Avatar zhlédlo po premiéře 111.814 diváků

- Téma autor: red

Velkofilm Avatar, režiséra Jamese Cemerona, zhlédlo bezprostředně po české premiéře už 111.814 diváků. ČTK to dnes oznámil Petr Slavík z distribuční společnosti Bontonfilm.

Avatar

Na dosavadního rekordmana tabulky návštěvnosti a tržeb podle prvních víkendů - šesté pokračování Harryho Pottera - Princ dvojí krve - však ani namodralí avatarové v dobrodružné, především na počítačích vytvořené podívané, nemají. Malý kouzelník se letos v létě dostal do čela tabulky, když bezprostředně po premiéře přilákal do kin téměř 173.000 lidí.

Pozadu by byli i domácí rekordmani včetně dosud vedoucího Jana Svěráka s Vratnými lahvemi. Tento jeho snímek zhlédlo při prvním víkendu 107.357 diváků.

Cameronův velkofilm, uvedený ve světové premiéře 11. prosince v Londýně, se minulý týden rozletěl do více než osmdesáti kinosálů v Česku. Takzvané 3D verze dlouho očekávaného projektu se promítají ve čtyřech desítkách digitálních kin; "plastické" se stejně jako v pražském kině IMAX na Floře stanou při použi

Avatar

tí speciálních brýlí. Běžných kopií je třicet, z nich pět otitulkovaných, ovšem některá multikina využívají možnosti filmový obraz přenést z jednoho nosiče do více sálů.

Do příběhu odehrávajícího se na planetě Pandora, kam se pozemští žoldáci vydají, aby získali nerost potřebný jako zdroj energie, obsadil režisér například Sama Worthingtona a Sigourney Weaverovou. Jejich tváře včetně mimiky byly kromě scén točených v reálu digitálně zpracovány. Dostaly podobu domorodců - třímetrových štíhlých bytostí s modře světélkující kůží, zvířecíma pohybujícíma se ušima a ohonem.

Dobrodružný snímek s ekologickými prvky trvá bez dvaceti minut tři hodiny.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.