Na co jít DOKINA: Návrat Úžasňákových i superagenta Ethana Hunta

- Téma autor: Václav Rybář

Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě krátkého pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.

Před vedrem se můžete jít schovat do kina hned na několik slibných premiér. Kralovat jim bude Tom Cruise jako Ethan Hunt, špičkový agent a kapitán všemocného týmu Impossible Mission Force, pro který není žádná mise dost nesplnitelná. V úvodu Mission: Impossible - Fallout, filmu jež bezprostředně navazuje na předchozí díl jménem Národ grázlů, však Ethan Hunt tahá za kratší konec provazu a musí se spojit s posilami ze CIA. Všechno je ale trochu komplikovanější, než se na první pohled zdá. To je ostatně poznávací značkou téhle filmové série, stejně jako čím dál tím krkolomnější kaskadérské kousky hlavního protagonisty. Kina však zažijí ještě jeden velkolepý návrat - nejen mladší diváci se mohou těšit na pokračování Úžasňákových, jednu z nejoblíbenějších pixarovek vůbec. Trampoty superhrdinské rodinky jsou v době marvelovské horečky snad ještě aktuálnější a kritické ohlasy to potvrzují, snímek inkasuje skoro stejně spokojená hodnocení jako první díl, jež měl premiéru v roce 2004.

Vážnější témata v přítmí kinosálů reprezentuje australský western Sweet Country, který navzdory názvu rozhodně není sladký. Jeden z domorodých chovatelů dobytka se tu po zabití v sebeobraně musí vydat na útěk před skupinou bělošských majitelů půdy. Tradice drsných australských žánrovek je v tomto filmu beze zbytku zachována, takže varujeme, že jde o snímek pro otrlejší povahy. Na vážnější notu hraje i zbrusu nový dokument o popové hvězdy Whitney Houston, který se jmenuje prostě Whitney. Natočil ho Kevin Macdonald, jenž má s jímavými snímky tohoto žánru bohaté zkušenosti. Fanoušci zpěvačky se mohou těšit hlavně na rozhovory s rodinou a blízkými, ale i pár doposud nepublikovaných fotek a záběrů. A u hudby zůstanete i v případě, že se vydáte na některý z filmů z letošního Projektu 100. Jeho tématem jsou totiž muzikály - od Zpívání v dešti, přes Formanovy vlasy, až po pestrobarevný Moulin Rouge.

S přehledem kinopremiér se budete pravidelně setkávat vždy v pátek, ale chystáme pro vás letos v létě i další výrazné změny. Dejte nám v komentářích a na sociálních sítích vědět, jak se vám líbí.

Tagy: na co jit dokina

Zdroje: Vlastní

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.