Michael Giacchino:The Incredibles – soundtrack

25. 1. 2008 - 14:18 | Téma | red

Michael Giacchino:The Incredibles – soundtrack zdroj: tisková zpráva

Když jsem poprvé v ruce držel soundtrack z Úžasňákových, hlavou se mi honila vesměs jediná otázka: Kdo je to vlastně ten Michael Giacchino? Odpověď byla nasnadě: No přeci autor hudby k herní verzi bondovky Tommorow Never Dies! (mj

Když jsem poprvé v ruce držel soundtrack z Úžasňákových, hlavou se mi honila vesměs jediná otázka: Kdo je to vlastně ten Michael Giacchino? Odpověď byla nasnadě: No přeci autor hudby k herní verzi bondovky Tommorow Never Dies! (mj. jeden z mála herních soundtracků v oficiální české distribuci). Jak se ale od komponování pro počítačové hry dostal k až ambicióznímu animovanému filmu? Jednoduše. Když po jeho jménu více zapátráte, zjistíte že zkomponoval též hudbu pro veleúspěšnou válečnou PC hru Medal of Honor a pro její pokračování Call of Duty. A taky to, že má namočené prsty i v ceněném televizním seriálu Alias. A právě někde tady asi bude přechod od počítačových obrazovek na stříbrné plátno, který byl určitě zasloužený...

Hned z kraje vezměte na vědomí, že hudbu z Úžasňákových netřeba brát příliš vážně. Je to vlastně jedna ohromná sranda, parodie na všechny ty vznosné vintage melodie z bondovek, uvolněné groovy akce, jazzové pohodičky z rodinných seriálů let šedesátých, vzletné orchestrální nářezy s dechovou sekcí, která by se nevešla ani do autobusu. Prostě milé a do poslední nitky dotažené retro s občasnými odskoky do současné hudby ve stylu thrillerových věci od Jamese Newtona Howarda či Davida Arnolda.

I z hlediska super-hrdinského snímku je na téhle desce všechno v nejlepším pořádku, počínaje ultra heroickým tématem s drtivými žesti a smyčci (The Glory Days), tajemnými nájezdy na hlavního padoucha (New And Improved, Kronos Unveiled) či klasickým dobrodružstvím (Marital Rescue, Escaping Nomanisan) a jazzem říznutou akcí (Bob vs. Omnidroid) konče.

Co je ale na téhle desce vůbec nejlepší (včetně toho, že je to vážně bezchybně zkomponovaná záležitost), je fakt, že je to ohromně zábavné. Dnes, kdy snad každá druhá věc je retro, bývá zábavná jen málokterá z nich...

Mimochodem, tvůrci původně chtěli oslovit veteránského skladatele Johna Barryho (autor klasických bondovek jako Dr. No či Goldfinger). Nevím už přesně proč k tomu nakonec nedošlo (zřejmě proto, že Barry už skoro vůbec neskládá). Velice by mě ale zajímalo, jestli by ze sebe Barry dokázal dělat takovou legraci jako Michael Giacchino z něho :)

Verdikt: V první řadě velice zábavné, v té druhé naprosto dokonalé…

Hodnocení: 80 %

Seznam skladeb:

01. The Glory Days (3:32)

02. Mr. Huph Will See You Now (1:35)

03. Adventure Calling (2:23)

04. Bob vs. The Omnidroid (2:53)

05. Lava in The Afternoon (1:29)

06. Life´s Incredible Again (1:24)

07. Off To Work (1:59)

08. New And Improved (2:15)

09. Kronos Unveiled (3:16)

10. Marital Rescue (2:19)

11. Missile Lock (2:07)

12. Lithe or Death (3:24)

13. 100 Mile Dash (3:07)

14. A Whole Family of Supers (3:27)

15. Escaping Nomanisan (1:45)

16. Road Trip! (2:27)

17. Saving Metroville (5:03)

18. The New Babysitter (3:26)

19. The Incredits (7:23)

Celkový čas: 55:21

ČLÁNKY O FILMU

Úžasňákovi 2 - scénář je hotov!

Úžasňákovi 2 - scénář je hotov!

15. 9. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Není tomu tak dávno, kdy studio Disney oficiálně potvrdilo, že chce v Pixaru nechat natočit druhý díl populárního animovaného filmu Úžasňákovi. Režisér Brad Bird nyní potvrdil, že scénář ke dvojce je konečně hotov.
Star Wars: Rogue One - Disney odhalil na D23 obsazení očekávaného hitu

Star Wars: Rogue One - Disney odhalil na D23 obsazení očekávaného hitu

17. 8. 2015 | Téma | Vojtěch Karlík

Fanclub Walta Disneyho D23 uspořádal v Kalifornii v pořadí čtvrté setkání příznivců studia Walta Disneyho a opět to bylo hlavně nových filmech a očekávaných premiérách. V současné době se už pod tímto názvem skrývá celá řada žánrů i studií. Takže se dočkali nejen milovníci pohádek, ale také komiksových filmů a bylo zde oznámeno rozšíření Disneylandu o atrakce ze světa Hvězdných válek.
Úžasňákovi 2 - režie se ujal opět Brad Bird

