Čerstvé drby k novým Star Wars: chaos na place a užitečný herecký kouč

27. 3. 2018 - 12:52 | Novinky | Adam Homola

Čerstvé drby k novým Star Wars: chaos na place a užitečný herecký kouč zdroj: tisková zpráva

Solo: Star Wars Story. Čtyři slova, která teď nedávají markeťákům LucasFilmu, potažmo Disney spát. Star Wars: Poslední z Jediů v kinech zklamal a pokud očekávání nenaplní ani omlazený Han Solo, bude u myšáků oheň na střeše. Solo je jedna z nejoblíbenějších postav předaleké galaxie, jenže Harrison Ford už svoji sci-fi kariéru pověsil na hřebík a otěže přebírá Alden Ehrenreich.

O řadě problémů kolem natáčení Solo: Star Wars Story jsme psali už několikrát a tentokrát tu máme zprávy přímo z placu. Natáčení už sice skončilo a teď se film dodělává, ale jeden herec se pod záminkou anonymity podělil s webem Vulture o řadě zajímavých detailů z natáčení.

Jistě si vzpomenete, že film původně natáčeli režiséři Lord s Millerem, které pak vedení LucasFilmu vyhodilo. Podle nejmenovaného herce bylo pod jejich vedením prý všechno chaotické a jakkoliv jsou oba dobří, nebyli na tak velkou produkci vůbec připraveni.

Jejich typický režijní styl údajně spočíval v desítkách pokusů o natočení jediné scény. Jeden záběr tak zkoušeli s herci třeba třicetkrát, aniž by bylo zcela jasné, co přesně režiséři od herců chtějí. Třicetkrát natáčet jedinou scénu pak celou produkci jen zbytečně prodlužovalo.

Solo zdroj: tisková zpráva

Když to pak všechno převzal Ron Howard, šla prý morálka herců i štábu nahoru. Howard je zkušený profík s neskutečně efektivním stylem natáčení. Každou scénu natáčel prý třeba jen na dva, maximálně tři záběry a všechno šlapalo tak, jak si to představoval i LucasFilm. Howard si prý na place získal okamžitý respekt a všichni viděli, že u kormidla stojí zkušený profík, který ví, co chce.

Mluvčí Lorda i Millera se pro Vulture vyjádřila jen ve smyslu „Tato informace je zcela nepřesná“, jenže už neuvedla, která informace přesně a ani jeden z režisérů se pro Vulture nevyjádřil. Howard navíc nepotřeboval měnit scénář, nebo přidávat nějaké vlastní scény. Točil přesně podle scénáře, a tak se jelo znovu v podstatě jen to, co už oba pánové před ním natočili.

Alden

Vedle spekulací o natáčení kolovalo internetem i několik zpráv o tom, jak hlavní hvězda filmu Alden Ehrenreich neumí hrát a jak mu muselo studio najmout hereckého kouče během natáčení filmu. Což je v podstatě bezprecedentní krok, minimálně u takhle důležité, velké a drahé produkce. Navíc v případě, kdy Ehrenreich vyhrál casting, na který přišly tisíce mladých herců.

Solo zdroj: tisková zpráva

Podle nejmenovaného herce jsou nicméně spekulace o hereckém kouči pravdivé a kouč prý také hodně pomohl. Alden Ehrenreich je podle zdroje Vulture dobrý, ale ne špičkový herec. LucasFilm navíc nechtěl jen obyčejný dobrý herecký výkon – chtěli něco velmi specifického, a to imitaci Harrisona Forda. Což je dost těžké samo o sobě.

Do jisté míry je tak původní Ehrenreichova „neschopnost“ hrát jako mladý Ford chybou Lorda s Millerem, kteří to z něj nebyli schopní dostat. I proto nastoupil na plac zmíněný kouč, který zabral a Ehrenreich byl prý najednou mnohem více uvolněný a k tomu Fordovi se přeci jen přiblížil.

Zatím jsme to tedy moc posoudit nemohli, v teaseru řekl jen dvě věty a jakkoliv tam zase tak přesvědčivě nepůsobí, vyloženě špatně taky nevypadá. Uvidíme v plnohodnotném traileru a za pár měsíců samozřejmě ve filmu.

Poslední naděje?

Studio prý také nechce Sola jen tak poslat na smrt a vykašlat se na pořádnou marketingovou kampaň, jak se také v minulosti spekulovalo. Star Wars: Poslední z Jediů jim v kinech utržil zhruba o 200 milionů dolarů méně, než studio čekalo, a tak je potřeba Sola nepokazit.

Solo zdroj: tisková zpráva

Jaké mají od téhle sólovky (ehm…) očekávaní hlavouni v LucasFilmu/Disney nevíme, dvě miliardy asi nečekají, ale tak nějak se dá očekávat, že pokud nepadne alespoň ta jedna miliarda, budou padat hlavy.

Solo: Star Wars Story tak už sice natočený je, ale jestli z toho vyleze něco dobrého, si onen anonymní herec nedovoluje odhadovat – finální střih zatím ještě neviděl a pravděpodobně ještě finální podoba filmu ani neexistuje, do premiéry pořád zbývá pár měsíců.

