David Harbour se představuje jako Hellboy

- Novinky autor: Adam Homola

První i druhý Hellboy od režiséra Guillermo del Tora se řadí k těm sice menším, ale o to zajímavějším a odvážnějším filmům podle komiksů. Rudého hrdinu tehdy ztvárnil Ron Perlman, kterému je dnes 67 let, a tak byl třetí díl už víceméně jasně mimo hru. Hollywood je ale Hollywood a zajímavá látka se nenechává ležet ladem. Proto se Hellboy vrací pod taktovkou jiného režiséra, v kůži jiného herce a teď o sobě dává skrze Twitter zase po čase vědět.

Natáčení by mělo začít každou chvílí a jak už asi víte, hlavního hrdinu ztvární David Harbour. Právě na něj se teď můžete podívat, ale ani na jednom obrázku ho nejspíš nepoznáte. Což je jedině dobře, protože Hellboy je jen jeden a měl by být na očích především díky svému ikonickému vzhledu. Ten by neměl herec nijak přebíjet, což se Harbourovi daří.

Jeho velká podobnost s Perlmanovým Hellboyem je jasné pozitivum i potvrzení toho, jak silná a jasná byla vize Guillerma del Tora. Postavu tak netřeba nijak výrazně měnit, byť si malých detailů všimnout můžeme. Především je to barva, která je sice pořád červená, ale z výrazné rudé se upustilo a přednost dostal trochu temnější odstín.

hellboyharbourfirstlook_large

S případnou drsnější či temnější verzí Hellboye nebude mít jistě problémy ani sám David Harbour. Toho můžete znát jako šerifa ze seriálu Stranger Things, ale mihl se i v Black Mass, Sebevražedném oddílu, Sleepless a různých seriálech. Vedle něj budou na plátně k vidění také Milla Jovovich, Ian McShane, Sasha Lane, Penelope Mitchell, Daniel Dae Kim a další.

Režírovat bude Neil Marshall. Ten má za sebou mé oblíbené staré béčko Dog Soldiers, přičemž v poslední době natočil několik dílů seriálu Hra o trůny, Constantine, Hannibal, Timeless, nebo Westworld. Lidé za kamerou i před ní vypadají dobře a bylo by moc fajn, kdyby se Hellboy novým tvůrcům povedl a vydělal by násobně víc než původní filmy del Tora.

djodrg2wsael4p-.jpg-large_large

Ty, jakkoliv dobré byly, měly do nějakého velkého komerčního úspěchu daleko. Rozpočet jedničky se pohyboval kolem 66 milionů dolarů a z kin utržil celosvětově jen 99 milionů dolarů. Dvojka pak nafoukla rozpočet na 85 milionů a ze světa si odnesla jen 160 milionů dolarů. Z pohledu dnešních komiksových filmů jde o příliš malá čísla, a tak není divu, že se studio nakonec rozhodlo svěřit Hellboye někomu jinému a pokusit se o jakýsi restart značky.

Tagy: komiksové filmy hellboy

Zdroje: Twitter.com

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.