Tomáš Vorel natáčí komedii Vejška, do kin přijde v lednu 2014

- Téma autor: Michal Burkoň

O studentech, vysokých školách a graffiti pojednává komedie Vejška, s jejímž natáčením začal režisér Tomáš Vorel 2. dubna. Příběh naváže na film Gympl, který koncem roku 2007 zhlédlo v kinech přes půl milionu lidí. Vznikne v produkci společností Bio Illusion, Vorelfilm a České televize. Podle producenta Miloslava Šmídmajera potrvá natáčení do 29. května. Rozpočet se pohybuje od 18 do 20 milionů korun, premiéru by měl mít v lednu příštího roku.

Jiří Mádl, Tomáš Vorel ml. ve filmu Gympl

Jiří Mádl, Tomáš Vorel ml. ve filmu Gympl,zdroj: Falcon

Hlavní role ztvární Tomáš Vorel jr.Jiří Mádl a Eva Josefíková, dále pak Zuzana BydžovskáIvana Chýlková a Jan Kraus. Autorem scénáře byl režisér spolu s Pastou Onerem, který se podílel na Gymplu jako odborný poradce a výtvarník. Roli výtvarného poradce má i teď.

"Gympl byl můj nejúspěšnější film. Pokračování vzniklo proto, že nás zajímalo, co se bude dít s jeho protagonisty dál včetně dalších zkušeností kolem graffiti, které se neustále vyvíjí," řekl na setkání s novináři Vorel. Příběh se podle něj posunul od středoškolské hravosti k vysokoškolské legraci.

Mádla, který se v poslední době začíná věnovat práci scenáristy, prý pokračování Gymplu nenapadlo. "Když jsem si přečetl příběh Vejšky, zjistil jsem, že to asi tu 'jedničku' nezničí," uvedl.

Mladý Tomáš Vorel právě vysokou školu dodělal. "Teprve teď ten život začíná být deprese. Těším se na ty skutečné problémy ve třetím dílu," řekl.

Gympl

Gympl,zdroj:Falcon

Tomáš Vorel je i kameramanem tohoto snímku, což podle něj není neobvyklé. "Stál jsem za kamerou o všech svých prvních filmů, točil jsem i svou loňskou Cestu do lesa," připomněl.

"Hrdiny z prvního dílu jsme dost výrazně posunuli v čase a v nějaké psychologii. Získávají dospělejší pohled na svět, dělají větší či menší kompromisy a jejich přátelství založené i na lásce ke graffiti je podrobeno prvním zkouškám," řekl Oner.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.