Tak jako tak by měl LucasFilm do marketingu pořádně šlápnout, a to dřív než později. Premiéra bude už v květnu, konkurence je obrovská (Avengers, Deadpool, Jurský svět, Úžasňákovi 2 a další) a pověst filmu nevalná. Všechno to můžou ale ve prospěch nových Star Wars otočit parádní trailery a řada rozhovorů s médii. Držíme palce a doufáme, že tohle nebude krok vedle.

zdroj: Archiv

Zdroje: Vulture

ČLÁNKY O FILMU

Budoucnost Star Wars je v rukách Michelle Rejwan

Budoucnost Star Wars je v rukách Michelle Rejwan

20. 6. 2019 | Novinky | Adam Homola

Marvel má svého Kevina Feigeho, zatímco Lucasfilm má Michelle Rejwan. Ta byla jmenována na nově vytvořenou pozici jménem Senior Vice President of Live Action Development & Production a má tak mít na starosti všechno co se týká Star Wars a není to animované. Tedy všechny budou hrané filmy i hrané seriály.
Další tři filmy ze Star Wars dorazí až v letech 2022 - 2026

Další tři filmy ze Star Wars dorazí až v letech 2022 - 2026

9. 5. 2019 | Novinky | Adam Homola

Disney oznámila novou trilogii Star Wars, respektive data premiér příštích tří filmů. A teď už víme, že šéf Disney Bob Iger nelhal, když řekl, že si Star Wars dají pauzu.
Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

25. 2. 2019 | Téma | Adam Homola

Tak a máme to za sebou. Letošní Oscaři nijak zvlášť nešokovali, byť o vítězích některých kategorií by se dalo spekulovat. Samozřejmě. Ostatně stejně jako každý rok. Letos si toho Oscara v hlavních kategoriích hezky rozdělilo hned několik hlavních favoritů, tudíž se nestalo, že by jeden film sebral sošky za nejlepší film, herce, režii a třeba ještě herce ve vedlejší roli. Nicméně už dost povídání, tady jsou výsledky:
Šéf Disney přiznal chybu a šlape na brzdy, Star Wars už tak často nebudou

Šéf Disney přiznal chybu a šlape na brzdy, Star Wars už tak často nebudou

21. 9. 2018 | Novinky | Adam Homola

Star Wars teď mají, minimálně v očích některých fanoušků, poněkud pocuchanou pověst. Sedmička to všechno docela hezky restartovala a utržila pohádkové peníze. Rogue One nebyl špatný, ale na tu miliardu se sotva vyškrábal a nebýt jedné scény s Vaderem, pokrčil bych nad filmem rameny.
V Disney si můžou oddechnout: nové Star Wars se navzdory všem problémům povedly

V Disney si můžou oddechnout: nové Star Wars se navzdory všem problémům povedly

18. 5. 2018 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to tady. Příští týden jde do kin Solo: Star Wars Story, první recenze přistály a jsou naštěstí pozitivní. Projekt, který nejprve působil zbytečně, jen aby ho pak skoro semlely notně medializované produkční problémy, najednou stojí na vlastních nohou.
Westernový Han Solo varuje: takovéhle Star Wars na plátnech ještě nebyly

Westernový Han Solo varuje: takovéhle Star Wars na plátnech ještě nebyly

2. 5. 2018 | Trailery | Adam Homola

Svět Star Wars známe napříč řadou filmů víc než dobře, ale tvůrci nadcházejícího Solo: Star Wars Story nás varují: tentokrát to bude jiné. A světe div se, nejde jen o marketingové řečičky. V době, kdy se Solo odehrává, je totiž Impérium na vrcholu sil.
Han Solo je hotový, novými plakáty odkazuje na staré westerny

Han Solo je hotový, novými plakáty odkazuje na staré westerny

25. 4. 2018 | Novinky | Adam Homola

Solo: Star Wars Story dorazí do kin zhruba za měsíc a vedle povedených tv spotů a trailerů do toho začíná LucasFilm šlapat i s novými plakáty. Ty patří jednotlivým postavám a potvrzují westernový feeling, který by neměl chybět ani v samotném filmu.
Han Solo prohrává v kartách, lítá, střílí a vtipkuje s Chewbaccou

Han Solo prohrává v kartách, lítá, střílí a vtipkuje s Chewbaccou

16. 4. 2018 | Trailery | Adam Homola

Solo: Star Wars Story půjde do kin už na konci května, tedy za měsíc a nějaké drobné a LucasFilm do toho začíná šlapat. Musí, protože datum premiéry se blíží a konkurence je veliká. Nedávno jsme tu měli konečně plnohodnotný a notně povedený trailer. Tentokrát LucasFilm vyrukoval s taktéž povedeným tv spotem.
Han Solo je konečně tady! Podívejte se na první trailer na Solo: Star Wars Story

Han Solo je konečně tady! Podívejte se na první trailer na Solo: Star Wars Story

9. 4. 2018 | Trailery | Adam Homola

Teaser byl sice ok, ale být jen „ok“ u Star Wars nestačí. Solo se nemůže opírat o žádné velké hvězdy ani oblíbené postavy aktuální hlavní trilogie (i když kolem té jedné z nejoblíbenějších se točí...) a kolem natáčení filmu kolovala hromada nepěkných zpráv. Jenže v LucasFilmu teď vydali první plnohodnotný trailer a ten šlape na plyn!
Mladý Han Solo konečně odhaluje svoji pravou tvář

Mladý Han Solo konečně odhaluje svoji pravou tvář

5. 2. 2018 | Trailery | Adam Homola

TV Spot ze Super Bowlu skutečně jen naznačoval, naťukával a vábil. Hlavně nám mladého Hana Sola téměř neukázal. Disney ale přislíbila teaser krátce po Super Bowlu a vyložila tak své první karty na stůl.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.