Top 10 nejpopulárnějších trailerů roku 2014

28. 12. 2014 - 20:00 | Téma | Vojtěch Karlík

Top 10 nejpopulárnějších trailerů roku 2014 zdroj: tisková zpráva

Konec roku je zejména v médiích přehlídkou všelijakých žebříčků a Top 10 čehokoliv. Americký filmový portál The Hollywood Reporter zveřejnil docela zajímavý přehled nejsledovanějších trailerů v roce 2014. Většinu filmových novinek lze v přehledu celkem snadno uhádnout. Na druhou stranu některá umístění překvapují. Hned na první místo se probojovala ukázka s chystaného snímku 50 odstínů šedi. No napadlo by vás to? 

Žebříček nejpopulárnějších trailerů nelze brát až tak vážně, protože na umístění se mohla projevit i doba, kdy byla ukázka zveřejněna. Na druhou stranu je docela solidní indikátor potenciálního úspěchu daného filmu.

1. 50 odstínů šedi

Vítězství je to pro mnohé filmové fanoušky zcela nepochopitelné. Každý asi zcela logicky čekal, že na první místo se propracují ohlášené Hvězdné války, ale nestalo se tak. 50 odstínů nudy, pardon šedi, je však velmi populární kniha a slibované žhavé scény ve filmu nalákaly na jinak nudný trailer 93 miliónů diváků. 

zdroj: YouTube.com

Premiéra v ČR: 12. února 2015; Počet diváků traileru: 93 miliónů

2. Star Wars: The Force Awakens

Nové Hvězdné války jsou prvním filmem studia Lucas pod vedením Disneyho korporace. Spojení velkého jména s ohromným filmovým studiem budilo nejprve velké rozčarování, ale nyní se už všichni jen těší na další díl, který tentokrát bude režírovat J.J. Abrams. Je s podivem, že Hvězdné války neporazily trailer rádoby erotického dílka, ale je nutné zdůraznit, že k jeho zveřejnění došlo až na sklonku roku.

zdroj: Vlastní

Premiéra v ČR: 17. prosince 2015; Počet diváků traileru: 81 miliónů

3. Avengers: Age of Ultron

Stará parta hrdinů se musí spojit proti novému nepříteli. Tentokrát proti Avengers bude stát zlý Ultron. V hlavních rolích nás čekají opět herecké hvězdy jako Chris Evans, Chris Hemsworth, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson a další.

zdroj: YouTube

Premiéra v ČR: 30. dubna 2015; Počet diváků traileru: 78 miliónů

4. Jurský svět

Je to tak, ale pořád nechceme věřit. Tolik let od prvního Jurského parku téma stále táhne a chystané pokračování evidentně v roce 2014 diváky zajímalo. Takže čtvrté místo je prostě překvapující. Příběh navazuje na předchozí díly - park stále funguje, jen je modernější a vědci vypouštějí nového a trochu geneticky upraveného dinosaura. Následovat budou logicky už jen problémy.

zdroj: YouTube.com

Premiéra v ČR: 11. června 2015; Počet diváků traileru: 64 miliónů

5. Želvy Ninja

Popularita zelených želviček přilákala opět filmaře a uprostřed léta dorazil do kin hraný digitální blockbuster Želvy Ninja. Film však bodoval ještě před tím, než se v kinech vůbec objevil. Na trailer se podívalo opravdu hodně lidí. 58 miliónů je pořád slušné číslo, nemyslíte?

zdroj: Archiv

Premiéra v ČR: 21. srpna 2014; Počet diváků traileru: 58 miliónů

6. Rychle a zběsile 7

Sedmý díl akčního seriálu o rychlých autech, krásných ženách a sympatických hrdinech, bude asi poslední. Rozhodně bude poslední s Paulem Walkerem.Pokud patříte mezi fanoušky celé série, pak se už nyní nemůžete dočkat. My se samozřejmě také těšíme, protože podle vyjádření tvůrců, jde o návrat k původnímu stylu. Říká se to vždycky, ale třeba to tentokrát bude pravda.

zdroj: Cinemart

Premiéra v ČR: 2. dubna 2015; Počet diváků traileru: 57,5 miliónů

7. Minions

Film o malých žlutých Minionech, kteří vypadají jako žlutý tic tac je určen těm nejmenším divákům, ale podle všeho půjde o hodně dobrou animovanou celovečerní grotesku. Tito žlutí tvorové provázejí padouchy, co svět světem stojí. Trojice hrdinů se vypraví hledat nového zlého šéfa a zažijí nová dobrodružství.

zdroj: Cinemart

Premiéra v ČR: 25. června 2015; Počet diváků traileru: 54 miliónů

8. Hobit: Bitva pěti armád

Až osmé místo v trailerovém opojení náleží třetímu a poslednímu Hobitovi. Peter Jackson přilákal k počítačům 45 miliónů diváků, kteří se těšili na to, jak dopadne putování Bilba k dračímu kopci a kam se ubere konflikt mezi lidmi, orky, elfy, trpaslíky... 

zdroj: YouTube.com

Premiéra v ČR: 11. prosince 2014; Počet diváků traileru: 45 miliónů

9. Návrat blbýho a blbějšího

Možná si říkáte, že tato komedie je zde snad nedopatřením, ale opak je pravdou. Blbý a blbější byl velmi úspěšný snímek a z komerčního hlediska bylo tedy jasné, že zájem, či spíše zvědavost na další díl je prostě logickým krokem. Nehodnotíme film jako takový, ale jen zájem o trailer.  Jim Carrey, Jeff Daniels, Laurie Holden, Kathleen Turner, Bill Murray a další velká jména - záruka lehce hloupé zábavy naplněna měrou vrchovatou.

zdroj: Falcon

Premiéra v ČR: 4. prosince 2014; Počet diváků traileru: 44 miliónů

10. Interstellar

Rozhodně jde o sci-fi roku a přestože nejde o film, který bude dlouhodobě lákat masy, trailer si diváky rozhodně našel a vybojoval si v našem přehledu solidní desátou příčku.

zdroj: Foto: Warner Bros

Premiéra v ČR: 6. listopadu 2014; Počet diváků traileru: 39 miliónů

Na dalších místech se umístily filmy jako Transformers: Zánik, The Hunger Games: Síla vzdoru 1, Sex Tape, chystaný Mad Max a další.

