Cameron sice Avatar 2 zase odložil, ale kamery se opravdu rozjedou už na podzim

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Režisér James Cameron se nechal slyšet, že plánovaná premiéra v prosinci příštího roku pro Avatar 2 neplatí. Už několikrát posunutý termín se opět pošoupnul, tentokrát „na neurčito“, což by mohlo znamenat prosinec 2019, ale klidně i prosinec 2020, nebo jakékoliv pozdější datum. Nicméně i přes další nemilý odklad jsme dostali potvrzení, že natáčet se skutečně začne ještě letos na podzim.

Potvrzení už dříve řečeného jsme se tentokrát dočkali z úst Sigourney Weaver, která si v prvním Avataru zahrála doktorku Grace Augustine.

„Začínáme! Začínáme trénovat a vůbec obecně začínáme. Hm, vlastně bych vám asi neměla nic říkat, ale natáčet budeme už na podzim,“ řekla Weaver v rozhovoru pro The Hollywood Reporter.

Weaver taky vychválila všechny scénáře do nebes a prý celé to čekání za to stát bude. Cameron v rozhovoru pro The Star také opět připomněl, že nepřipravuje jen Avatar 2, ale také Avatar 3, Avatar 4 a Avatar 5. Práce na prvním filmu zabraly přes čtyři roky, a tak není divu, že se premiéra dvojky pořád posouvá - všechny čtyři nové filmy se připravují najednou.

Nicméně scénáře jsou hotové, příšery i lokace víceméně navržené, takže by začátku produkce už nemělo snad nic zabránit. Premiéra dvojky se nám sice posunula, ale je příjemné vědět, že se kamery skutečně rozjedou už za pár měsíců.

Tagy: natáčení Avatar

Zdroje: The Hollywood Reporter,The Star

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.