Tom Cruise bude dělat superhrdinské kousky v Mission: Impossible i v šedesáti

- Novinky autor: Adam Homola

Tom Cruise už není nejmladší. Je mu 56 let, přesto ve své Mission: Impossible zvládá věci, které by mu záviděl leckterý mladší kolega.

Poslední dva díly Mission: Impossible, tedy Národ grázlů (Rogue Nation) a loňský Fallout natočil i napsal Christopher McQuarrie. Oba filmy přitom patří k těm nejlepším z celé série a oba také v kinech utržily nejvíc peněz. Fallout se dokonce přiblížil hranici 800 milionů dolarů.

McQuarrie si s Cruisem očividně sedli – aktuálně spolupracují na Top Gun: Maverick, který režíruje Joseph Kosinski a zatímco bude Tom létat ve stíhačkách, Christopher bude sedět u počítače a psát.

Právě totiž oznámil, že napíše a natočí příští dva díly Mission: Impossible. S premiérou sedmého dílu se počítá na rok 2021, s premiérou osmičky pak na rok 2022. Natáčet by se mělo prý ještě letos a údajně má jít o tzv. back-to-back produkci, kdy se budou natáčet oba filmy (minimálně z drtivé většiny) najednou, alespoň podle zdrojů Variety.

Podobným způsobem se natáčeli třeba Piráti z Karibiku, Harry Potter, Pán prstenů, Hobbit, Avatar 2 a 3 a některé další velké filmy.

V roce 2022 tak bude Cruisovi 60 let (narozeniny má v červenci), byť je tedy pravda, že tou dobou bude mít už všechny scény pro osmý díl Mission: Impossible natočené a film bude “jenom” promovat.

Přesto bude zajímavé sledovat co všechno si pro nás Cruise připraví, kam dál bude posouvat hodně vysoko nastavenou laťku kaskadérských kousků a jak to celé skončí. A jestli v kinech tu magickou miliardu dolarů pokoří, nebo se k ní jen přiblíží.

Studio bude chtít v sérii Mission: Impossible bez pochyb pokračovat i po roce 2022, ať už u toho Tom Cruise bude nebo nebude. Zatím si jako Ethana Hunta nedokážeme představit nikoho jiného, ale když se pravidelně střídá Bond, proč by nemohl Hunt. Ve skutečnosti jde navíc o dost podobný žánr a při dobrém výběru by si mohli na výrazně mladšího Hunta diváci zvyknout.

Nicméně jakákoliv generační obměna zatím na pořadu dne není. Cruise se ještě do důchodu nechystá a kdo ví, možná má ty nejlepší nemožné mise teprve před sebou. Držíme palce!

Tagy: akční

Zdroje: Tom Cruise Instagram

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.