Úžasňákovi 2 - režie se ujal opět Brad Bird

11. 5. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

O chystaném pokračování výborného animovaného filmu Úžasňákovi se ví už delší dobu. Nejnovější zprávou je, že režie se ujal Brad Bird, který ve studiu Pixar patří k nejdůležitějším tvářím.
Úžasňákovi 2 - co víme o chystaném pokračování

Úžasňákovi 2 - co víme o chystaném pokračování

27. 3. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

O pokračování populárního animovaného filmu Úžasňákovi se mluví už hodně dlouho. Fanoušci si film přejí, ale zřetelnější obrysy dostal snímek až nyní. O dvojce se zmínil šéf studia Disney na začátku března a od té doby všichni čekají na další informace. Co tedy víme?
Nejlepší animované filmy, které vás pobaví i jako dospělého diváka

Nejlepší animované filmy, které vás pobaví i jako dospělého diváka

16. 6. 2014 | Téma | Vojtěch Karlík

Tento týden do kin dorazí zbrusu nový animovaný příběh pro děti i jejich rodiče. Druhý díl drakobijeckého příběhu Jak vycvičit draka je téměř sázkou na jistotu. Rodiče si zcela jistě oblíbí několik dospěláckých hlášek, jejich ratolesti pak dobrodružný příběh hlavních hrdinů a nějaké to pitvoření k tomu. Dostat do kina dospělé a děti současně umí  studia jako Dreamworks, Pixar, nebo 20th Century Fox na výbornou. Zkusili jsme vybrat nejznámější a podle nás i nejlepší animované filmy, které stojí za to vidět i několik let od premiéry. Schválně, zda s námi budete souhlasit.
Kinům vládnou Letadla: připomeňte si ty nejlepší filmy Pixaru

Kinům vládnou Letadla: připomeňte si ty nejlepší filmy Pixaru

27. 8. 2013 | Téma | Ladislav Loukota

Počínaje tímto čtvrtkem můžete své nejmenší vzít na animovaný snímek Letadla, jenž se odehrává ve světě Aut, dřívějším animáku studia Pixar. Jejich hlavním hrdinou je odvážný letoun Prášek, který se navzdory své prosté konstrukci dostane do velkolepého světového závodu rovnou mezi drsné konkurenty s proudovými motory. Letadla však ve skutečnosti pocházejí z produkce studia DisneyToon a nikoliv Pixaru, přesto se sluší při této příležitosti vzpomenout na skoro dvacetiletou tradici pixarovských animáků.
Úžasňákovi - trend současného filmu?

Úžasňákovi - trend současného filmu?

28. 1. 2008 | Recenze | red

Dokonalé digitální triky, špičková 3D animace, závratné rozpočty, velká studia a bezduchý nebo přinejlepším kompilativní obsah na jedné straně
Madagaskar

Madagaskar

17. 6. 2005 | Téma | red

Dosavadní produkce studií Pixar a DreamWorks se vyznačovala vysokou a téměř nekolísající kvalitou
Úžasňákovi - film pro celou rodinu

Úžasňákovi - film pro celou rodinu

28. 2. 2005 | Téma | red

Film získal Oscara za rok 2004 v kategoriích Nejlepší animovaný film a nejlepší střih zvukových efektů (Michael Silvers, Randy Thom)
Úžasňákovi

Úžasňákovi

30. 11. 2004 | Recenze | red

Ukryti pod maskou vrhají se superhrdinové do odvážných záchranářských akcí, ať už je v ohrožení polovina města, nebo pouze drobné koťátko

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Třináct životů odvypráví příběh thajských chlapců uvězněných v zatopené jeskyni

Třináct životů odvypráví příběh thajských chlapců uvězněných v zatopené jeskyni

1. 7. 2022 | Trailery | Adam Homola

Jedna z nejvýznamnějších událostí léta 2018? Určitě dramatický příběh thajských chlapců a jejich trenéra.
Nathalie Emmanuel si v The Invitation zkusí dramatický rodinný horor

Nathalie Emmanuel si v The Invitation zkusí dramatický rodinný horor

30. 6. 2022 | Trailery | Adam Homola

Testování DNA může dát dohromady příbuzné, kteří o sobě třeba ani neví. A taky vás to může dostat k podivným lidem z vyšší třídy, kteří vás chtějí zneužít pro svůj krvavý rituál.
Moses Ingram se pustí do nového seriálu s Natalií Portman

Moses Ingram se pustí do nového seriálu s Natalií Portman

29. 6. 2022 | Novinky | Adam Homola

Z Moses Ingram se stává jméno, které budeme v dohledné době slýchat stále častěji.
V dalším Vřískotu se objeví i veterán z Mission Impossible

V dalším Vřískotu se objeví i veterán z Mission Impossible

28. 6. 2022 | Novinky | Adam Homola

Tom Cruise to není, ale právě s ním si tenhle herec střihnul svoji velkou roli už v první Mission: Impossible.