Čerstvé drby k novým Star Wars: chaos na place a užitečný herecký kouč

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Solo: Star Wars Story. Čtyři slova, která teď nedávají markeťákům LucasFilmu, potažmo Disney spát. Star Wars: Poslední z Jediů v kinech zklamal a pokud očekávání nenaplní ani omlazený Han Solo, bude u myšáků oheň na střeše. Solo je jedna z nejoblíbenějších postav předaleké galaxie, jenže Harrison Ford už svoji sci-fi kariéru pověsil na hřebík a otěže přebírá Alden Ehrenreich.

O řadě problémů kolem natáčení Solo: Star Wars Story jsme psali už několikrát a tentokrát tu máme zprávy přímo z placu. Natáčení už sice skončilo a teď se film dodělává, ale jeden herec se pod záminkou anonymity podělil s webem Vulture o řadě zajímavých detailů z natáčení.

Jistě si vzpomenete, že film původně natáčeli režiséři Lord s Millerem, které pak vedení LucasFilmu vyhodilo. Podle nejmenovaného herce bylo pod jejich vedením prý všechno chaotické a jakkoliv jsou oba dobří, nebyli na tak velkou produkci vůbec připraveni.

Jejich typický režijní styl údajně spočíval v desítkách pokusů o natočení jediné scény. Jeden záběr tak zkoušeli s herci třeba třicetkrát, aniž by bylo zcela jasné, co přesně režiséři od herců chtějí. Třicetkrát natáčet jedinou scénu pak celou produkci jen zbytečně prodlužovalo.

Solo

Když to pak všechno převzal Ron Howard, šla prý morálka herců i štábu nahoru. Howard je zkušený profík s neskutečně efektivním stylem natáčení. Každou scénu natáčel prý třeba jen na dva, maximálně tři záběry a všechno šlapalo tak, jak si to představoval i LucasFilm. Howard si prý na place získal okamžitý respekt a všichni viděli, že u kormidla stojí zkušený profík, který ví, co chce.

Mluvčí Lorda i Millera se pro Vulture vyjádřila jen ve smyslu „Tato informace je zcela nepřesná“, jenže už neuvedla, která informace přesně a ani jeden z režisérů se pro Vulture nevyjádřil. Howard navíc nepotřeboval měnit scénář, nebo přidávat nějaké vlastní scény. Točil přesně podle scénáře, a tak se jelo znovu v podstatě jen to, co už oba pánové před ním natočili.

Alden

Vedle spekulací o natáčení kolovalo internetem i několik zpráv o tom, jak hlavní hvězda filmu Alden Ehrenreich neumí hrát a jak mu muselo studio najmout hereckého kouče během natáčení filmu. Což je v podstatě bezprecedentní krok, minimálně u takhle důležité, velké a drahé produkce. Navíc v případě, kdy Ehrenreich vyhrál casting, na který přišly tisíce mladých herců.

Solo

Podle nejmenovaného herce jsou nicméně spekulace o hereckém kouči pravdivé a kouč prý také hodně pomohl. Alden Ehrenreich je podle zdroje Vulture dobrý, ale ne špičkový herec. LucasFilm navíc nechtěl jen obyčejný dobrý herecký výkon – chtěli něco velmi specifického, a to imitaci Harrisona Forda. Což je dost těžké samo o sobě.

Do jisté míry je tak původní Ehrenreichova „neschopnost“ hrát jako mladý Ford chybou Lorda s Millerem, kteří to z něj nebyli schopní dostat. I proto nastoupil na plac zmíněný kouč, který zabral a Ehrenreich byl prý najednou mnohem více uvolněný a k tomu Fordovi se přeci jen přiblížil.

Zatím jsme to tedy moc posoudit nemohli, v teaseru řekl jen dvě věty a jakkoliv tam zase tak přesvědčivě nepůsobí, vyloženě špatně taky nevypadá. Uvidíme v plnohodnotném traileru a za pár měsíců samozřejmě ve filmu.

Poslední naděje?

Studio prý také nechce Sola jen tak poslat na smrt a vykašlat se na pořádnou marketingovou kampaň, jak se také v minulosti spekulovalo. Star Wars: Poslední z Jediů jim v kinech utržil zhruba o 200 milionů dolarů méně, než studio čekalo, a tak je potřeba Sola nepokazit.

Solo

Jaké mají od téhle sólovky (ehm…) očekávaní hlavouni v LucasFilmu/Disney nevíme, dvě miliardy asi nečekají, ale tak nějak se dá očekávat, že pokud nepadne alespoň ta jedna miliarda, budou padat hlavy.

Solo: Star Wars Story tak už sice natočený je, ale jestli z toho vyleze něco dobrého, si onen anonymní herec nedovoluje odhadovat – finální střih zatím ještě neviděl a pravděpodobně ještě finální podoba filmu ani neexistuje, do premiéry pořád zbývá pár měsíců.

Tak jako tak by měl LucasFilm do marketingu pořádně šlápnout, a to dřív než později. Premiéra bude už v květnu, konkurence je obrovská (Avengers, Deadpool, Jurský svět, Úžasňákovi 2 a další) a pověst filmu nevalná. Všechno to můžou ale ve prospěch nových Star Wars otočit parádní trailery a řada rozhovorů s médii. Držíme palce a doufáme, že tohle nebude krok vedle.

Tagy: akční sci-fi dobrodružný star wars han solo Solo film

Zdroje: Vulture

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.