Režisér Jurského světa šel z kola ven, devátou epizodu Star Wars po něm převezme Abrams

- Novinky autor: Adam Homola

Sérii úspěšně restartoval a otevřel, teď ji zase uzavře. J. J. Abrams natočil povedený a veleúspěšný sedmý díl Star Wars: Síla se probouzí, a tak zatímco na letošním Star Wars: Poslední z Jediů pracuje Rian Johnson, Abrams celou novou trilogii zase uzavře.

Lucasfilm to potvrdil na oficiálním webu starwars.com. Abrams devátou epizodu natočí a společně se scénáristou Chrisem Terrioem (Argo) ji i napíše. Produkovat bude Bad Robot, LucasFilm, Kathleen Kennedy a Michella Rejwan.

Abrams tak přebral žezlo po Colinu Trevorrowi (Jurský svět), který se s LucasFilmem „po vzájemné dohodě“ rozešel teprve před pár dny. Studio tak nepřekvapivě sáhlo po osvědčené jistotě, a tak prakticky neexistuje šance, že by z deváté epizody vylezla nějaká srágora.

Nejhorší možný případ je, že z toho ale nevyleze ani nic zajímavého, originálního, nebo odvážného a dostaneme „jen“ standardní završení aktuálně rozjetého příběhu, které bude hrát na jistotu.

Srágora snad nehrozila ani pod vedením Trevorrowa, ale kdo ví. Přesné důvody jeho vyhazovu se asi oficiálně jen tak nedozvíme, ale spekuluje se, že za to může jeho nový film The Book of Henry. Ten nejen že neuspěl komerčně, ale propadl i kriticky. Trevorrow se také podílel na scénáři deváté epizody a tak je možné, že se film prostě nerýsoval podle představ šéfů LucasFilmu. The Book of Henry je pak už mohl vyděsit natolik, až šel režisér raději z kola ven.

Premiéra deváté epizody Star Wars je naplánovaná na květen  prosinec 2019.

Tagy: star wars epizoda 9

Zdroje: starwars.com

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.