Nejúspěšnějším filmům roku 2014 v USA zatím kralují Strážci Galaxie s hrdinou mývalem

31. 8. 2014 - 20:00 | Téma | Vojtěch Karlík

Nejúspěšnějším filmům roku 2014 v USA zatím kralují Strážci Galaxie s hrdinou mývalem zdroj: tisková zpráva

Konec prázdnin nás přivedl na myšlenku podívat se za oceán, jak si stojí nejúspěšnější letošní hity. Nabízíme vám pohled na první desítku, která ukazuje, že americké publikum ze všeho nejvíc přitahují trikové filmy a komiksové adaptace. Do první desítky nepostoupil žádný thriller, či jakékoliv vážnější téma. 

 1. Strážci Galaxie $262,142,000

zdroj: bontonfilm.cz

Upřímně, Strážci Galaxie jsou pro nás tím největším překvapením. Film je to zábavný, trochu stavějící na hlavu dosavadní komiksovou filmovou tvorbu, ale zase na něm není nic tak úžasného, co by naznačovalo, že se tak rychle vyhoupne na první místo. Recept na úspěšný blockbuster zní vlastně jednoduše. Hodně triků a mluvící mýval udělají divy. Kdo si teď ještě myslí, že nebude dvojka, tak je naivní blázen.

2. Captain America: Návrat prvního Avengera $259,766,572

zdroj: Archiv

Druhý díl Kapitána Ameriky byl prostě jen druhým dílem. Solidnímu komiksovému filmu pomohl dobrý marketing a samozřejmě úspěchy celé řady Avengers, které na sebe všelijak navazují a propojují se. Dvojka nás bavila.

3. Lego příběh $257,750,402

zdroj: Archiv

Lego film byl velmi sympatickým zjevením. V kinech se propojily dva světy. Současní tatínkové byli před pár lety dětmi, kteří si hráli s Lego stavebnicí jako jejich děti teď. Globální značka dánské firmy s kladenskými dělníky vstoupila do kin opravdu ve velkém. Příběh filmu je takový obyčejný, ale je prostě Lego a třetí místo zasloužené.

4. Transformers: Zánik $243,950,966

zdroj: Archiv

Restart se povedl. V novém filmu nás už neotravuje všudypřítomný Shia LaBeouf, ale jeho pozici velmi nenuceně nahradil Mark Wahlberg. Příběh není zrovna mistrovským dílem, ale efekty pořád fungují báječně a rozkládací autíčka, co umí létat také. Transformers jsou další hračkou, která udělala díru do světa filmu. A lidem zjevně taková spojení nevadí. Už se těšíme, až svět budou ohrožovat třeba přerostlá Kinder vajíčka.

5. Zloba - Královna černé magie $237,841,302

zdroj: Archiv

Zloba se povedla. První informace spíš naznačovaly, že půjde o necitlivé zpracování Šípkové Růženky a další zásah netaktních filmařů do klasiky, ale ukázalo se, že tentokrát vše fungovalo na výbornou. Dobré herectví Angeliny Jolie výrazně vylepšují digitální efekty, ale to už asi patří ke švindlu.

6. X-Men: Budoucí minulost $232,814,528

zdroj: Archiv

X-meni jsou středobodem filmových komiksů. Fungují vždycky. K tomu už netřeba nic dalšího psát.

7. Úsvit planety opic $204,419,991

zdroj: Cinemart

Další důkaz, že lepší než vymyslet nový příběh, je sáhnout po čemkoliv starém, trochu to vylepšit na počítači a vypustit znovu ven. Původní Planetě opic se snaží nyní vyrovnat nová řada, která vůbec není špatná. Digitální opice fungují a tržby nad 200 miliónů dolarů do jen dokazují.

8. The Amazing Spider-Man 2 $202,853,933

zdroj: Archiv

Původní trilogie Spidermana je dávno zapomenuta. Teď se na stejné osudy populárního pavoučího kluka díváme znovu. A nikomu to nevadí, protože... Upřímně, nevíme. Druhý díl restartované série funguje. Hlavní hrdina je hezoun, který není možná tak naivní jako jeho předchůdce, filmy se tváří o trochu více temněji (což je teď módní termín) a na diváka to celé zabírá!

9. Godzilla (2014) $200,672,193

zdroj: Archiv

Godzilla překvapila jistou dávkou syrovosti. No a jinak už nepřekvapila vůbec ničím. Hodně dlouho se na její příchod čeká, ale pak to stojí za to. Ač se filmu předpovídal neúspěch, riziko bylo přeci jen velké, sýčkové se nakonec spletli. Dobře cílený marketing nakonec lidi do kin nahnal a tržby téměř 201 miliónů dolarů to jen dokazují.

