Budoucnost Star Wars je v rukách Michelle Rejwan

- Novinky autor: Adam Homola

Marvel má svého Kevina Feigeho, zatímco Lucasfilm má Michelle Rejwan. Ta byla jmenována na nově vytvořenou pozici jménem Senior Vice President of Live Action Development & Production a má tak mít na starosti všechno co se týká Star Wars a není to animované. Tedy všechny budou hrané filmy i hrané seriály.

Do toho pochopitelně spadají i chystané filmy v čele s letošním Star Wars: Vzestup Skywalkera a seriály The Mandalorian, který uvidíme taky ještě letos. Dále se pak chystá seriál o Cassianu Andorovi a jeho robotovi K-2SO, které si možná pamatujete z Rogue One: Star Wars Story.

Michelle Rejwan se podílela na produkci Star Wars: Síla se probouzí a pracuje i na nadcházejícím Star Wars: Vzestup Skywalkera. V minulosti byla součástí Abramsova produkčního týmu v Bad Robot Productions, kde pracovala na Super 8 a Star Trek: Do temnoty. Na kontroverzním Star Wars: Poslední z Jediů se nepodílela, stejně jako nemá nic společného s Rogue One či Solem.

Desítky let trvající sága Skywalkerů se letos uzavře, značka si dá na chvíli pauzu a vrátí se v roce 2022. Tehdy dostaneme první ze tří nových filmů od tvůrčího dua David Benioff a D.B. Weiss. Tahle dvojice je zodpovědná za seriál Hra o trůny, který byl zprvu vnímaný velice pozitivně, nicméně časem šla jeho kvalita dolů. Korunu tomu nasadila nedávno odvysílaná poslední sezóna, která fanoušky zklamala a naštvala.

Benioff a Weiss mají vytvořit celkem tři filmy, kdy první z nich uvidíme v prosinci 2022, druhý v prosinci 2024 a třetí v prosinci 2026. Na další trilogii by měl pracovat také Rian Johnson, režisér Star Wars: Poslední z Jediů, nicméně o jeho filmech jsme už dlouho nic neslyšeli a Lucasfilm jim zatím veřejně nepřidělil žádné datum premiéry.

Rejwan to tak nebude mít jednoduché. Jednak se jí musí podařit ukočírovat dvojici pánů zodpovědných za zmršení Hry o trůny, druhak dohlédnout na všechny připravované seriály a do třetice musí dát zelenou další řadě filmů, které vrátí značku Star Wars tam, kde by měla být – mezi ty největší, nejoblíbenější a nejprestižnější značky vůbec.

Není proto divu, že se role Rejwan začíná pomalu přirovnávat k roli, jakou hraje v Marvelu Kevin Feige. Ten v podstatě dohlíží na všechny filmy a je často citovaný jako ten, kdo to drží celé pohromadě a kdo celý Marvel vytáhl na absolutní špici. V dlouhodobém horizonu by se tak Rejwan mohla k Feigeovi přiblížit a udělat pro Star Wars to, co Feige udělal pro Marvel.

Jenže to nebude mít jednoduché. Z nových filmů se po všech stránkách povedl jen ten první, tedy Star Wars: Síla se probouzí. Rogue One: Star Wars Story už tak dobrý nebyl a do jisté míry se svezl na hypu Síly se probouzí. Star Wars: Poslední z Jediů fanoušky rozdělil a některé naštval no a Solo: Star Wars Story dojel na nezájem – do kin na něj přišlo strašně málo lidí.

Při pohledu na Marvel tak jde o nebe a dudy, protože Feige pošle do kin tři filmy ročně – všechny jsou kvalitní, všechny vydělají hromadu peněz a všechny jsou u fanoušků oblíbené. Některé samozřejmě více, jiné o něco méně, ale to, co se děje u Star Wars, je v případě Marvelu absolutně nepředstavitelné. Michelle Rejwan tak nezbývá než držet palce a doufat, že to letošní Star Wars: Vzestup Skywalkera nezabije úplně.

Tagy: star wars

Zdroje: tisková zpráva

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.