Cruise si při natáčení Mission Impossible 6 zlomil kotník

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Mission Impossible 6 se pořád ještě natáčí a když zrovna netrápí Ligu spravedlnosti jedním zapeklitým knírem, trápí samotného Toma Cruise. Ten si totiž při jednom ze svých kaskadérských kousků zlomil kotník.

Cruise skákal z lešení jedné budovy na druhou a jak můžete vidět na přiloženém videu, neskočí na střechu. Narazí tělem na hranu budovy, vyškrábe se nahoru a dobelhá se za kameru. Z oka neználka to vypadá, jako by Cruise vyskočil příliš brzy a místo na střechu se rozmázl o hranu budovy. Jenže takový byl plán od začátku a Cruise dělal skok už počtvrté, když se to najednou všechno pokazilo.

Herec zabezpečený samozřejmě byl, dráty vidíme na videu všichni, vycpávky pod oblečením už ne. Režisér a scénárista Christopher McQuarie v rozhovoru pro Empire potvrdil, že všechno jelo podle plánu. Scéna se musela kvůli kamerám opakovat několikrát a počtvrté dopadl Cruise na budovu pod trochu jiným úhlem, což byl kámen úrazu.

V tu chvíli si zlomil kotník na pravé noze a je jasně vidět, že kulhá. Zlomený kotník potvrdil i McQuarie, který řekl, že to zase tak vážné není a že Cruise se plně zotaví. Jen teď bude chvíli mimo hru a celé natáčení se bude muset trochu upravit a předělat. Chvíli se budou natáčet scény bez Cruise, jen aby se pak na zatím neurčitou dobu točit přestalo.

To si pak McQuarie, stříhači a možná i Cruise zalezou do střižny, budou koukat na to co už natočili, stříhat, editovat a vůbec chystat film. Hned po zotavení pak hlavní hvězda zase nastoupí před kameru, dotočí, co je potřeba (většina filmu už prý natočená je) a celé se to zabalí – respektive se půjde zase stříhat, dělat triky, hudbu, zvuky a tak dále a tak dále.

Na premiéru, která je naplánovaná na červenec příštího roku, nemá mít Cruisovo zranění žádný vliv.

Tagy: thriller akční

Zdroje: Variety,Empire Online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.