Scénáře jsou hotové, Avatar 2 se začne natáčet ještě letos

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Nekonečné přípravy jsou u konce. Avatar 2 a společně s ním i 3, 4, a 5 se začnou natáčet už brzy - herci půjdou na plac v srpnu letošního roku. Tehdy bude po place běhat Sam Worthington jako Jake Sully, Zoe Saldana jako Neytiri, Stephen Lang jako Miles Quaritch a další.

V rozhovoru pro The Daily Beast to potvrdil sám režisér prvního dílu, James Cameron. Extrémně dlouhé přípravy má na svědomí obří rozsah produkce. Cameron potvrdil, že se nesoustředil jen na dvojku, ale zároveň s ní řešil i Avatar 3, 4 a 5. Všechny čtyři díly tak připravoval souběžně a scénář pro pátý díl dopsal prý nedávno.

„Právě teď zahajuji proces aktivní přípravy. S herci začneme v capture studiu natáčet v srpnu, takže do té doby budu každý den věnovat produkci,“ řekl v rozhovoru Cameron a dodal: „Jsme připravení. Všechno je nadesignované, takže přípravy teď jedou na plný plyn.“

A vtipně dodal, že psaní scénářů vlastně nesnáší. „Připadám si, jako by mě pustili z vězení. Poslední dva roky jsem byl totiž zavřený doma a sepisoval jsem scénáře. Teď si užívám. Psaní scénářů rád opravdu nemám, nepřál bych to ani svému největšímu nepříteli.“

Avatar 2 by se měl dostat do kin 21. prosince 2018, ale za připomenutí stojí, že datum premiéry se už v minulosti několikrát posunulo. Jestli je prosinec 2018 definitivní, ví asi jen Cameron. A možná ani on ne. Každopádně pokud se něco na poslední chvíli nepokazí, rozjedou se kamery skutečně už letos a my se krátce na to vydáme zase na Pandoru.

Tagy: Avatar akční sci-fi fantasy dobrodružný

Zdroje: The Daily Beast

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.