Zdroje: THR , Movieweb

ČLÁNKY O FILMU

Všechno nejhorší 2 a kouzlo časových smyček

Všechno nejhorší 2 a kouzlo časových smyček

4. 3. 2019 | Téma | Václav Rybář

Cestování časem může nejednomu divákovi pěkně zamotat hlavu
Christopher Nolan prý chystá drama z druhé světové války

Christopher Nolan prý chystá drama z druhé světové války

27. 12. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Populární režisér Christopher Nolan, který není zvyklý dělat ve svých filmech kompromisy s producenty a navíc má za sebou celou řadu úspěšných děl, se znovu chystá na natáčení. Podle zvěstí z Hollywoodu to nebude žádné sci-fi, ale válečný film.
Christopher Nolan po Interstellaru chystá s Warnery další film

Christopher Nolan po Interstellaru chystá s Warnery další film

9. 9. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Od chvíle, kdy se kinosály prohnalo sci-fi Interstellar režiséra Christophera Nolana, média i fanoušci spekulují logicky nad tím, jaký další snímek populární tvůrce natočí. Nyní začíná být trochu jasno. Opět půjde o spolupráci se studiem Warner Bros.
Oscaři pod lupou. Proč vyhrál Birdman?

Oscaři pod lupou. Proč vyhrál Birdman?

23. 2. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Nejslavnější filmové ceny roku jsou za námi, podívejte se proto na přehled vítězů včetně pravděpodobného vysvětlení příčin jejich úspěchů. Ačkoliv totiž na poli nejvýznamnějších cen všechny válcoval Birdman, nakonec ho v počtu sošek spolehlivě dohnal rozverný Grandhotel Budapešť. Cenu za zahraniční film si připsala i polská Ida, naopak u animáků byla akademie letos mnohem konzervativnější. 
Interstellar - recenze nejočekávanějšího sci-fi filmu letošního roku

Interstellar - recenze nejočekávanějšího sci-fi filmu letošního roku

6. 11. 2014 | Recenze | Vojtěch Karlík

Nový film Christophera Nolana Interstellar je po delší době žánrově čistým sci-fi, což je něco, co se v dnešní době příliš nenosí. Proč? Je to drahé a divácky riskantní. Snímek sám o sobě však obsahuje takové množství nelogických a nedovysvětlených věcí, že jsem prvních dvacet rázných kroků z kina učinil naštvaně, abych pak blahosklonně uznal, že jsem vlastně velmi spokojeným divákem.
Filmovým premiérám týdne vévodí Nolanův Interstellar

Filmovým premiérám týdne vévodí Nolanův Interstellar

5. 11. 2014 | Téma | Vojtěch Karlík

Vůbec nechceme zatracovat ostatní snímky, které tento týden dorazí do kin, ale pravdou je, že o novém díle Christophera Nolana se mluví už hodně dlouho. První ohlasy jsou sice rozpačité, ale kdy nejsou... V následujícím přehledu vám nabízíme stručný přehled zajímavých novinek.
Říjnové herečky - pět neokoukaných tváří krásných žen

Říjnové herečky - pět neokoukaných tváří krásných žen

3. 11. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

V předposledním měsíci tohoto roku se sice ukážou i krásky jako Jennifer Lawrence (Hunger Games: Síla vzdoru, 1. část) nebo Jennifer Aniston (Šéfové na zabití 2), my se však tentokrát sousetředíme na relativně méně známá jména. Nikdy totiž nevíte, kdy poslední dvě v seznamu dojdou osudu prvních dvou...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisér Aladina postaví do boje proti Talibánu Jakea Gyllenhaala

Režisér Aladina postaví do boje proti Talibánu Jakea Gyllenhaala

6. 2. 2023 | Trailery | Adam Homola

Režiséra Guye Ritchieho asi netřeba dlouze představovat. Má na svědomí celou řadu gangsterek, akčních filmů, ale taky třeba Aladina s Willem Smithem.
Na co koukat v únoru: Nejmenší marvelovský hrdina a velká romantika

Na co koukat v únoru: Nejmenší marvelovský hrdina a velká romantika

3. 2. 2023 | Téma | Matěj Svoboda

Ant-Man vyráží do Kvantové říše, Reese Witherspoon se zamiluje do Ashtona Kutchera a zfetovaný medvěd žere lidi.
V Sony chystají další Mizery, vrátí se Smith i Lawrence

V Sony chystají další Mizery, vrátí se Smith i Lawrence

2. 2. 2023 | Novinky | Adam Homola

Před kamerou se objeví ústřední herecké duo, zatímco za kameru se vrátí režisérské duo z minulého dílu.
Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

1. 2. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Apokalypsa se blíží a zabránit ji lze jediným způsobem. Zabili byste někoho, koho milujete, abyste zachránili lidstvo?