Červnové herečky - Emily Blunt ve sci-fi hitu a Nicole Kidman ve filmu o monacké kněžně

- Téma autor: Ladislav Loukota

Nicole Kidman, Charlize Theron i "ta holka, co hrála v Posledním vládci větru" – tahle skupinka se v červnu popere o přízeň diváků. S přelomem poloviny roku začnou letní trháky atakovat všechny naše smysly, přesto se paradoxně vybrané červnové dámy svou variabilitou drží zkrátka. Najdeme mezi nimi jenom hrst představitelek blockbusterů, a v podstatě žádnou "sázku na jistotu

Emily Blunt

blunt

S akční sci-fi Na hraně zítřka se Emily Blunt po právu dostává do plné záře reflektorů. Sotva třicetiletá britská herečka, pocházející z neherecké rodiny učitelky a právníka, platí za výjimečného dříče. Vystudovala sice divadelní herectví, rychle se však uchytila i ve světě filmu. Poprvé debutovala v seriálu Foylova válka, pak se objevila v Hercule Poirotovi, režisér David Frankel si ale správně všiml talentu mladé regionální dívky a obsadil jí do své satiry Ďábel nosí Pradu.

Odtud se Emily promptně vyšvihla přes Soukromou válku pana Wilsona až k parádní sci-fi romanci Správci osudu. Military sci-fi Na hraně zítřka, kde si Blunt zahraje drsnou vojačku se zálibou v sebevraždách, bude možná stěžejním, nejvýdělečnějším filmem její dosavadní kariéry, který má šanci ji zajistit plnohodnotný maraton Hollywoodem.

Uvidíte v: Na hraně zítřka, premiéra 5. června

Zajímavost: Byla první volnou pro roli Black Widow v Iron Manovi 2. Musela však roli přepustit Scarlett Johansson, protože natáčela příšerné Gulliverovy cesty...

Nicole Kidman

kidman


O Nicole Kidman jsme se naposledy zmiňovali v březnu při premiéře drama Koleje osudu – oproti němu má však Nicole v jejím nejnovějším snímku Grace o stejnojmenné monacké kněžně & hollywoodské herečce Grace Kelly hrát první housle. Lepší šance ostatně pramení už z fyzické podoby mezi Kidman a kultovní padesátkovou herečkou...

Uvidíte v: Grace, kněžna monacká, premiéra 12. června

Zajímavost: Vedle herectví se Nicole Mary Kidman věnuje i charitě. Je například ambasadorkou dobré naděje v rámci organizací UNICEF a UNIFEM.

Kristen Wiig

wiig


Po populárních jménech přejdeme k méně známým hvězdičkám. Komediantka Kristen Wiig možná nedosahuje úrovně oscarového piedestalu, znalci komediálního pořadu Saturday Night Live, potažmo skupiny komiků The Groundlings, ji přesto už nějaký ten pátek mají v merku. Jako skoro každý populární komik světa Kristen pochází z New Yorku, dokonce jako potomek irsko-anglicko-norsko-skotských předků!

Recepis na ironii je to skoro dokonalý, Kristen si však právě kvůli němu ve filmech často užívá spíše menších štěků postaviček v pozadí. Znát ji mohou diváci filmu Ženy sobě, Super Mac nebo třeba Paula, Kristen však namlouvá i postavy animáků – právě proto si ji budete moct tento týden poslednout v originální verzi Jak vycvičit draka 2.

Uvidíte v: Jak vycvičit draka 2, premiéra 19. června

Zajímavost: Čtyřikrát byla za účast v Saturday Night Live nominována na ceny Emmy, a čtyřikrát nominaci neproměnila ve výhru...

Nicola Peltz

peltz


Transformers se vracejí ve startu nové trilogie! Zůstává jim režisér Michael Bay, přichází však nové osazenstvo lidských hrdinů. Vedle Marka Wahlberga jako hlavního krutobijce proto nesmí chybět ani povinná, dobře vyvinutá ženská představitelka, jejíž roli po Megan Fox a překvapivě kvalitní Rosie Huntington-Whiteley nyní převezme mladá Nicola Peltz.

Peltz se neslavně proslavila v roce 2010 rolí Katary ve hrané verzi fantasy Poslední vládce větru, za níž byla nominována na anticeny Zlaté maliny. Ačkoliv í to jistě nepřineslo dobrou náladu, jako správná dcera modelky a newyorského miliardáře se z toho brzy oklepala a kývla na roli Bradley Martin v seriálu Bates Motel, kterému se podařilo už řádově lépe.

Uvidíte v: Transformers: Zánik, premiéra 26. června

Zajímavost: Ať už budou ohlasy na Peltz v Transformerech jakékoliv, smlouvu má na všechny tři plánované filmy…

Tereza Voříšková

voriskova


Nepříliš často v přehledu zabředneme do domácích luhů a hájů, v případě Terezy Voříškové však nelze než udělat výjimku. Jednak pro její status populární české divy, a jednak protože vlastně už hrála v zahraniční produkci – především v průměrném seriálovém thrilleru Pohřešovaný.

První ze zmíněných důvodů, značně související s kombinací Terezina hrubého hlasu se sexy zjevem, však stále bude v její kariéře hrát prim. Jak jinak si ostatně vysvětlit její časté obsazování do lehkých komedií – nejslavněji do Rafťáků, později i do Bobulí (která by se stejně dobře mohla jmenovat Jihomoraváci), a nejnověji do Všiváků?

Uvidíte v: Všiváci, premiéra 19. června

Zajímavost: Jeden z Tereziných posledních projektů přesto originalitou zaujme – je jím internetová websérie Clay's P.O.V. o kanadském cestovateli v Evropě, jakási na koleni vytvářená indie pseudodokumentární verze Eurotripu...

Charlize Theron

theron1


Ve finále se vrátíme zase k „prověřené kvalitě“. Charlize sice naposledy nepříjemně překvapila nepovedeným hororem Prometheus a průměrnou Sněhurkou a lovcem (rok 2012), letos se však někdejší oscarová Zrůda plánuje vrátit do plné síly.

Premiéře dojdou celé tři její filmy – hororový Dark Places, romantický Murder Mystery a nejnověji i akční parodie z Divokého západu jménem Všechny cesty vedou do hrobu. Ta přichází z dílny Setha MacFarlana, autora animovaného seriálu Griffinovi nebo sprosté komedie Ted. Můžete si tak představit, jak asi nemrava McFarlane pojme Divoký západ. Na každý pád si má Charlize ve filmu zahrát ostřílenou pistolnici.

Uvidíte v: Všechny cesty vedou do hrobu, premiéra 12. června

Zajímavost: Dětství Charlize bylo dramatičtější než většina jejích filmů – vyrůstala na jihoafrické farmě. To by nebylo tak špatné jako skutečnost, že její otec byl alkoholikem, jehož jednou v sebeobraně zabila její matka…

Tagy: herečka filmový přehled

Zdroje: Vlastní

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.