Šéf Disney naznačil dlouholeté plány pro Star Wars – až do roku 2032

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Star Wars tady s námi budou hodně dlouho. To jsme mohli tak nějak tušit ve chvíli, kdy celou značku koupila Disney, ale teď to tu máme z úst toho nejpovolanějšího. Šéf Disney Bob Iger totiž prozradil, že kreativní tým Lucasfilmu v současné době přemýšlí nad všemi možnými příběhy ze světa Star Wars pro příští dekádu a půl.

Do roku 2032 tak budeme mít na co koukat. To samozřejmě neznamená že by až do roku 2032 vycházel každý rok jeden film, ale epizodou 9 to ani zdaleka neskončí. V současné době není oficiálně potvrzeno nic víc, než epizoda 8 (která je už natočená), epizoda 9 a sólovka Hana Sola mezi nimi. Nic víc, nic míň.

Spekulace o sólovkách Obi Wana, Yody, Bobby Fetta a dalších jsou zatím pořád spíše jen sny fanoušků než reálné projekty. Nicméně pokud nám budou kreativci z Lucasfilmu vyprávět pohádky ze světa Star Wars dalších patnáct let, tak si piště, že na tyhle ikony taky dojde. A nejen na ně, ale na spoustu dalších. Prostoru pro sólovky je tu hromada a vyloženě obskurní postavy se v nich asi vyzobávat nebudou.

Na své si tak nejspíš přijdou fanoušci všech hlavních i vedlejších hrdinů a hrdinek, a mě v tuhle chvíli spíše zajímá, jak se Disney popasuje s hlavní příběhovou linií po deváté epizodě. Bude mezi devítkou a desítkou nějaká delší pauza, výměna herců a dočkáme se něčeho úplně jiného? Nebo se všem stálicím jen prodlouží smlouvy a pojede se zase dál ve stejné sestavě ještě jednu trilogii? I to je klidně možné.

Nad kreativní stránkou a potenciálem jednotlivých postav utáhnout své vlastní filmy se v tuto chvíli nemá moc cenu zabývat. Star Wars: Síla se probouzí utržila v kinech přes dvě miliardy dolarů, zatímco Rogue One: Star Wars Story přes miliardu. Pokud budou tržby z kin u budoucích filmů podobné, nebude mít Disney jediný důvod s jejich dávkováním přestat.

Bob Iger také potvrdil absenci digitální Carrie Fisher v epizodě 8. Tam toho Carrie odehrála prý nemálo a zemřela až po natočení filmu. Její smrt tak zasáhne až do scénáře deváté epizody, která půjde do kin v roce 2019.

han solo star wars story

Osazenstvo a dva režiséři sólovky Hana Sola s hlavním hrdinou v kožené bundě.

Posledním zajímavým střípkem, který Iger podle Variety vypustil na technologické konferenci USC, se týká chystaného filmu o Hanu Solovi. O zápletce jsme toho zatím moc nevěděli a teď jsme sice chytřejší, ale nemohu říct, že bychom byli překvapení. Solova sólovka se zaměří na to, co dělal mezi svými 18. a 24. lety. Během nich se totiž dostal k „jisté vesmírné lodi“ a potkal „jistého Wookieho“.

A dozvíme se také, jak přišel ke svému jménu. O tomhle všem bude chystaná sólovka, v níž si Hana Sola zahraje zatím pořád neznámý Alden Ehrenreich. Sekundovat mu bude Donald Glover (Lando Calrissian), nebo třeba Woody Harrelson (Beckett). Nijak originálně nebo odvážně to pravda nezní, ale podle zatím oficiálně nepotvrzených informací se měl Ehrenreich upsat na tři filmy. Pokud je to pravda a pokud jeho první film nepropadne, bude prostor prozkoumávat klidně odvážnější příběhy velký.

S premiérou zatím nepojmenovaného filmu o Hanu Solovi se pořád počítá na květen příštího roku, ale vůbec bych se nedivil, kdyby došlo k posunu na už dvakrát ověřené Vánoce. Han Solo je pořád ale ještě daleko – letos na Vánoce dostaneme osmou epizodu s názvem Star Wars: The Last Jedi a uvidíme, jestli se jí podaří vyrovnat nebo snad překonat úspěch Síly se probouzí.

Tagy: sci-fi fantasy star wars

Zdroje: Variety

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.