Howard prý nakonec přetočil drtivou většinu Solo: Star Wars Story

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Jen nějaké drobné dotáčky, střih a finální úprava filmu Solo: Star Wars Story? Kdepak. Pokud máme a můžeme věřit The Resistance Broadcast, respektive jejím zdrojům, Ron Howard přetočil víc jak 80 procent filmu.

Z původní vize režisérů Phila Lorda a Chrise Millera tak nejspíš moc nezbylo, nemluvě o materiálu. O něm se Howard vyjadřoval pozitivně a ve smyslu že je „velmi použitelný“, ale očividně to zase taková pecka nebyla.

Howard tak nejspíš použil jen malou část toho, co během pár měsíců Lord s Millerem natočili, než dostali padáka a drtivou většinu filmu si přetočil sám. Ostatně měl na natáčení zhruba čtyři měsíce, což je obecně vzato není vůbec málo – většina filmů se déle, než čtyři pět měsíců netočí a pokud už přišel k hotové a rozjeté mašinérii, mohlo všechno šlapat relativně bez problémů.

Nemluvě samozřejmě o tom, že zrovna Howard je extrémně zkušený režisér, co má na svědomí pěknou řádku povedených filmů. Natočit většinu filmu za čtyři měsíce a následně použít někým jiným natočený zbytek tak pro režiséra jeho kalibru nemusel být vůbec problém.

Howardovo čtyřměsíční natáčení prý také téměř zdvojnásobilo rozpočet filmu, ale to ve výsledku nemusí mainstreamového diváka zajímat. Důležité bude, aby odcházel z kina spokojený, a tak pokud se Solo: Star Wars Story navzdory všem nepříznivým faktorům povede, bude všem rozpočet či změna režiséra úplně ukradená.

Tagy: akční sci-fi fantasy dobrodružný star wars han solo

Zdroje: The Resistance Broadcast YouTube

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.