Wars: chaos na place a užitečný herecký kouč

27. 3. 2018 | Novinky | Adam Homola

Solo: Star Wars Story. Čtyři slova, která teď nedávají markeťákům LucasFilmu, potažmo Disney spát. Star Wars: Poslední z Jediů v kinech zklamal a pokud očekávání nenaplní ani omlazený Han Solo, bude u myšáků oheň na střeše. Solo je jedna z nejoblíbenějších postav předaleké galaxie, jenže Harrison Ford už svoji sci-fi kariéru pověsil na hřebík a otěže přebírá Alden Ehrenreich.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

27. 1. 2023 | Trailery | Adam Homola

DC pořád kope druhou ligu a pokud budou i nadále vznikat filmy jako Shazam!, kopat ji bude i nadále.
První klapka druhého Gladiátora je na spadnutí

První klapka druhého Gladiátora je na spadnutí

25. 1. 2023 | Novinky | Adam Homola

Natáčení druhého Gladiátora se odkládá, byť jen o kousek. Důvodem jsou předchozí divadelní závazky hlavní hvězdy Paula Mescala.
Zvířecí hrdinové inspirují další koncert filmové hudby

Zvířecí hrdinové inspirují další koncert filmové hudby

25. 1. 2023 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Hudba ze snímků Harry Potter, Fantastická zvířata, Jurský park a dalších. Na příštím koncertě Filmové filharmonie s podtitulem Zvířátka zazní skladby z filmů, ve kterých ztvárňují jedny z hlavních postav zvířecí hrdinové. Filmharmonie uvede první koncert tohoto roku již 19. února v pražském Rudolfinu.
Nominace na Oscary ovládlo Všechno, všude, najednou a Víly

Nominace na Oscary ovládlo Všechno, všude, najednou a Víly

24. 1. 2023 | Téma | Adam Homola

Výroční 100. oscaři se pomalu blíží, ale teď si musíme ještě počkat u pětadevadesátých výročních cen akademie.