První trailer na nové Jumanji je tady

- Trailery autor: Adam Homola

Nové Jumanji jsme měli dostat původně už v létě, ale nakonec si počkáme až na konec roku. Film se tvůrcům údajně rýsuje jako velký rodinný hit, což jen potvrzují první reakce na pár záběrů staré několik týdnů. A teď tu máme konečně i regulérní trailer, který jen přilévá olej do ohně.

Jumanji: Vítejte v džungli prostě vypadá tak, jak by asi mělo moderní Jumanji vypadat. Robin Williams se už bohužel nevrátí, ale ve filmu se má s jeho odkazem citlivě pracovat a jeho postava Parrishe má být pro děj filmu nějakým způsobem důležitá.

I kdyby šlo nakonec jen o malé pomrknutí na pamětníky jedničky, nevadilo by to. Nové Jumanji očividně cílí na novou a mnohem širší skupinu diváků, zatímco to staré utržilo z kin 262 milionů dolarů. To se nemusí z dnešního pohledu zdát jako žádná pecka, ale na rok 1995 to byly velké peníze.

Proto je s podivem, že se do dalšího Jumanji pustil Hollywood až teď. Čekání se ale možná vyplatilo, protože parádní obsazení hlavních rolí by mohlo dobrodružnou akci utáhnout způsobem, jaký je dnes pro podobné filmy nezbytný.

První trailer toho slibuje hodně. Bohužel zabíjí příliš velké množství času vysvětlováním základní premisy a s ní spojených vtípků, kdy se hlavní hrdinové seznamují se svými virtuálními tělesnými schránkami. Z Vysokého borce je malý vtipálek, z vyhublého nerda svalnatý The Rock, ostýchavá slečna je najednou vyzývavě oděná drsňačka a školní sexy hvězda je v džungli tlustým chlapem ve středních letech.

Už jen z téhle premisy vyvaří tvůrci hromadu vtípků, jenže je otázka, kolik jich trefí a kolik jich bude jen trapných. V traileru to víceméně funguje, ale trochu se bojím, aby se Rock většinu filmu nechoval opravdu jen jako stydlivý nerd. Mlácení záporáků sice dostaneme, ale budou to jen dvě scény, nebo kus filmu? Za sebe doufám, že záběry znuděných teenagerů vyklízejících školní sklep nebudou delší než pár minut a že akce v džungli bude jasně převažovat.

Rockovi se to s nedávnou přisprostlou Pobřežní hlídkou sice moc nepodařilo, ale Jumanji by mohl být přesně ten hit, který osloví mnohem širší cílovku. Trailer se snaží tvářit dostatečně univerzálně a film by měl stát jak na vtípcích a akci, tak i na dobrodružství.

Jumanji také očividně nešetří na počítačových efektech a ty místy vypadají dobře, zatímco místy jsou vyloženě rušivé. O finální verzi jít ale ještě nemusí, film půjde do kin za nějakých pět měsíců a tak se snad bude ještě ladit...

Kratičká ukázka, která oznamovala příchod plnohodnotného traileru.

Hlášek bude v Jumanji požehnaně, už jen kvůli komediálnímu talentu dvojice Rock & Hart. Jack Black určitě taky nezůstane pozadu a svou troškou do mlýna snad přispěje i Karen Gillan. Rock, režisér Jake Kasdan a producenti by se teď měli jen modlit, aby Jumanji prorazilo nevyhnutelnou prosincovou převahu Star Wars a ukouslo si pro sebe z peněženek diváků ideálně několik stovek milionů dolarů.

Tagy: akční dobrodružný

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.