Plakát k filmu: Argo

Argo Argo

dokina.cz
7,8

USA, 2012, 120 min

Žánr:
thriller, drama
Režie:
Ben Affleck | celý štáb
Hrají:
Bryan Cranston, Ben Affleck, John Goodman, Taylor Schilling, Kyle Chandler, Alan Arkin | všichni herci

Dramatický thriller Argo vychází ze skutečného příběhu. Popisuje tajnou operaci na záchranu šesti Američanů, která se odehrála na pozadí krize s rukojmími v Íránu. Film ukazuje divákům skutečnost, která nebyla známa celá desetiletí. Dne 4. listopadu 1979 vrcholí íránská revoluce. Radikálové pronikají na americké velvyslanectví v Teheránu, kde zajímají celkem 52 amerických rukojmí. Uprostřed nastalého chaosu se nicméně šesti Američanům podaří uprchnout a ukrýt se v domě kanadského velvyslance. CIA si je velmi dobře vědoma toho, že je jen otázkou času, než bude šest uprchlíků nalezeno a velmi pravděpodobně i zabito, a tak specialista CIA na „exfiltraci“ jménem Tony Mendez (Affleck) přichází s riskantním plánem na jejich bezpečný odsun ze země. A ten plán je tak neuvěřitelný, jako by se mohl stát jen ve filmu.

Dramatický thriller Argo vychází ze skutečného příběhu. Popisuje tajnou operaci na záchranu šesti Američanů, která se odehrála na pozadí krize s rukojmími v Íránu. Film ukazuje ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 1 hlasů

Kde se podívat online?

470.56 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Argo

  • Recenze Argo na MovieZone

    Recenze MovieZone 70

    Ben Affleck potřetí režíruje. A znovu mu zámořští filmoví kritici leží u nohou. Píše totiž velkou americkou story o kravaťákovi, který zkusí pod rouškou fiktivního natáčení sci-fi megafilmu vyvézt z Íránu šest nebohých Američanů. Výtečně natočené retro sice nemá tak silný emotivní dopad jako Město nebo Gone Baby Gone, je ale poctivým (komediálním!) thrillerem se sedmdesátkovými kořeny.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.