V amerických kinech bude znovu uveden film Sociální síť

- Téma autor: red

Filmové studio Columbia Pictures uvede do amerických kin znovu film Sociální síť popisující okolnosti vzniku sociální sítě Facebook. Studio chce využít vysoké popularity, které film v poslední době dosáhl i přes to, že již čtyři dny po znovuuvedení vychází film na DVD. Filmová studia obvykle takto neriskují, kvůli možnému snižení prodeje produktů pro domácí zábavu.

Vzhledem k úspěchu filmu se očekává, že bude nominován na Oscara. Mnoho kritiků označilo snímek jako nejlepší film roku.

Film Sociální síť oslovil publikum po celém světě, uvedl Jeff Blake, předseda divize marketingu a distribuce firmy Sony Pictures.

Sociální síť

Facebook je významný vynález.

"Žádný vynález není pro naší dobu tak významný jako právě Facebook. Ale to, co z něj učinilo průlomový film, je popis naší doby. Kdokoliv a kdekoliv se může ztotožnit s pohnutkami reálných postav, které jsou ve filmu ztvárněny."

Film byl do kin uveden 1. října 2010, v období, kdy se toho ve filmovém průmyslu obvykle mnoho neděje. Zisk z prodeje vstupenek v USA a Kanadě podle serveru Boxofficemojo.com překročil již 93 milionů dolarů (1,76 miliardy korun). K tomu připadá ještě více než 100 milionů dolarů (1,9 miliardy korun) ze zámořských prodejů, takže ve výsledku film dosahuje celosvětového zisku téměř 200 milionů dolarů (3,8 miliardy korun).

Sociální síť

Film získal mnoho nominací.

Snímek Sociální síť je nominován na ocenění pro nejlepší film od Sdružení amerických producentů (PGA), kde patří k hlavním favoritům. Získal šest nominací na filmové a televizní ocenění Zlaté glóby, včetně kategorie nejlepší film a byl vyznamenán americkou Asociací losangeleských filmových kritiků cenou za nejlepší počin roku 2010.

Podle Unie filmových distributorů se jedná o 20. nejnavštěvovanější film v ČR. Byl uveden 4. listopadu 2010.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.