Podívejte se na triková kouzla posledních Star Wars

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Oscaři jsou za rohem a Star Wars jsou na tom víceméně pořád stejně. Tedy pár nominací za technické obory a tím to víceméně hasne. Na hlavní kategorie si musí nechat předaleká galaxie zajít chuť, ale o tom, že je trikově dlouhodobě na špičce, není žádný pochyb.

Triky mají na svědomí počítačoví mágové z ILM, kteří vám teď dávají nahlédnout pod pokličku svého umění právě ve Star Wars: Poslední z Jediů. Žádný velký dokument z natáčení nečekejte – namísto něj dostáváme jen dvě krátká videa, ovšem ani ta nejsou nezajímavá.

V tom prvním se můžete podívat na kousek úvodní bitvy, kdy jde parta pilotů Odboje proti letce První řádu. Jde tam krásně vidět, jak režisér Rian Johnson nespoléhal jen a pouze na počítačové triky, ale pro několik záběrů použil model stíhačky s herečkou uvnitř. Zbytek už nechal na šikulech z ILM.

Druhý klip zase patří obrovskému hangáru Prvního řádu. V něm je jasně vidět leda tak podlaha, několik herců a velké zelené plátno. Celé pozadí je pak dílem počítačových triků.

Podobně je to i ve chvíli, kdy Poe Dameron utíká ke své stíhačce. Celá scéna se skládá z hromady vrstev, které museli dát trikaři dohromady a sladit všechno tak, aby si divák ničeho nevšiml. Jestli dostanou trikaři a Star Wars: Poslední z Jediů Oscara alespoň za tohle, uvidíme už za nedlouho…

Tagy: akční sci-fi fantasy star wars star wars the last jedi

Zdroje: Disney

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.