4. ročník Fresh Film Festu

- Téma autor: red

Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Fresh Film Fest proběhne ve dnech 22

Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Fresh Film Fest proběhne ve dnech 22. do 26. srpna v Karlových Varech. V průběhu pěti dní bude v 7 sálech promítnuto 200 filmů, z čehož 43 bude představeno ve třech soutěžních sekcích.

V letošním roce se přihlásilo celkem 678 studentských filmů, nejpočetněji je zastoupeno Německo; snímky přišly i z takových lokalit jako je Argentina, Singapur nebo Jihoafrická republika. Na letošním ročníku Fresh Film Festu potvrdil svou účast Laurent Jacob, iniciátor a ředitel studentské sekce „Cinéfondation“ festivalu v Cannes. V mezinárodních porotách zasednou za Českou republiku herec a režisér Jaroslav Dušek a výtvarnice Veronika Bromová.

Festival slavnostně zahájí snímek Písně o lásce, francouzský filmový muzikál mladého režiséra Christophea Honoré. Fresh Film Fest nově představí sekci světových celovečerních debutů Fresh Generation, v jejímž rámci proběhne světová předpremiéra filmu výtvarníka Petra Nikla Mozartovo rekviem. Předpremiéra očekávaného nového filmu Tomáše Vorla Gympl doplní galavečer předání cen.

V programu Face 2 Face filmová díla porovnávají pedagogové se svými studenty. Festival uvede profil Martina Scorseseho, Noc Quentina Tarantina, sekci Becoming Masters (filmy etablovaných účastníků minulých ročníků) a Cinepur´s choice. Lázně I budou návštěvníkům po celou dobu festivalu nabízet doprovodný hudební program Reflection Zone. Zprávy z festivalu bude zajišťovat tradičně Česká televize ( Festivalové vteřiny od 22. do 26. srpna ve večerním čase).

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.