Pravidelné sledování filmů může lézt do peněz. Jak ušetřit?

4. 8. 2021 - 8:32 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Pravidelné sledování filmů může lézt do peněz. Jak ušetřit? zdroj: Pxhere.com

Řadíte-li se mezi filmové fanoušky, kterým nesmí ujít žádná premiéra, a rádi se znovu podíváte i na starou dobrou klasiku, jistě víte, že tento koníček rozhodně není levný. Ať už chodíte do kina, nebo sledujete filmy z pohodlí domova, obstarat filmy legální cestou něco stojí. Jak výdaje držet pod kontrolou?

V kině se vyhněte občerstvení
Pokud chodíte na filmy do kina – a zejména do nadnárodních řetězců multikin –, víc peněz často necháte na místě za občerstvení než za film samotný. Ruku na srdce, pokrmy jsou předražené a o gastronomický zážitek zrovna nejde. Chcete-li, zajděte si na dobré jídlo před filmem nebo po něm. Anebo jej úplně vynechte a ušetřete nemalou částku, film uvidíte i tak.

Filmy doma? I energie něco stojí
Ani sledování filmů doma není zadarmo – a to ani ve chvíli, kdy stahujete nelegální kopie filmů z internetu. Ať už si je pouštíte na počítači, televizi, či na promítačce, pokud u vás tyto přístroje běží každý večer několik hodin, na účtu za elektřinu se tento fakt nepochybně odrazí. Stejně tak dlouhé zimní večery, které jsou pro domácí sledování filmů jako dělané, se promítnou do vyúčtování za vytápění. Podívejte se proto, zda vaše cena plynu a elektřiny odpovídá tržní ceně a zda nelze uspořit například změnou tarifu či dodavatele.

Půjčit, nebo koupit film? A co klasická televize?
Získat legální kopii filmu pro domácí sledování lze dnes mnoha cestami. Jednou z nich je stále zakoupení fyzické kopie filmu v obchodě, tu však již dnes volí málokdo. Asi nejpopulárnější variantu v současné době představuje předplatné streamovací služby, filmy lze ale na internetu i kupovat nebo si je dokonce vypůjčit např. na 24 hodin.

Jaká varianta je nejlepší? To musíte posoudit sami dle svých vlastních preferencí. Pokud k obrazovce zasedáte pravidelně, jasnou volbou je pro vás streamovací služba. Jestliže spíše příležitostně, filmy, které chcete vidět pouze jednou, si půjčte. Kultovní snímky, na které se rádi podíváte opakovaně, si kupte.

Chcete-li ušetřit, nezapomínejte ani na klasickou televizi, v jejímž programu lze objevit spoustu kultovních filmů zdarma. Musíte však počítat s tím, že film bude přerušen reklamou. Na druhou stranu – film v TV je vždy zdarma.

Sdílením předplatného s rodinou ušetříte
Jak ušetřit za streamovací služby? Můžete je sdílet s rodinou a rozdělit tak náklady mezi více osob. Pozor však na obchodní podmínky, kde často stojí, že předplatné byste měli sdílet skutečně pouze se členy své domácnosti.

Zdroje: Inzerce

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.