Květnové herečky: mladá krev i comeback Angeliny Jolie!

- Téma autor: Ladislav Loukota

Jaro se probouzí do plné krásy a s ním přichází i počátek sezóny blockbusterů! V květnu se proto můžeme těšit především na sérii velkofilmů plných několika starých tváří i mladých talentů – a v jejich čele je trpělivě vyhlížený comeback někdejšího sex idolu Angeliny Jolie. 

Cameron Diaz


diaz01

A začneme právě jménem, které už dlouho nezaznělo. Cameron Diaz měla žně v 90. letech – jejím debutem byla ostatně hitová crazy komedie Maska – v posledních letech je však známá snad jenom jako hlas Fiony ze série Shrek. A to přestože se na vrcholu slávy snažila nezapadnout jako obyčejná potěcha oka, vedle přisprostlých komedií zazářila i v drama Vítězové a poražení či absurditce V kůži Johna Malkoviche.

Snaha o comeback v akční záležitosti Zatím spolu, zatím živi (2010) zjevně nevyšla, podobně průměrná byla i Zkažená úča (2011), na letošek má však Cameron naplánovány čtyři filmy, počínajíc komedií Jedna za všechny.

jedna_za_vsechny

Uvidíte v: Jedna za všechny, premiéra 1. května

Zajímavost: Navzdory poněkud uvadnuvší kariéře Cameron stále platí za špičkovou ligu – magazín Hollywood Reporter loni ostatně vypíchl, že mezi herci přes 40 let patří mezi nejlépe placená jména.

Shailene Woodley

shailene_woodley


Zapamatujte si tohle lehce komplikované jméno – Shailene totiž dost možná bude brzy podobně významnou mladou tváří Hollywoodu, jako níže zmíněná Jennifer Lawrence. Shailene totiž tento měsíc uvede teen sci-fi Divergence, snímek zvolený jako následovník ságy Stmívání. Divergence by si měla vzít příklad i z Hunger Games, obecně se od něj očekává masivní sukces, a výdělky z USA nasvědčují, že prognózy budou mít pravdu.

Shailene tak brzy dost možná bude milovanou i nenáviděnou ikonou nové značky. Původně přitom teprve 22 let stará rodilá Američanka vůbec nemusela po roli sáhnout – proslavila se sice rolí v seriálu s příznačným názvem The Secret Life of the American Teenager, zároveň ale v roce 2011 získala za drama Děti moje nominaci na řadu prestižních cen včetně Zlatého glóbu.

divergence

Uvidíte v: Divergence, premiéra 1. května

Zajímavost: Původně se měla objevit i v aktuálním druhém dílu The Amazing Spider-Mana, její postava Mary Jane byla však nakonec vystřižena. Dočkáme se tak snad za dva roky.

Jennifer Lawrence

jennifer_lawrence


O miláčkovi internetové kultury jsme naposledy psali loni v souvislosti s druhým dílem Hunger Games. Pro případ, že jste poslední roky schovávali hlavu v písku, proto jen připomeňme, že si Jennifer získala fanoušků svou držkatou náturou, neustálým padáním na červeném koberci a všeobecně vyjadřováním tak trochu buranského formátu…

Skutečnost, že je řazena mezi nejvíce sexy ženy světa, však rozhodně její popularitě také neuškodila.

x-men-days

Uvidíte v: X-Men: Budoucí minulost, premiéra 22. května

Zajímavost: Původně se účastnila castingu na Bellu ze Stmívání.

Halle Berry

halle-berry


Podobně jako Cameron Diaz, rovněž Halle Berry je co do slávy spíše za zenitem. Leč stejně jako u Halle Berry by bylo chybou podceňovat tuto dámu ve středních letech (letos je jí 48 let)! Halle totiž patří za příklad par excellence herečky-dříče. Jako malá prodělala rozvod svých rodičů, prošla si práci prodavačky a z bídy nižší střední třídy ji vytáhlo až vítězství v několika soutěžích miss. Od roku 1989 se rozhodla věnovat se dráze herečky, což při mrzkých konexích černošské (míšenecké) holky z Ohia věru nebylo snadné.

Nakonec se však postupnou pílí a dlouhodobou prací v televizi vymakala až do přesvědčivé závislačky v Horečce džungle (1991) režiséra Spika Leeho, o řadu let později získala Oscara za další drama Ples příšer, nejvíce se však do fandomu zapsala jako Storm z filmové série X-Men. Právě v ultimativním spojení x-mení mytologie se nyní v květnu vrací.

X-Men-Days-of-Future-Past-Trailer-Storm-Halle-Berry-Lightning

Uvidíte v: X-Men: Budoucí minulost, premiéra 22. května

Zajímavost: Nenávidíte své křesní jméno? Halle byla rodiči pojmenována po místním obchodním domě Halle's Department Store, "perle" jejího rodiště z Clevelandu v Ohiu!

Juno Temple

juno_temple


Naproti tomu Juno Temple byla pro hereckou dráhu doslova zrozená – je totiž dcerou filmové producentky a režisérky Julien Temple. Už jako malá se věnovala hraní v anglických filmech, její první významnější role můžete znát z Pokání nebo Zápisků o skandálu, následně pokračovala dalšími velkoformátovými dílky, například evropským artovým mindfuckem Pan Nikdo.

Že si June vybírá role dle vskutku zajímavého mustru, dokazuje i její role lesbické vlkodlačice (!) ve fantasy Jack & Diane. Juno je doslova stoupající hvězdou netradičního vzezření a nemalých ambicí. V květnu se postaví po bok další netradiční fantasy Zloba – Královna černé magie, v níž dojde na vyprávění příběhu Šípkové Růženky z pohledu Zlé královny…

xmen-temple

Uvidíte v: Zloba - Královna černé magie, premiéra 29. května

Zajímavost: Původně mohla hrát postavu Lenky Láskorádové v sérii Harry Potter.

Angelina Jolie

jolie


Dozajista nejzajímavějším ženským obsazením měsíce května je však bezesporu právě Angelina Jolie jako výše zmíněná „zlá královna“ v převyprávění příběhu Maleficent, ústřední antagonistky Šípkové Růženky. Angelinu Jolie bezesporu není nutné dlouze představovat, Zloba však bude jejím prvním filmem po preventivním odstranění obou prsou – zákroku, který ji řada odpůrců vehementně vytýkala.

Zloba tak bude zajímavá hned z několika důvodů, mimo jiné však i protože pro studio Disney jde o historicky první film, v němž je záporák zároveň hlavní postavou. Angelina má ovšem zjevně stále dost sil na rozdávání – svědčí o tom i skutečnost, že veškeré kaskadérské kusy si zahrála sama.

maleficent-angelina-jolie

Uvidíte v: Zloba - Královna černé magie, premiéra 29. května

Zajímavost: Angelina si Zlou královnu mohla zahrát už ve fantasy Sněhurka a lovec z roku 2012. Nakonec byla vyšachována Charlize Theron.

Tagy: květen herečky

Zdroje: Vlastní

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.