Snímek sleduje zrod sociální sociální sítě Facebook a přeměnu Zuckerberga ze stydlivého programátora na mediálního magnáta a nejmladšího miliardáře v historii. Podle tvůrců je založen z velké části na pravdivých událostech, vychází ale z knižní předlohy, která si vysloužila kritiku za svévolné nakládání s fakty.
Filmu na věrohodnosti nepřikládá ani fakt, že Zuckerberg s tvůrci při natáčení nikterak nespolupracoval. Sám uvádí, že příběh je podle jeho názoru velmi přikrášlený.
"Je to můj život a vím, že to nebylo tak dramatické," uvedl Zuckerberg při svém nedávném vystoupení v televizní show Oprah Winfrey. "Posledních šest let to bylo hlavně hodně programování a tvrdé práce. Ale bylo by asi fajn vzpomínat na ty časy jako na období bouřlivých večírků."
Scenárista Aaron Sorkin agentuře Reuters řekl, že se film kromě knižní předlohy zakládá i na jeho samostatném pátrání. K dispozici prý měl také tým právníků, kteří prověřili každou jeho scénu. "Starali se o to, abych nenapsal nic, co by bylo nepravdivé nebo pomlouvačné," uvedl Sorkin. Kromě Zuckerberga film sleduje také jeho bývalé spolupracovníky a je částečně vyprávěn i z jejich perspektivy.
Někteří kritici zároveň varovali, že u příliš kontroverzních snímků klesá úspěšnost při udílení filmových cen. Filmy, s jejichž uvedením do kin souhlasili lidé, kteří jsou jejich předlohou, získají zpravidla více cen než snímky, které musely řešit žaloby a soudní spory.
Diváci si prý ale s věrohodností hlavu příliš nelámou. "V dnešní době je rozdíl mezi realitou a fikcí tak mlhavý, že pokud scenáristé nakládají lehkomyslně s historickými fakty, aby příběhu dodali na dramatičnosti, je to vnímáno jako něco zcela běžného," uvedl ve svém pravidelném sloupku novinář a filmový kritik Pete Hammond.