Plakát k filmu: Rogue One: Star Wars Story

Rogue One: Star Wars Story Rogue One

dokina.cz
7,6

Premiéra 15. 12. 2016
USA, 2016, 133 min

Žánr:
dobrodružný, akční, sci-fi, fantasy
Režie:
Gareth Edwards | celý štáb
Hrají:
Felicity Jones, Diego Luna, Alan Tudyk, Donnie Yen, Wen Jiang, Ben Mendelsohn | všichni herci

Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol: Ukrást plány Hvězdy smrti.

Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 29 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Rogue One: Star Wars Story

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Vysněný prequel Epizody IV často vypadá jako nedotažená fanfikce. Je tu kupa známých míst a stíhaček, noví hrdinové ale nefungují a nebýt pojítek s legendárními filmy, šlo by o nevýraznou sci-fi s překvapivě epickým závěrem. Ano, Darth Vader tu splní jeden velký fandovský sen. Tím však důvody k nadšení končí, na nic jiného si za pár let nevzpomenete.

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Původně jsem chtěl opět začít textem, ujíždějícím do dálky , ale nejnovější Star Wars film tento text neobsahuje. Nejnovější Star Wars film dokonce vůbec neobsahuje slova "Star Wars" v jakékoliv podobě, a jmenuje se (v původním znění) jenom "Rogue One". Jen úvodní nápis "Před dávnými časy, v předaleké galaxii...." dává tušit, že začíná něco, co by nám mělo být povědomé... Film Rogue One je vlastně celovečerní verze úvodního ujíždějícího nápisu z prapůvodních Star Wars - Epizody IV: Nové naděje . Dozvíme se v něm, jak došlo k tomu, že se Povstalci zmocnili plánů Hvězdy smrti . A asi už víte, že v tom neměl prsty nikdo z těch, koho znáte z dosavadních celovečerních Star Wars . Skoro nikdo. Z jiného konce, systematicky: Jyn Erso (Felicity Jonesová) se osaměle potlouká vesmírem, nezajímá se o politiku a snaží se přežít. Klíčovým se pro její osud ukáže skutečnost, že její otec Galen Erso (Mads Mikkelsen) pro Impérium pomohl navrhnout Hvězdu smrti, později prozřel a rozhodl se kolaborovat s Povstalci. A ti se ho nyní snaží kontaktovat prostřednictvím Jyn. Tedy, je to o trochu složitější a figuruje v tom i Forest Whitaker ve své druhé nejdivnější mimozemské roli (po Bojišti Země ).

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Rogue One je klasický Star Wars snímek, i když netypicky pojatý. Je to příběh odkrývající něco víc o skutečnostech, které už známe. Otevírá se nám starý svět s novými hrdiny, o kterých jsme doposud slyšeli jen jako o „skupině povstalců, kteří získali plány Hvězdy smrti“. Dozvídáme se o jejich osudech a o tom, jak to tenkrát vlastně bylo. Zjišťujeme, co těsně předcházelo těm známým událostem s Leiou, Lukem a Hanem. Hudba, kostýmy, dekorace a CGI efekty dotváří celkovou atmosféru velkolepého snímku, který se ovšem velkolepým být nesnaží. Je to přeci jen malý příběh mezi těmi většími, důležitějšími, ale přes to hraje v tomto světě podstatnou roli. Napne nás, pobaví i dojme zároveň. Zkrátka síla provází tento snímek.

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Pokud už jste to třeba zapomněli, tak ve slavných „odlétajících“ úvodních titulcích filmu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, bylo mimo jiné zmíněno, že jakýmsi rebelům, bojujícím v předaleké galaxii proti okupaci zlého Impéria, se podařilo ukrást přísně tajné plány k Hvězdě smrti, obří imperiální zbrani schopné ničit celé planety. Ve filmu samotném se pak jeho hrdinové snažili tuto zbraň pomocí oněch plánů zničit, s úmyslem dopomoci k nastolení míru.

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Jsou to vůbec ještě Hvězdné války, nebo ne? Do kin jde první z nové série samostatných filmů odvozených od hlavní linie vesmírné ságy, příběh povstalců, kteří chtějí ukrást plány nepřátelské zbraně – Hvězdy smrti.

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 90

  Hvězdné války z jiného úhlu pohledu, jinak, bez tradičních hrdinů, ale přece dobře.

 • Recenze Rogue One: Star Wars Story na Total film

  Recenze Total film 80

  Rogue One Star Wars Story (2016) Rogue One je zdařilým přírůstkem do rodiny Star Wars filmů. I přes problémy při produkci se podařilo připravit zábavný blockbuster, který myslí na fanoušky a zároveň je stravitelný i pro neznalce série. Ale kdo sakra v dnešní době nezná Star Wars?! Rogue One nedělá sérii ostudu a přitom přináší zajímavý příběh, založený na pár větách z epizody 4. Menší vaření z vody, které ale ve výsledku stojí za zhlédnutí.

Související články k filmu Rogue One: Star Wars Story

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Budoucnost Star Wars je v rukách Michelle Rejwan

  Budoucnost Star Wars je v rukách Michelle Rejwan

  20. 6. 2019 10:09 Marvel má svého Kevina Feigeho, zatímco Lucasfilm má Michelle Rejwan. Ta byla jmenována na nově vytvořenou pozici jménem Senior Vice President of Live Action Development & Production a má tak mít na starosti všechno co se týká Star Wars a není to animované. Tedy všechny budou hrané filmy i hrané seriály.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 filmů, které jsou lepší díky přetáčkám na poslední chvíli

  7 filmů, které jsou lepší díky přetáčkám na poslední chvíli

  12. 6. 2019 09:30 Do kin vstoupili poslední X-Meni pod hlavičkou studia 20th Century Fox. Problematickou produkci se přetáčkami povedlo jakž takž zachránit. Je to spíše náhoda nebo pravidlo?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Další tři filmy ze Star Wars dorazí až v letech 2022 - 2026

  Další tři filmy ze Star Wars dorazí až v letech 2022 - 2026

  9. 5. 2019 15:30 Disney oznámila novou trilogii Star Wars, respektive data premiér příštích tří filmů. A teď už víme, že šéf Disney Bob Iger nelhal, když řekl, že si Star Wars dají pauzu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.