Prázdninová jízda s hvězdami: vrací se Arnie i agent Hunt

23. 7. 2015 - 22:00 | Téma | Ladislav Loukota

Prázdninová jízda s hvězdami: vrací se Arnie i agent Hunt zdroj: tisková zpráva

Červenec v kinech stojí za to! Letnímu měsíci nebudou chybět ani žánrové chuťovky, ani sexy komedie. A všechny jsou nacpané pěknými chlápky. Na koho všeho se v těchto týdnech těšit?

Mark Wahlberg
Tenhle čerstvý čtyřiačtyřicátník vletěl před pár dny na tuzemská filmová plátna s pokračováním komedie Méďa. Snímek o přisprostlém plyšovém medvědovi se slabostí pro blond kočky a jeho lidském nejlepším kámošovi (Wahlberg) před pár lety celkem zabodoval. Není tedy divu, že jsou tu ti dva zas a tentokrát je čeká pořádně náročný úkol – vyhrát soudní bitvu o to, že má medvěd se svou sexy partnerkou nárok na potomka pomocí umělého oplodnění. Urostlý Wahlberg, je přesně ten typ herce, který si – nejen ve filmové branži – vyzkoušel už kde co. Začal jako mladý feťák ve filmu Rváčův deník, aby se o rok později vrhnul na přelomové Hříšné noci, kde si střihl též fetujícího a nasávajícího pornoherce Eddieho.

zdroj: Cinemart

Úloha nájemného zabijáka ho pak čekala v akční komedii Big Hit, za hranou zákona se pohyboval i v Temných zákoutích, nebo Loupeži po italsku. Svou slušnou fyzičku pak uplatnil hned několikrát v rolích vojáků, v posledních letech však také mu stále víc přibývá rolí cool tatíků – ať už v blockbusterovém průšvihu Stalo se, dojemném Pevném poutu, nebo čtyřce Transformers. Variací zmíněných charakterů je pak bezpochyby osudem zlomený policajt Max Payne v průměrné filmové adaptaci slavné počítačové hry.
Uvidíte v: Méďa 2, v kinech od 2. července.
Zajímavost: Práce před kamerou je hollywoodskému fešákovi sakra málo – jeho raperské začátky jsou sice už notoricky známé, sympatický čtyřicátník však fušuje i do produkce či restauratérství. S bratry spoluvlastní řetězec restaurací s „rodinným“ jménem Wahlburgers. Najdete je třeba v New Yorku, Pensylvánii, Floridě, nebo Nevadě.

Arnold Schwarzenegger
Arnie rozhodně ještě nepatří do starého železa a nezalekl se ani role v pokračování svého nejslavnějšího počinu - snímku Terminátor: Genisys. Kultovní akční hvězda, která to dotáhla až na kalifornského guvernéra, po letech, kdy byla spíš známá svou politickou kariérou, nebo naopak osobními propadáky, chytila druhý dech. A před pár roky se vrátila naplno k natáčení. Ať už se jedná o „seniorskou“ akční řadu Postradatelní, nebo Plán útěku, kde se (opět) setkal s další slavným matadorem Sylvestrem Stallonem, je jasné jediné – Arnie is back!

zdroj: Cinemart

Bude i v svých 67 letech týpek, který se nesmazatelně proslavil i jako Barbar Conan, nočními můrami stíhaný Douglas Quaid či hlavní protagonista legendárního Predátora, opět válet? To si na vlastní oči ověříte už za pár dnů!
Uvidíte v: Terminátor: Genisys, v kinech od 9. července.
Zajímavost: Před natáčením cvičil Arnold 6 měsíců tři hodiny denně – chtěl prý mít stejné proporce jako ve filmu Terminátor 3: Vzpoura strojů. Můžete porovnat, jak se mu to podařilo.

