Plakát k filmu: Rogue One: Star Wars Story

Rogue One: Star Wars Story Rogue One: Star Wars Story

dokina.cz
7,6

Premiéra 15. 12. 2016
USA, 2016, 133 min

Žánr:
dobrodružný, akční, sci-fi, fantasy
Režie:
Gareth Edwards | celý štáb
Hrají:
Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Wen Jiang | všichni herci

Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol: Ukrást plány Hvězdy smrti.

Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 14 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Rogue One: Star Wars Story

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Vysněný prequel Epizody IV často vypadá jako nedotažená fanfikce. Je tu kupa známých míst a stíhaček, noví hrdinové ale nefungují a nebýt pojítek s legendárními filmy, šlo by o nevýraznou sci-fi s překvapivě epickým závěrem. Ano, Darth Vader tu splní jeden velký fandovský sen. Tím však důvody k nadšení končí, na nic jiného si za pár let nevzpomenete.

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Původně jsem chtěl opět začít textem, ujíždějícím do dálky , ale nejnovější Star Wars film tento text neobsahuje. Nejnovější Star Wars film dokonce vůbec neobsahuje slova "Star Wars" v jakékoliv podobě, a jmenuje se (v původním znění) jenom "Rogue One". Jen úvodní nápis "Před dávnými časy, v předaleké galaxii...." dává tušit, že začíná něco, co by nám mělo být povědomé... Film Rogue One je vlastně celovečerní verze úvodního ujíždějícího nápisu z prapůvodních Star Wars - Epizody IV: Nové naděje . Dozvíme se v něm, jak došlo k tomu, že se Povstalci zmocnili plánů Hvězdy smrti . A asi už víte, že v tom neměl prsty nikdo z těch, koho znáte z dosavadních celovečerních Star Wars . Skoro nikdo. Z jiného konce, systematicky: Jyn Erso (Felicity Jonesová) se osaměle potlouká vesmírem, nezajímá se o politiku a snaží se přežít. Klíčovým se pro její osud ukáže skutečnost, že její otec Galen Erso (Mads Mikkelsen) pro Impérium pomohl navrhnout Hvězdu smrti, později prozřel a rozhodl se kolaborovat s Povstalci. A ti se ho nyní snaží kontaktovat prostřednictvím Jyn. Tedy, je to o trochu složitější a figuruje v tom i Forest Whitaker ve své druhé nejdivnější mimozemské roli (po Bojišti Země ).

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Rogue One je klasický Star Wars snímek, i když netypicky pojatý. Je to příběh odkrývající něco víc o skutečnostech, které už známe. Otevírá se nám starý svět s novými hrdiny, o kterých jsme doposud slyšeli jen jako o „skupině povstalců, kteří získali plány Hvězdy smrti“. Dozvídáme se o jejich osudech a o tom, jak to tenkrát vlastně bylo. Zjišťujeme, co těsně předcházelo těm známým událostem s Leiou, Lukem a Hanem. Hudba, kostýmy, dekorace a CGI efekty dotváří celkovou atmosféru velkolepého snímku, který se ovšem velkolepým být nesnaží. Je to přeci jen malý příběh mezi těmi většími, důležitějšími, ale přes to hraje v tomto světě podstatnou roli. Napne nás, pobaví i dojme zároveň. Zkrátka síla provází tento snímek.

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Pokud už jste to třeba zapomněli, tak ve slavných „odlétajících“ úvodních titulcích filmu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, bylo mimo jiné zmíněno, že jakýmsi rebelům, bojujícím v předaleké galaxii proti okupaci zlého Impéria, se podařilo ukrást přísně tajné plány k Hvězdě smrti, obří imperiální zbrani schopné ničit celé planety. Ve filmu samotném se pak jeho hrdinové snažili tuto zbraň pomocí oněch plánů zničit, s úmyslem dopomoci k nastolení míru.

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Jsou to vůbec ještě Hvězdné války, nebo ne? Do kin jde první z nové série samostatných filmů odvozených od hlavní linie vesmírné ságy, příběh povstalců, kteří chtějí ukrást plány nepřátelské zbraně – Hvězdy smrti.

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 90

  Hvězdné války z jiného úhlu pohledu, jinak, bez tradičních hrdinů, ale přece dobře.

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na Total film

  Recenze Total film 80

  Rogue One Star Wars Story (2016) Rogue One je zdařilým přírůstkem do rodiny Star Wars filmů. I přes problémy při produkci se podařilo připravit zábavný blockbuster, který myslí na fanoušky a zároveň je stravitelný i pro neznalce série. Ale kdo sakra v dnešní době nezná Star Wars?! Rogue One nedělá sérii ostudu a přitom přináší zajímavý příběh, založený na pár větách z epizody 4. Menší vaření z vody, které ale ve výsledku stojí za zhlédnutí.

Související články k filmu Rogue One: Star Wars Story

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Osvěžte si před zhlédnutím Poslední z Jediů hlavní události Star Wars

  Osvěžte si před zhlédnutím Poslední z Jediů hlavní události Star Wars

  13. 12. 2017 12:43 Jakkoliv tvůrci z LucasFilmu osekali oficiální kánon o hromadu věcí, pořád je v něm mnohem víc, než jen samotné filmy. Těch je v tuto chvíli devět: původní trilogie, prequelová trilogie, dvě nová pokračování a Rogue One.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jisté digitální postavy se v Rogue One málem neobjevily

  Jisté digitální postavy se v Rogue One málem neobjevily

  3. 1. 2017 10:07 Jestli si nechcete nové Star Wars zkazit, tak dál rozhodně nečtěte - následují spoilery! Velitel Hvězdy smrti, Grand Moff Tarkin, se v Rogue One: A Star Wars Story skoro neobjevil. Nebo minimálně ne v podobě, v jaké ho můžete ve filmu vidět. V původních Star Wars si Tarkina zahrál Peter Cushing, který ovšem zemřel v roce 1994. Vzhledem k příběhu Rogue One by byla jeho úplná absence divná – celý film se točí kolem Hvězdy smrti, přičemž Tarkin je její velitel.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: C-3PO nadával robotovi K-2SO z Rogue One

  C-3PO nadával robotovi K-2SO z Rogue One

  FEATURED 25. 12. 2016 18:46 Alan Tudyk se rozpovídal u Conana.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.