10. 22 Jump Street $190,267,743

zdroj: 20th Century Fox

Další díl o policistech operujících na školách se může pochlubit oproti předchozí devítce jedním zásadním rozdílem. Digitální efekty v něm se tváří jako skutečnost a nemají za cíl nás ohromit. Celkem sympatická komedie se ze střední školy přestěhovala na školu vysokou a to je asi tak jediná zásadní změna oproti jedničce.

Zdroje: Vlastní , Box Office Mojo

ČLÁNKY O FILMU

Druhá Zloba - královna černé magie se přesouvá z května 2020 na letošní říjen

Druhá Zloba - královna černé magie se přesouvá z května 2020 na letošní říjen

7. 3. 2019 | Novinky | Adam Homola

Pokračování Zloby – královny černé magie mělo dorazit až v květnu příštího roku, ale Disney nás nenechá čekat tak dlouho. Z květnového termínu se temná fantasy pohádka přesouvá už na 18. října letošního roku, jak reportuje Variety.
Zloba - Královna černé magie - bude druhý díl a opět s Angelinou Jolie

Zloba - Královna černé magie - bude druhý díl a opět s Angelinou Jolie

18. 6. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Studio Walta Disneyho udělalo z temnější pohádkou Zloba - Královna černé magie díru do světa a bylo jen otázkou času, kdy se definitivně potvrdí druhý díl. Už se ví, že se píše scénář a že se píše hlavně pro Angelinu Jolie.
Začíná školní rok - vyrazte s dětmi na filmové odpoledne do kina

Začíná školní rok - vyrazte s dětmi na filmové odpoledne do kina

30. 8. 2014 | Téma | Vojtěch Karlík

Začíná poslední prázdninový den, který můžete strávit se svými ratolestmi společně u filmu. Připravili jsme pro vás několik zaručených tipů vhodných k nedělní návštěvě kina.
Tipy na víkendovou návštěvu kina - pojďte na zlou vílu Maleficent i na akční trháky

Tipy na víkendovou návštěvu kina - pojďte na zlou vílu Maleficent i na akční trháky

20. 6. 2014 | Téma | Vojtěch Karlík

Přestože měsíc červen nebyl zrovna bohatý na novinky, v kinech lze stále najít dost filmů, které stojí za vidění a neměly by vám uniknout. Přinášíme vám tedy přehlídku těch nejzajímavějších novinek i již odcházejících hitů, které si můžete tento víkend naložit v některém z českých kin. Na Dokina.cz si navíc můžete najít i to svoje malé regionální kino, protože u nás najdete opravdu každý kinosál v České republice.
Zloba - Královna černé magie - recenze pohádky s Angelinou Jolie

Zloba - Královna černé magie - recenze pohádky s Angelinou Jolie

30. 5. 2014 | Recenze | Vojtěch Karlík

O Zlobě – Královně černé magie se mluvilo jako návratu klasické pohádky v trochu jiném kabátu. Marketingová komunikace byla posazená celkem zajímavě, protože každého samozřejmě zajímalo, jak se zlou královnou ze Šípkové Růženky studio Walta Disneyho naložilo, když má být údajně vlastně hodná. Výsledek není špatný, ale šokující film to rozhodně není.
Zloba Angeliny Jolie je dalším filmem, který postaví pohádky na hlavu

Zloba Angeliny Jolie je dalším filmem, který postaví pohádky na hlavu

28. 5. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Znáte ji jako hlavní záporačku z Šípkové Růženky, zodpovědnou za ničivou kletbu. V novém hollywoodském podání se však „zlá královna temné magie“ jménem Zloba (Angeliny Jolie) změní do sympatické postavy, které ublížila zrada, než se nakonec přiklonila k temné straně. Může to znít jako mišmaš, který popírá předešlé příběhy o Šípkové Růžence. Avšak nejenom převracením pohádek naruby Zloba zaujme – jedná se rovněž o první film Angeliny Jolie po její loňské operaci. 
Květnové herečky: mladá krev i comeback Angeliny Jolie!

Květnové herečky: mladá krev i comeback Angeliny Jolie!

2. 5. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Jaro se probouzí do plné krásy a s ním přichází i počátek sezóny blockbusterů! V květnu se proto můžeme těšit především na sérii velkofilmů plných několika starých tváří i mladých talentů – a v jejich čele je trpělivě vyhlížený comeback někdejšího sex idolu Angeliny Jolie. 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.