Plakát k filmu: Divergence

Divergence Divergent

dokina.cz
5,9

Premiéra 1. 5. 2014
USA, 2014, 138 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, akční, sci-fi, romantický
Režie:
Neil Burger | celý štáb
Hrají:
Shailene Woodley, Kate Winslet, Miles Teller, Ray Stevenson, Ansel Elgort, Theo James, Jai Courtney, Ashley Judd | všichni herci

Miliony kusů prodaných knih, 100 milionů dolarů během prvních deseti dnů v amerických kinech. Do České republiky se blíží nový fenomén s názvem Divergence. Díky převaze akce, napětí a dobrodružství nad romantikou bývá Divergence přirovnávána k sérii Hunger Games.

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat.

Dobrodružná akční fantasy byla natočena podle úspěšného románu Veroniky Roth Divergence, prvního dílu z celé trilogie Divergence, Rezistence, Aliance. Knihy vyšly s úspěchem i u nás.

Hlavní záporné role se překvapivě ujala Kate Winslet, matku Tris hraje Ashley Judd. Za úspěchem filmu stojí zejména ústřední dvojice. Tris hraje Shailene Woodley, její mužský protějšek a dalšího zástupce skrývajících se divergentních lidí hraje Theo James. „Když se poprvé ocitli v jedné místnosti, okamžitě bylo vidět, jak to mezi nimi zajiskřilo. Shailene je hodně silná herečka, ale Theo se od ní nenechal převálcovat. Ona jím byla okouzlená, on jí byl zaujatý,“ popisuje režisér Neil Burger a dodává: „Lidi se mě pořád ptají, jestli ti dva spolu chodí. A já odpovídám: Víte co? Měli by.“

Příběh je nabitý děsivými zkouškami statečnosti nejrůznějšího druhu - sežrání zaživa hejnem vran, utonutí ve skleněném akváriu, pózování jako živý terč pro vrhače nožů nebo skok z výškové budovy. Natáčení tak bylo plné nebezpečných akčních scén. Jednou z nich je naskakování a vyskakování z rozjetého vlaku, což je mezi Neohroženými běžný způsob cestování. „To byla jedna z nejnáročnějších scén, protože jsem ji chtěl točit se skutečným vlakem, nechtěl jsem, aby herci jen skákali ve studiu na zeleném pozadí,“ vysvětluje režisér Neil Burger. „Takže jsme si nechali postavit vlastní vlak a herci skutečně vyskakovali z rozjetých vagónů.“

Producentem Divergence je Vanessa Taylor, která se podílela na vzniku úspěšné TV série Hra o trůny. Titulní píseň k filmu složila Ellie Goulding - držitelka ceny Brit Awards 2014 pro nejlepší britskou zpěvačku. Ke skladbě „Beating Heart“ vznikl také stejnojmenný hudební videoklip.

Miliony kusů prodaných knih, 100 milionů dolarů během prvních deseti dnů v amerických kinech. Do České republiky se blíží nový fenomén s názvem Divergence. Díky převaze akce, ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 569 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 108.17 CZK 325.06 CZK Přehrát online

Recenze filmu Divergence

 • Recenze Divergence na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

 • Recenze Divergence na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Post-apokalyptické Chicago. Nevíme, jaká apokalypse se přesně udála, a jestli někde na světě existují další osídlená města. Vše se odehrává jen v Chicagu a těsném okolí, obehnaném zdí. "V zájmu zachování klidu a míru" zde vládne zvláštní sociální systém, kdy jsou všichni obyvatelé rozděleni do pěti společenských tříd: Vědci Právníci Rolníci Sportovci - Ti pořád divoce pobíhají, za jízdy naskakují a vyskakují z vlaků, a dělají policii Dobročinní - Ti vypadají jako Amišové, žijí skromně a pomáhají všem, kteří to potřebují Ve skutečnosti se těch pět tříd jmenuje jinak, ale jejich definice jsou jasné. Too sexy... Každý obyvatel Města se ve svých 16 letech musí rozhodnout, ke které třídě chce celý zbytek svého života patřit. Přitom se může (ale nemusí) řídit výsledky speciálního testu, který má každému určit jeho ideální poslání.

 • Recenze Divergence na iDnes

  Recenze iDnes 50

  To už snad ani není opisování, nýbrž rovnou klonování. Tak jako Stmívání či Hunger Games spojuje i Divergence, která ve čtvrtek vstoupila do Česka, dívčí čtivo s fantasy.

 • Recenze Divergence na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  I když nás v kině (či později doma na DVD) čeká více jak dvě hodiny dlouhá podívaná, ubíhá vyprávění poměrně rychle. Postupně sledujeme cestu „Škroba“ (tak se říká přeběhlíkům z Oddanosti), která započne a prakticky i skončí zkouškou, která ovlivní život nejen jí, ale i celé společnosti. Trochu zamrzí, že co dělalo knihu zajímavou (drsnost, striktní uniformita, absence citu…), bylo standardizováno a na plátno se tak dostává verze vhodná pro všechny věkové kategorie.

 • Recenze Divergence na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Po blíže nespecifikované válce v blíže nespecifikované budoucnosti jsou obyvatelé post-apokalyptického, zdí obehnaného Chicaga rozděleni do pěti kategorií. Sečtělí (doktoři, učitelé…), Mírumilovní (zemědělci…), Neohrožení (policisté, strážci hradeb…), Upřímní (právníci, úředníci…) a Odevzdaní (lidé žijící v nuzných podmínkách, rozdávající svůj majetek potřebnějším a konající dobré skutky). Těžko říct, jestli je to samé implikováno i na zbytek světa, nebo jestli mimo Chicago nějaký další život vůbec existuje. V zasvěcení do těchto reálií film poněkud selhává. Např. není vysvětleno, jak takový sociálně-politický aparát vůbec může fungovat a proč všem lidem ve městě vládne zrovna frakce Odevzdaných, kterými všichni ostatní opovrhují.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.