Michael Fassbender
Herci s německo – irskými kořeny se prostě daří! Jeho kariéra jede jak po másle, a to zdaleka není jen hvězdou blockbusterů. Naopak – týpek, který si první výraznou pozornost vysloužil v kultovní tarantinovce Hanební pancharti si troufl i na extrémně náročné role v dramatech Stevea McQueena Hlad a Stud. Zatímco pro první jmenovaný snímek shodil řadu kil, aby vězně držícího hladovku ztvárnil co nejvěrněji, ve Studu je jeho postava úspěšného, na sexu závislého třicátníka docela slizká. A v některých scénách navíc úplně nahatá.

zdroj: AČFK

Co se blockbusterů týče září Fassbender jako mladší verze Magneta v X-Menech, střihl si i roli v rozpačitém Prometheovi, a to že mu sluší i klasika dokázal v nejnovějším zpracování Jany Eyrové. Momentálně do kin vtrhne jako zabiják ve westernovém příběhu!
Uvidíte v: Slow West, v kinech od 9. července.
Zajímavost: Dosud svobodný a bezdětný herec má celkem čerstvý vztah – od konce roku 2014 randí se švédskou kráskou Alicií Vikander. Michael je pravděpodobně typ herce, co se zamilovává do svých filmových kolegyň. Zatímco během natáčení X-Men: První třída randil s „okřídlenou“ Zöe Krawitz, později chodil s Nicol Beharie, která s ním natáčela právě Stud. Při natáčení se potkali i s Vikander – oba jsou protagonisté filmové adaptace knižního bestselleru Světlo mezi oceány.

Channing Tatum
Potěchou pro oči zejména dámského publika bude bezpochyby pokračování „striptérské“ komedie Bez kalhot - tentokrát se slibným přívlastkem XXL. Hlavní hvězdou úspěšného počinu, která ve snímku nejspíš odhalí víc než svou vypracovanou hruď, je Channing Tatum. Zavedená hollywoodská tvář se stylem, která má v sobě i přes urostlou postavu cosi z „kluka odvedle“. Proslavil se taneční záležitosti Let´s Dance, zahrál si ve Veřejných nepřátelích, G. I. Joe, ale i romanťárnách Milý Johne a Navždy spolu.

zdroj: Warner Bros

Jak už jeho přelomový snímek napovídá Tatum kromě herectví i velice slušně tancuje, živil se také jako model. Je ženatý s herečkou a taktéž tanečnicí Jennou Dewan. Naposledy jste ho mohli vidět v propadáku Jupiter vychází. Pomineme-li aktuální milou komedii, tak by se měl objevit třeba v dalších X-Menech, což bude jistě pecka.
Uvidíte v: Bez kalhot XXL, v kinech od 16. července.
Zajímavost: Do role striptéra se Tatum nemusel dostávat nijak dlouho. V minulosti se totiž právě striptýzem nějakou dobu živil.

Tom Cruise
Už za pár dnů Arnold a koncem měsíce další kultovní klasa - řítí se na nás Tom Cruise alias agent Ethan Hunt. Legendární charakter z kultovní série se do kin vrací přesně na sklonku července. Úkol? Zachránit svět před profi teroristy, bývalými tajnými agenty, kteří usilují o nový světový pořádek krvavou cestou teroristických útoků. Cruise si roli slavného agenta, díky němuž se párkrát podíval i do Prahy, střihne už popáté.

zdroj: Cinemart

A vůbec se stále veze na úspěšné akční vlně. Loni třeba válel ve scifi Na hraně zítřka, špatný nebyl ani Jack Reacher: Poslední výstřel, u kterého se chystá pokračování. O novince, že se Cruise po 30 letech vrátí k Top Gun nemluvě. S pětkou Mission Impossible se pojí i roztomilá libůstka ohledně agentova vzhledu - zatímco v sudých dílech si pěstuje háro, v lichých má Cruise krátký účes. Rovněž těžko k uvěření, ale Cruise minulý pátek oslavil už své 53. narozeniny! Tipli byste to do něj?
Uvidíte v: Mission Impossible - Národ grázlů, v kinech od 30. července.
Zajímavost: Poslední dobou se šušká, že Tom Cruise zvažuje odchod od kontroverzní scientologické církve.

