James Bond na oficiálních trailerech díl 5. - Pierce Brosnan

- Trailery autor: Vojtěch Karlík

Poprvé jsme šli do kina na Jamese Bonda. Nemuseli jsme se dívat na bůhví kolikrát zkopírovanou kazetu VHS. Psal se rok 1995, bylo už pár let po listopadovém převratu a James Bond musel najít nové protivníky. Vítejte ve světě Pierce Brosnana.

Pierce Brosnan je hercem, který přivedl Jamese Bonda do nového století. Do populárního kolotoče navíc vstoupil v období po pádu Sovětského svazu, kdy i James Bond ztratil svého přirozeného a odvěkého nepřítele. Ve světle těchto událostí byl však velmi úspěšným agentem 007, který se začal vypořádávat se zcela novým zlem. A dařilo se mu to (Zítřek nikdy neumírá a bezskrupulózní mediální magnát).

Brosnan skončil na vrcholu, skončil jako velmi úspěšný představitel Bonda, který potřeboval jen generačně omladit. Ať už tato slova budete vnímat jako chválu, nebo jako výtku, s Brosnanem odešel z bondovek klid, přišel překotný střih, akčnější a svižnější kamera a zcela nová generace vizuálních efektů.

The Golden Eye (Zlaté oko, 1995)

 

Tomorrow Never Dies (Zítřek nikdy neumírá, 1997)

The World Is Not Enough (Jeden svět nestačí, 1999)

Die Another Day (Dnes neumírej, 2002)


Tagy: James Bond Spectre

Zdroje: YouTube

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.