Fanoušci Avataru se možná dočkají dalších dvou pokračování

- Téma autor: red

Režisér James Cameron má v úmyslu natočit další dvě pokračování spektakulárního vědeckofantastického filmu Avatar. Šestapadesátiletý kanadský rodák to řekl ve středečním rozhovoru pro francouzský list Le Figaro.

"Pokud bude smlouva uzavřena, rád bych natočil další dva Avatary," prohlásil Cameron. Zároveň ale přiznal, že na scénáři ještě nezačal pracovat. "Teprve si dělám poznámky. Načrtávám druhý a třetí díl," konstatoval.

Prioritou pro Camerona je prý nyní dokončení románové podoby snímku Avatar, který si na celosvětových tržbách připsal již přes 2,7 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem všech dob. Režisér se do psaní románu pustil před rokem a půl, kniha by měla vyjít koncem letošního či začátkem příštího roku.

Avatar

"Je řada věcí, na něž ve filmu nebyl prostor a které bych rád popsal podrobněji, jako třeba kultura národa Na'vi. Nechci, aby tyto věci vymýšlel někdo jiný a přišel s románovou podobou filmu plnou chyb," vysvětlil Cameron.

Dnes má ve světových kinech premiéru nová verze Avataru, která fanouškům nabídne dalších téměř devět minut nepoužitých záběrů. Nový materiál zahrnuje umírání Tsu'Teye, bojovníka národa Na'vi, které bylo původně vystřiženo "kvůli zachování rytmu a dramatické plynulosti, v přesvědčení, že snímek je už tak příliš dlouhý". Novinkou má být i milostná scéna hlavních hrdinů - bývalého vojáka Jakea a krásné domorodky Neytiri.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.