ČLÁNKY O FILMU

Tom Cruise ve čtvrté Mission: Impossible opravdu málem skončil

Tom Cruise ve čtvrté Mission: Impossible opravdu málem skončil

15. 2. 2019 | Trailery | Adam Homola

Pamatujete ještě na doby, kdy byl Tom Cruise téměř odepsaný? Poskakoval po gauči, rozdával divné rozhovory a vůbec se choval tak, jak se od někoho v jeho pozici neočekává. Cruise tak najednou spadl z vrcholu Hollywoodu dolů. Tam, kde s ním nechce nikdo moc spolupracovat a tam, kde ho chtějí vyštípat i z jeho vlastní série.
Mission Imposible: Národ grázlů - novinka za víkend nasbírala 56 miliónů dolarů

Mission Imposible: Národ grázlů - novinka za víkend nasbírala 56 miliónů dolarů

3. 8. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Zbrusu nový snímek Tloma Cruise Mission Imposible: Národ grázlů není jen tak nějakým filmem. Zahraniční kritici totiž s jeho každým novým filmem očekávají, že přijde konečně onen propadák a bude z toho tučné sousto. Zatím to však vypadá, že ani pátý díl slavné série Cruise z piedestalu úspěšného herce nesesadí.
Mission: Imposible - Národ grázlů - recenze nepříliš očekávaného blockbusteru

Mission: Imposible - Národ grázlů - recenze nepříliš očekávaného blockbusteru

30. 7. 2015 | Recenze | Vojtěch Karlík

Pátý díl dnes již po zásluze kultovní filmové řady Mission: Imposible dorazil do kin tak nějak nenápadně a v tichosti. V devadesátých letech oprášený seriál a přetavený do filmové podoby se však v pátém pokračování dobrodružství agenta Ethana Hunta vrací v plné síle. Tom Cruise stojí tentokrát proti agentské přesile, která si jej chce podrobit.
Vzpomínáme na sérii Mission Impossible - špionážní film čtyřikrát jinak

Vzpomínáme na sérii Mission Impossible - špionážní film čtyřikrát jinak

28. 7. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Jenom velmi těžko by se v nynějším filmu hledala série tak pestrá jako pentalogie snímků Mission Impossible, jejíž pátý díl s žertovným podtitulem Národ grázlů nyní razí do kin. Někdejší adaptace televizního seriálu hledala svou identitu až do čtvrtého dílu, vzniklého v režii Brada Birda. Mrkněte se, jak se různí režiséři snažili Mission Impossible pojmout po svém - a jak se na tom vždy promítly dobové tendence filmové akce. 
8 letních filmových hitů, které si nesmíte nechat ujít

8 letních filmových hitů, které si nesmíte nechat ujít

26. 6. 2015 | Dokina.cz | Ladislav Loukota

Sezóna blockbusterů znovu klepe na dveře a s ní je tu i zbrusu nová plejáda velkofilmů. Ačkoliv se největší vydání roku - Hvězdné války, druzí Avengers a bondovka Spectre - dočkaly, popř. teprve dočkají premiéry mimo léto, červenec, srpen a září přesto nabídnou několik nadějně vyhlížených trháků i několik možných černých koní. Vybrali jsme osmero z nich, jež byste měli sledovat se zvýšenou pozorností. 
Mission: Impossible 6 - točí se další díl

Mission: Impossible 6 - točí se další díl

25. 5. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Tak to vypadá, že už jsou v plném proudu přípravy na šestý díl kultovní akční série Mission: Impossible s Tomem Cruisem v hlavní roli. A to do kin ještě nedorazila pětka!
Mission Impossible 5 slibuje v traileru pořádnou akci

Mission Impossible 5 slibuje v traileru pořádnou akci

23. 3. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Až vyrazíme na konci července do kina na páté Mission Impossible s přízviskem Rogue Nation, budeme díky právě zveřejněnému traileru vědět, že se série vrací více k akčnímu pojetí. Podívejte se na nejnovější video nálož k chystanému hitu s Tomem Cruisem v hlavní roli.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.