Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - 6. až 12. prosince 2004

6. 12. 2004 - 10:17 | Téma | red

Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - 6. až 12. prosince 2004 zdroj: tisková zpráva

V 50. týdnu Prci, prci, prcičky, Mstitel a Příští správná věc Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE

TV_OK_50 Prci, prci, prcičky Prci, prci, prcičky 1 & 2 (American Pie 1 & 2)
Nova - středa 22:35, sobota 22:10
Téměř kultovní komedie, která si vydobyla svoji slávu cíleným zabrnkáním na spolehlivou strunu středoškolské náklonnosti pro lascivní humor. Teenageři řeší obvyklý problém – jak přijít o panictví - od čehož se odpovídajícím způsobem odvíjí všechny veselé scénky. První díl uvede Nova ve středu, druhý v televizní premiéře v sobotu ve 22:10. I v něm půjde hlavně o to, jak si co nejvíc za... no, nebudu prozrazovat. (1999)

FILMY

TV_OK_50 Mstitel Mstitel (The Punisher)
Nova - pondělí 23:10
Nejnovější hollywoodské zpracování původního komiksu The Punisher – Kat - proletělo letos na podzim i našimi kinosály. Ovšem bez výraznější pozornosti. Paradoxně méně unyle vyznívá o 15 let starší laciná verze s Dolphem Lundgrenem - ano, s tím prkenným Dolphem Lundgrenem, co v poslední době točí v Bulharsku. Stylizovaný příběh s přiměřeným nadhledem vypráví o bývalém policistovi, jenž mstí vyvraždění své rodiny a jeho černá postava s bílou lebkou na hrudi se brzy stane postrachem všech zloduchů ve městě. (1989)

TV_OK_50 South park South Park: Peklo na Zemi (South Park: Bigger, Longer & Uncut)
Nova - úterý 0:25
Čtyři sprostí chlapečkové z Colorada se zapletou do války USA proti Kanadě, která vyústí ve vybombardování Baldwinových a odpravení Billa Gatese. Nakonec vše dobře dopadne, ale Kenny stejně umře. 20 minut sluší seriálu mnohem víc, než 80 minut Cartmanových nadávek a úchylných písniček. Ale co, „s… na vás, jdu domů...“ (1999)

Příští správná věc (Next Best Thing)
Nova - středa 9:25
Zpěvačka Madonna v americké veselohře s poněkud zavádějícím českým názvem. Biologické hodiny tikají, a tak jí přijde, že mít dítě se svým homosexuálním kamarádem je v dané chvíli "skoro to nejlepší", co jí může napadnout. Režie se ujal Angličan John Schlesinger, z jehož tvorby nejvýrazněji vystupuje drama Půlnoční kovboj (1969) s Dustinem Hoffmanem. (1999)

TV_OK_50 Sestra v akci Sestra v akci (Sister Act)
Nova - středa 20:40
Docela vtipná komedie s tehdy populární a chytlavou Whoopi Goldbergovou (Duch) o tom, jak se coby „varietní umělkyně“ musí na útěku před zabijáky uchýlit do kláštera a předstírat řádovou sestru. Ze třídy středoškolských spratků, kterou jí hodí na krk, pak vychová kostelní pěvecký sbor a současně ještě nesnesitelnější spratky než na začátku. Hlavního padoucha hraje Harvey Keitel (Pulp Fiction), režie Emile Ardolino (Hříšný tanec). (1992)

Robocop 2 (Robocop 2)
Prima - středa 22:25
Slabší pokračování akčního sci-fi vzniklo pod taktovkou Irvina Kershnera, který si přibrousil svoje ostruhy už v (chronologicky) předposlední epizodě Lucasových Hvězdných válek. I tentokrát v něm uvidíme Nancy Allenovou a Petera Wellera jako RoboCopa Murphyho. Ve druhém dílu budou společně čelit novému policejnímu kyborgovi, vytvořenému z toho co zbylo z drogového dealera, než se srazil s Murphym. (1990)

