První recenze jsou tady: Captain Marvel se povedla, ale žádná pecka to není

- Novinky autor: Adam Homola

Captain Marvel je tady a dopadl nepřekvapivě dobře. Což je vlastně možná zklamání, protože od Marvelu se už v dnešní době očekává asi víc, než jen dobrý a kompetentní superhrdinský film.

Nemastné a neslané ukázky si očividně žádná velká esa v rukávu neschovávaly, protože první zahraniční recenze mluví sice o povedeném originu, ale už ne o filmové události roku. Captain Marvel tak (alespoň zatím) nedokáže budovat podobný buzz jako Black Panther před rokem a film ani nepůsobí jako epická událost jakou budou třeba Avengers: Endgame, kterou prostě musíte vidět.

Marvelu se tu jednoduše povedl docela běžný origin, který zřejmě žádné rekordy nezboří, na Oscary (a možná ani na tu miliardu?) si nesáhne, stejně jako nikoho neurazí a asi ani nenadchne.

Při pohledu na Metacritic dávají největší hodnocení v The Verge a to krásných 90 procent. Podle nich je skvělé, že se film nebojí občas trochu zpomalit a brát příběh vážně, nicméně tam rozhodně nechybí ani akce, humor a recenzent chválí také herecké výkony.

Podobně hodnotí třeba i Variety, The Wrap, nebo Los Angeles Times, kde píší, že Captain Marvel je nadmíru zábavný a že Brie Larson je tam naprosto klíčová.

Nejčastěji ale převažují jen mírně spokojené názory, jako třeba ten z Vox, kde doufali v něco víc, nebo ten z The Atlantic, kde píší že je to sice zábava, ale taky rutina. A třeba The Guardian si stěžuje na nepříliš jasný příběh nástupu hrdinky na scénu, ale stejně je to prý zábava.

Vyloženě nespokojení jsou například v New York Post, kde píší, že filmu chybí jakékoliv emoce, že to je prý celkem nuda a že o nejlepší scény se postaral jen Jackson a kočka. Znudění byli taky v Time.

Nejlepší ale stejně bude, když si názor na film uděláte sami. Captain Marvel má oficiální premiéru zítra, 7. března, ale v některých kinech ho najdete už dnes.

Tagy: akční Marvel sci-fi superhrdinové marvelovky

Zdroje: Metacritic

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.