Jde o dílo režiséra Davida Finchera, který vzbudil pozornost například svými snímky Sedm či Klub rváčů, a zkušeného scenáristy Aarona Sorkina. Líčí okolnosti vzniku Facebooku i následná obvinění, že se Zuckerberg při tvorbě služby ke svým spolupracovníkům a kamarádům nezachoval nejlépe, když prý některé podvedl a jiné okradl. Podle Sorkina tak příběh nemá daleko k řecké tragédii.
Zuckerberg, jehož ve filmu ztvárnil Jesse Eisenberg, by prý také klidně mohl být moderním Richardem III. "Dejte mu hrb a koňskou nohu a jste docela blízko," řekl časopisu Wired Sorkin. Fincher zase s nadsázkou podotkl, že se mu podařilo na základě komedií pro teenagery vytvořit variaci na proslulý film Občan Kane od Orsona Wellese líčící nelítostný vzestup tiskového magnáta.
Snímek vychází z knihy Bena Mezriche Náhodní miliardáři, který se osobně zakladateli Facebooku a okolnostem vzniku služby věnuje. Jak kniha, tak film nemají oficiální posvěcení firmy, i když se s ní tvůrci filmu snažili spolupracovat. "Příběh představený ve filmu neodpovídá realitě. Jde o portrét vytvořený tak, aby přilákal lidi do kina, a ne aby vyprávěl, jak to přesně bylo," uvedl Facebook v oficiálním prohlášení.
Jeho zakladatel je podle informací v americkém tisku ve filmu ztvárněn jako společensky nejistý a trochu divný student Harvardovy univerzity, který chtěl proniknout do tamních elitních klubů. Nakonec se mu díky Facebooku podařilo mnohem více. Snímek s mottem "nezískáte 500 milionů přátel, aniž byste si neudělali několik nepřátel", se snaží ukázat, že se to neobešlo bez problematických kroků.
Sám Zuckerberg, který v současnosti disponuje majetkem v hodnotě 6,9 miliardy dolarů, proto údajně z filmu není nadšený. "Přál bych si, aby o mně nikdo netočil film, dokud jsem naživu," řekl v nedávném rozhovoru.