TV_OK_50 Ďábelská lest Ďábelská lest (Diabolique)
ČT1 - sobota 23:55
Zlý ředitel chlapeckého internátu si vedle své ženy vydržuje i několik milenek. Ke všem se chová stejně špatně, až se týraná manželka dá dohromady se zhrzenou milenkou a dohodnou se, že ho společně zavraždí. Ale každá ďábelská lest má své slabé místo a i ten nejdůmyslnější plán může zhatit pár nečekaných náhod... Na motivy klasického francouzského hororu z 50. let se Simone Signoretovou natočil J. S. Chechik (Mstitelé, Vánoční prázdniny), ústřední postavy obsadil Sharon Stoneovou a Isabelle Adjaniovou. (1996)

Případ Pelikán (Pelican Brief)
Nova - neděle 15:40
Dvě hvězdy současného amerického filmového nebe, Julia Robertsová (Erin Brockovich) a Denzel Washington (Training Day), se sešly při odhalování složitého politického komplotu. Ona hraje nezkušenou, ale horlivou studentku práv, on zkušeného, ale rozvážného investigativního novináře. Solidní film od Alana J. Pakuly (Sophiina volba) podle románu Johna Grishama. (1993)


TV tipy Jana Jaroše: týden od 6. do 12. listopadu - ART
South Park: Peklo na Zemi, Báječná léta pod psa atd.

ČLÁNKY O FILMU

Smrt obchodního cestujícího

Smrt obchodního cestujícího

23. 2. 2009 | Téma | red

Hra Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího patří mezi ta vzácně pronikavá díla, která přibližují odvrácenou stranu pověstného amerického snu o bezvýhradném úspěchu
Bill Murray

Bill Murray

16. 2. 2009 | Téma | red

Původně televizní komik stanul na vrcholu popularity v letech osmdesátých díky snímkům jako Lampasy či Krotitelé duchů
John Malkovich

John Malkovich

13. 1. 2009 | Téma | red

Již několik desetiletí patří k nejvýraznějším hereckým osobnostem světové kinematografie
Robert Duvall

Robert Duvall

9. 12. 2008 | Téma | red

Jedna z největších osobností amerického herectví se do diváckého povědomí prosadila až v relativně pozdním věku, o to výraznější stopu však zanechala
Stranger Than Fiction - preview

Stranger Than Fiction - preview

11. 7. 2008 | Téma | red

Vypadá to tak, že se rýsuje zatím nejlepší role Willa Ferrella . Vypadá to tak, že se Marcovi Forsterovi podaří získat na svou stranu zpět ty, kteří se od něj odvrátili po Hranici života
Kevin Spacey

Kevin Spacey

15. 5. 2008 | Téma | red

Role ve filmu Americká krása ho ještě více proslavila... Jen obtížně v současném Hollywoodu hledáme větší hereckou osobnost. Sympatický čtyřiačtyřicetiletý herec se na filmovém plátně objevuje již od osmdesátých let
Sam Peckinpah - další profil

Sam Peckinpah - další profil

14. 2. 2008 | Téma | red

Profil Sama Peckinpaha, který bojoval s producenty, pitím i démony a po cestě vytrousil bijáky, jež změnily tvář filmového světa. Sam Peckinpah, pro drastičnost svých filmů nazývaný též Krvavý Sam, nebo Blázen Sam, změnil svými vizuálně působivými a po všech stránkách filmovými (pohyblivý obraz, zvuk a žádný příval slov) obrazy a postupy tvář kinematografie
Robert Redford

Robert Redford

9. 11. 2007 | Téma | red

Luis Guzmán

Luis Guzmán

25. 2. 2007 | Téma | red

Kdysi násilníkem, dneska sympaťákem. Tenhle chlapík, jemuž výrazné čelo dodává vzhled zavilého vlka, začínal v herecké branži roličkami brutálních násilníků, popřípadě přihlouplých poldů, jejichž osudem bylo ztrapnit se ve světle hlavního hrdiny
Parfém: Příběh vraha

Parfém: Příběh vraha

8. 11. 2006 | Téma | red

Román Patricka Süskinda Parfém si vysloužil pověst „nezfilmovatelného“ díla, od jehož adaptace ustoupil nejeden věhlasný tvůrce

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.