Pravidelné sledování filmů může lézt do peněz. Jak ušetřit?

4. 8. 2021 - 8:32 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Pravidelné sledování filmů může lézt do peněz. Jak ušetřit? zdroj: Pxhere.com

Řadíte-li se mezi filmové fanoušky, kterým nesmí ujít žádná premiéra, a rádi se znovu podíváte i na starou dobrou klasiku, jistě víte, že tento koníček rozhodně není levný. Ať už chodíte do kina, nebo sledujete filmy z pohodlí domova, obstarat filmy legální cestou něco stojí. Jak výdaje držet pod kontrolou?

V kině se vyhněte občerstvení
Pokud chodíte na filmy do kina – a zejména do nadnárodních řetězců multikin –, víc peněz často necháte na místě za občerstvení než za film samotný. Ruku na srdce, pokrmy jsou předražené a o gastronomický zážitek zrovna nejde. Chcete-li, zajděte si na dobré jídlo před filmem nebo po něm. Anebo jej úplně vynechte a ušetřete nemalou částku, film uvidíte i tak.

Filmy doma? I energie něco stojí
Ani sledování filmů doma není zadarmo – a to ani ve chvíli, kdy stahujete nelegální kopie filmů z internetu. Ať už si je pouštíte na počítači, televizi, či na promítačce, pokud u vás tyto přístroje běží každý večer několik hodin, na účtu za elektřinu se tento fakt nepochybně odrazí. Stejně tak dlouhé zimní večery, které jsou pro domácí sledování filmů jako dělané, se promítnou do vyúčtování za vytápění. Podívejte se proto, zda vaše cena plynu a elektřiny odpovídá tržní ceně a zda nelze uspořit například změnou tarifu či dodavatele.

Půjčit, nebo koupit film? A co klasická televize?
Získat legální kopii filmu pro domácí sledování lze dnes mnoha cestami. Jednou z nich je stále zakoupení fyzické kopie filmu v obchodě, tu však již dnes volí málokdo. Asi nejpopulárnější variantu v současné době představuje předplatné streamovací služby, filmy lze ale na internetu i kupovat nebo si je dokonce vypůjčit např. na 24 hodin.

Jaká varianta je nejlepší? To musíte posoudit sami dle svých vlastních preferencí. Pokud k obrazovce zasedáte pravidelně, jasnou volbou je pro vás streamovací služba. Jestliže spíše příležitostně, filmy, které chcete vidět pouze jednou, si půjčte. Kultovní snímky, na které se rádi podíváte opakovaně, si kupte.

Chcete-li ušetřit, nezapomínejte ani na klasickou televizi, v jejímž programu lze objevit spoustu kultovních filmů zdarma. Musíte však počítat s tím, že film bude přerušen reklamou. Na druhou stranu – film v TV je vždy zdarma.

Sdílením předplatného s rodinou ušetříte
Jak ušetřit za streamovací služby? Můžete je sdílet s rodinou a rozdělit tak náklady mezi více osob. Pozor však na obchodní podmínky, kde často stojí, že předplatné byste měli sdílet skutečně pouze se členy své domácnosti.

Zdroje: Inzerce

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.