První trailer na nové Jumanji je tady

29. 6. 2017 - 14:57 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nové Jumanji je tady zdroj: tisková zpráva

Nové Jumanji jsme měli dostat původně už v létě, ale nakonec si počkáme až na konec roku. Film se tvůrcům údajně rýsuje jako velký rodinný hit, což jen potvrzují první reakce na pár záběrů staré několik týdnů. A teď tu máme konečně i regulérní trailer, který jen přilévá olej do ohně.

Jumanji: Vítejte v džungli prostě vypadá tak, jak by asi mělo moderní Jumanji vypadat. Robin Williams se už bohužel nevrátí, ale ve filmu se má s jeho odkazem citlivě pracovat a jeho postava Parrishe má být pro děj filmu nějakým způsobem důležitá.

I kdyby šlo nakonec jen o malé pomrknutí na pamětníky jedničky, nevadilo by to. Nové Jumanji očividně cílí na novou a mnohem širší skupinu diváků, zatímco to staré utržilo z kin 262 milionů dolarů. To se nemusí z dnešního pohledu zdát jako žádná pecka, ale na rok 1995 to byly velké peníze.

Proto je s podivem, že se do dalšího Jumanji pustil Hollywood až teď. Čekání se ale možná vyplatilo, protože parádní obsazení hlavních rolí by mohlo dobrodružnou akci utáhnout způsobem, jaký je dnes pro podobné filmy nezbytný.

zdroj: Sony Pictures

První trailer toho slibuje hodně. Bohužel zabíjí příliš velké množství času vysvětlováním základní premisy a s ní spojených vtípků, kdy se hlavní hrdinové seznamují se svými virtuálními tělesnými schránkami. Z Vysokého borce je malý vtipálek, z vyhublého nerda svalnatý The Rock, ostýchavá slečna je najednou vyzývavě oděná drsňačka a školní sexy hvězda je v džungli tlustým chlapem ve středních letech.

Už jen z téhle premisy vyvaří tvůrci hromadu vtípků, jenže je otázka, kolik jich trefí a kolik jich bude jen trapných. V traileru to víceméně funguje, ale trochu se bojím, aby se Rock většinu filmu nechoval opravdu jen jako stydlivý nerd. Mlácení záporáků sice dostaneme, ale budou to jen dvě scény, nebo kus filmu? Za sebe doufám, že záběry znuděných teenagerů vyklízejících školní sklep nebudou delší než pár minut a že akce v džungli bude jasně převažovat.

Rockovi se to s nedávnou přisprostlou Pobřežní hlídkou sice moc nepodařilo, ale Jumanji by mohl být přesně ten hit, který osloví mnohem širší cílovku. Trailer se snaží tvářit dostatečně univerzálně a film by měl stát jak na vtípcích a akci, tak i na dobrodružství.

Jumanji také očividně nešetří na počítačových efektech a ty místy vypadají dobře, zatímco místy jsou vyloženě rušivé. O finální verzi jít ale ještě nemusí, film půjde do kin za nějakých pět měsíců a tak se snad bude ještě ladit...

zdroj: Sony Pictures

Kratičká ukázka, která oznamovala příchod plnohodnotného traileru.

Hlášek bude v Jumanji požehnaně, už jen kvůli komediálnímu talentu dvojice Rock & Hart. Jack Black určitě taky nezůstane pozadu a svou troškou do mlýna snad přispěje i Karen Gillan. Rock, režisér Jake Kasdan a producenti by se teď měli jen modlit, aby Jumanji prorazilo nevyhnutelnou prosincovou převahu Star Wars a ukouslo si pro sebe z peněženek diváků ideálně několik stovek milionů dolarů.

ČLÁNKY O FILMU

Rock se toho nebojí: nové Jumanji vyzve na souboj Frozen 2 i Star Wars 9

Rock se toho nebojí: nové Jumanji vyzve na souboj Frozen 2 i Star Wars 9

28. 6. 2018 | Dokina.cz | Adam Homola

O pokračování veleúspěšného Jumanji: Vítejte v džungli už nějakou dobu víme, ale studio teď oznámilo datum premiéry. A očividně si je hodně jisté v kramflecích, protože Rocka a jeho partu pošle nejen proti devátým Star Wars, ale také proti Frozen 2.
Dwayne Johnson potvrdil, že na pokračování veleúspěšného Jumanji se už pracuje

Dwayne Johnson potvrdil, že na pokračování veleúspěšného Jumanji se už pracuje

12. 4. 2018 | Dokina.cz | Adam Homola

Jumanji: Vítejte v džungli byla obrovská, nečekaná pecka. Film utržil jen v amerických kinech přes 400 milionů dolarů, ve zbytku světa pak bezmála 550 milionů dolarů. Rockovo dobrodružství a pokračování původního Jumanji se tak vyškrábalo skoro na miliardu dolarů jen z kin, což nečekal asi nikdo. A tak budeme mít pokračování.
První recenze potvrzují, že nové Jumanji je fajn dobrodružná komedie

První recenze potvrzují, že nové Jumanji je fajn dobrodružná komedie

18. 12. 2017 | Novinky | Adam Homola

Už na konci minulého měsíce jsme se podivovali nad tím, že se nové Jumanji prý povedlo. První reakce byly pozitivní, jenže znáte to. První reakce jsou pozitivní skoro vždycky, dokonce i u takových věcí jako Liga Spravedlnosti.
Nové Jumanji se… povedlo?

Nové Jumanji se… povedlo?

28. 11. 2017 | Dokina.cz | Adam Homola

Kdo by to byl čekal. Jumanji: Vítejte v džungli nevypadlo z trailerů nijak zvlášť dobře, digitální triky byly příliš digitální, vtípky občas povedené, jindy zase trapné, a to se ještě Rock zaklínal citlivými odkazy na Robina Williamse a jedničku obecně. Hlavně po zpackané Pobřežní hlídce to znělo jako recept na průšvih, ale ono to prý nakonec dopadlo dobře.
Hvězdy Jumanji vysvětlují moderní pojetí staré známé hry

Hvězdy Jumanji vysvětlují moderní pojetí staré známé hry

30. 10. 2017 | Dokina.cz | Adam Homola

Není asi pochyb o tom, komu bude patřit prosinec. Vánočním (a lednovým) králem bude letos Star Wars: Poslední z Jediů. O vaše peníze a váš čas se bude přít ale ještě jedna značka, která by taky chtěla být velká a taky pro celou rodinu: Jumanji.
Dva trailery na Jumanji nabízí spoustu akce, videoherních odkazů i humoru

Dva trailery na Jumanji nabízí spoustu akce, videoherních odkazů i humoru

21. 9. 2017 | Trailery | Adam Homola

Jumanji se nám představilo prvním trailerem před několika měsíci a teď se o pozornost hlásí znovu. A pořád víceméně stejně (ne)úspěšně. Je jasné, že hlavním tahákem filmu budou akční scény s Rockem, prokládané hláškujícím Kevinem Hartem a Jackem Blackem. Poetiku, uvěřitelnost a drobné hororové prvky původního filmu bychom tu hledali marně.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.