Říjnové herečky - pět neokoukaných tváří krásných žen

- Téma autor: Ladislav Loukota

V předposledním měsíci tohoto roku se sice ukážou i krásky jako Jennifer Lawrence (Hunger Games: Síla vzdoru, 1. část) nebo Jennifer Aniston (Šéfové na zabití 2), my se však tentokrát sousetředíme na relativně méně známá jména. Nikdy totiž nevíte, kdy poslední dvě v seznamu dojdou osudu prvních dvou...

Jessica Chastain

Sedmatřicetiletá američanka Jessica Chastain, která se v listopadu krom romantického dramatu Zmizení Eleanor Rigby i ve sci-fi Interstelllar, se až v poslední době objevuje v trhácích světového významu. Vzhledově netypická Jessica si svou nynější pozici doslova vydřela.

chastain

Od roliček v seriálech Pohotovost nebo Veronica Mars skočila do filmového debutu až v roce 2008, nejvýznačněji se však ukázala jako drsná, sebedestruktivní tajná agentka v mrazivém filmu 30 minut po půlnoci. O to zajímavější bude ji vidět v netypickém listopadovém drama Zmizení Eleanor Rigbyové, které bylo původně natočeno ve dvou verzích pojímajících různý pohled dvojice hlavních postav na jednu událost.

Uvidíte v: Zmizení Eleanor Rigbyové: On/Ona, premiéra 6. listopadu
Zajímavost: Její otec je tajemnější než hrad v Karpatech. Jessica Chastain několikrát odmítla jmenovat jeho jméno, to dokonce není uvedeno ani v jejím rodném listu.

Anne Hathaway

Podobně a přesto jinak je na tom i Anne Hathaway, kterou v našem přehledu nevidíme poprvé. Anne od roku 2001 sklízela kritiků trollů za účast v naivní náctileté romanťárně Deník princezny. Mluvilo se o tom, že "neumí hrát", a nic na tom nezměnila ani její role v dramatu Zkrocená hora o čtyři roky později.

Hathaway

Hlas lidu nakonec otočilo až její obsazení do role Catwoman v Temný rytíř povstal a fenomenální výkon v Bídnících (a de facto jediný důvod, proč film vidět). Není náhodou, že si ji proto všemi oblíbený Christopher Nolan vybral do role astronautky ve svém nejnovějším filmu, scifárně Interstellar. Snad se nic nepokazí, Interstellar totiž prozatím nezískává zrovna přesvědčivá hodnocení.

Uvidíte v: Interstellar, premiéra 6. listopadu
Zajímavost: Její křesní jméno bylo zvoleno v inspiraci po Anne Hathaway (1555-1623), manželce Williama Shakespeara.

Vanessa Paradis

Naopak poněkud za zenizem kariéry je jedenačtyřicetiletá herečka a někdejší zpěvačka Vanessa Paradis. Byl byla skoro celá 90. léta hodnocená jenom pro svou hudební dráhu a s ní související celebritkovitostí (například partnestvím s Lanny Kravitzem), do svého fimového debutu skočila už ve svých šestnáctých letech filmem Snatek bez domova (1989).

paradis

Ačkoliv od konce 90. let do roku 2012 žila s Johnny Deppem, filmová kariéra Vannessy Paradis pokročila kupředu až v roce 2010 její dramatickou rolí ve filmu (K)lamač srdcí. Letos se pak v hlavní roli objeví ve vztahovém filmu Sex v Paříži (pojmenování domácího distributora s cílem vyvolat konotace na seriál Sex ve městě).

Uvidíte v: Sex v Paříži, premiéra 27. listopadu
Zajímavost: Byť už nehoří hitparády, stále vydává nová alba. Její poslední jménem Love Songs vyšlo teprve loni.

Jelena Ljadova

Pojďme ale zpátky k mnohem méně známým jménům. S ruskými herečkami se zde nesetkáváme často, ještě méně pak s těmi, které se objevují mimo hollywoodskou produkci. Lze však očekávat, že v rámci domácí produkce nedělá snímek Leviatan, v němž se objevuje herečka Jelena Ljadová (taktéž vyhledatelné jako Yelena či Elena Lyadova), nemalé vlny. Leviatan je malým, nezávislým dramatem o absurdní korukci v jednom zapadlém ruském městě - jako takový je často označován nálepkou "proti-Putinovský", navrch získává ceny na zahraničních filmových festivalech.

elena-lyadova-1

V jedné z hlavních rolí se v něm objevuje i Ljadová, která se krom filmu věnuje i divadlu. Zahraniční otisk by pro ní mohl znamenat nástup na významnější dráhu. Už nyní má na kontě i podařené domácí snímky Zeměpisec, který propis globus a Jelena. Doufáme proto, že se zde s ní nevidíme naposledy.

Uvidíte v: Leviatan, premiéra 13. listopadu
Zajímavost: Je držitelkou dvou ruských národních ocenění za své role.

Samantha Castillo

Závěrem mrkneme ještě do Jižní Ameriky na venezuelskou herečku Samanthu Castillo, hvězdu místního dramatu odehrávajícího se ve slumech Caracasu. Castillo si zde zahraje mladou matku devítiletého chlapce Juniora, která by tak tak chtěl chtěl vypadat jako jeho oblíbený zpěvák, bojuje však s kudrnatými vlasy.

castillo

Solidně hodnocený film je je pro Samanthu celovečerním debutem, který ji však díky ověnčení místní cenou La Choncha de Oro hnedle z pozice divadelní herečky katapultoval do regeninálních reflektorů. Na příští rok má naplánovaný další snímek (opět domácí), rozhodně by si však zasloužila i výskyt v produkci severoamerické.

Uvidíte v: Příšerný vlasy, premiéra 20. listopadu

Zajímavost: Její pozice na globálním filmovém pískovišti je tak čerstvá, že to nejzajímavější, co je známo z jejího života, je původ narození ve vesničce poblíž Caracasu. 

Tagy: filmový přehled herečky

Zdroje: Vlastní

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.