Další tři filmy ze Star Wars dorazí až v letech 2022 - 2026

- Novinky autor: Adam Homola

Disney oznámila novou trilogii Star Wars, respektive data premiér příštích tří filmů. A teď už víme, že šéf Disney Bob Iger nelhal, když řekl, že si Star Wars dají pauzu.

Letos v prosinci celá hlavní sága Skywalkerů skončí v deváté epizodě s názvem Star Wars: Vzestup Skywalkera a pak přijde pauza. Další film z univerza Star Wars totiž uvidíme až na konci roku 2022.

Konkrétně to bude 16. prosince 2022. Další Star Wars film půjde do kin o dva roky později, 20. prosince 2024 a zatím poslední oznámení film o další dva roky později: 18. prosince 2026.

Všechny tři filmy jsou zatím nepojmenované a Disney ani neprozradila, zda půjde o trilogii navazující na ságu Skywalkerů, nebo o samostatnou trilogii, nebo o tři spolu nesouvisející filmy.

Teoreticky by se mohlo jednat o trilogii režiséra Riana Johnsona (režisér Star Wars: Poslední z Jediů), o které víme snad jen to, že nemá mít se stávajícími hrdiny nic společného. Tak jako tak si budeme muset na oznámení názvů, herců, režiséra a dalších detailů ještě nějakou dobu počkat. Mezitím můžeme řešit, jestli celou ságu Skywalkerů uzavře J. J. Abrams se ctí, nebo bude kolem filmu podobná kontroverze, jako kolem Poslední z Jediů.

Pauza nebude na škodu, protože od roku 2015 jsme tu měli Star Wars filmů až až. Všechno to začal Abrams se Star Wars: Síla se probouzí. Film měl premiéru v prosinci 2015 a v hlavní sérii ho následoval Star Wars: Poslední z Jediů v roce 2017. Celé to pak uzavře už zmíněný letošní Star Wars: Vzestup Skywalkera. Jenže mezitím jsme dostali samostatné odbočky jménem Rogue One: Star Wars Story (2016) a Solo: Star Wars Story (2018).

Star Wars filmů tak bylo v posledních letech až až. Zajímavé je, že Disney zatím operuje pouze s jednou trojicí filmů, protože Rian Johnson není jediný, kdo připravuje svoji vlastní trilogii. Tu druhou dostali na starosti tvůrci seriálu Hra o trůny, David Benioff a D. B. Weiss, kteří napsat a produkovat svoji vlastní trilogii.

Zapomínat nesmíme ani na seriály, protože jen a pouze o filmech to nebude. Už letos se dočkáme vůbec prvního hraného seriálu The Mandalorian, exkluzivně na chystané službě Disney+.  Tím to ale teprve začne. Svého vlastní seriálu se totiž dočká i Cassian Andor (Diego Luna), kterého si můžete pamatovat z Rogue One.

Navíc by bylo bláhové se domnívat, že by jak The Mandalorian, tak seriál s Cassianem, dostaly každý jen po jedné sezóně. Pokud se to povede a lidi na oba seriály budou koukat, pojede se dál.

Tagy: akční sci-fi fantasy dobrodružný star wars

Zdroje: Disney

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.