První recenze potvrzují, že nové Jumanji je fajn dobrodružná komedie

- Novinky autor: Adam Homola

Už na konci minulého měsíce jsme se podivovali nad tím, že se nové Jumanji prý povedlo. První reakce byly pozitivní, jenže znáte to. První reakce jsou pozitivní skoro vždycky, dokonce i u takových věcí jako Liga Spravedlnosti.

Víte, jak to je… Novináři, blogeři a sociální influenceři se naskládají do letadla a pošlou se v tomhle případě na Havaj, kde je o ně hezky postaráno a můžou si vyfotit selfíčka s Rockem a dalšími celebritami. Jenže v tomhle případě jsou reakce z prvních recenzí taky pozitivní.

A to někdy až překvapivě pozitivní. Například recenze od Screen International chválou nešetří: „Sám o sobě to je zábavný, vtahující a barvitý film. Má slušně zpracovanou akci, velkolepé dobrodružné scény a mazanou komedii. Navíc se nebojí odklonit od toho, co od filmu očekáváte a umí své komediální drama o výměně těl podat dobře.“

The Wrap zase tvrdí, že „Jumanji: Vítejte v džungli je velký vánoční film, který vás chce potěšit, a přesně to se mu podaří. Je to zábavný rodinný produkt, který podkopává očekávání víc, než byste čekali.“

The Hollywood Reporter chválí zase známé herce, kterak předstírají obyčejné tennagery zápasící se svým novým já, což je prý opravdu zábavné.

„Filmu se daří držet dobrý balanc mezi slušnými, ne zas tak perfektními akčními scénami – od těch podivně animovaných opic jsme ušli velký kus cesty -  a komediálními pasážemi, které namísto laciných odkazů a stereotypů vychází z dobře napsaných postav,“ píše The Film Stage.

Nejhorší recenzi má film na Metacritic zatím od Variety: „Je to jako sledovat špatné pokračování Indiana Jonese bez Indiana Jonese.

Sami se budete moct o kvalitách nového Jumanji přesvědčit ještě letos, konkrétně už za pár dnů: film má premiéru 21. prosince a vzhledem k tomu, že Star Wars jste už viděli a Největší Showman půjde do kin až o týden později, můžete na Jumanji klidně skočit.

Tagy: komedie dobrodružný

Zdroje: Metacritic

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.