Nejúspěšnějším filmem loňského roku byl v Evropě 3D hit Avatar

- Téma autor: red

Avatar, režiséra Jamese Camerona, na který se prodalo 43 milionů vstupenek, byl nejúspěšnějším filmem roku 2010. Americké snímky celoevropskému žebříčku návštěvnosti podle agentury DPA dominovaly. Do první dvacítky se nedostala žádná čistě evropská produkce, informovala dnes Evropská audiovizuální observatoř se sídlem ve Štrasburku.

Druhým nejúspěšnějším filmem byl loni na starém kontinentu Harry Potter a relikvie smrti, na který do kina zašlo 31,2 milionu lidí. Na třetí příčce se umístil Příběh hraček 3 a na čtvrté Alenka v říši divů od Tima Burtona.

Nejnavštěvovanějším evropským filmem bez americké koprodukce byla francouzská komedie Les petits mouchoirs (Kapesníčky), který v evropských kinech zhlédlo 5,4 milionu návštěvníků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.