Film o Facebooku boduje v amerických kinech

4. 10. 2010 13:00 - Téma | Autor: red

Film o Facebooku boduje v amerických kinech Zdroj: Archiv

Divácky nejúspěšnějším filmem uplynulého víkendu byl na americkém kontinentu snímek o internetové sociální síti Facebook - The Social Network (Sociální síť). Toto kritiky dobře přijaté dílo amerického režiséra Davida Finchera vyneslo za vstupenky 23 milionů dolarů (asi 409 milionů korun).

Film se promítal v USA a Kanadě ve 2800 kinech, což znamená, že každé z nich za něj v průměru utržilo 8300 dolarů, tedy o mnoho víc než za ostatní víkendové "hity". "Ohromný začátek ohromného filmu," poznamenal k tomu šéf distribuce studia Columbia Pictures Rory Bruer. Podle studia by se Social Network mohla ucházet o letošního Oscara. Na webové stránce rottentomatoes.com má film 97 procent kladných ohlasů.

The Social Network

Daleko za ním skončil na druhém místě divácké úspěšnosti animovaný americko-australský snímek Legenda o sovích strážcích režiséra Zacka Snydera. Diváci za vstupenky na něj v 3600 amerických kinech utratili 10,8 milionu dolarů (zhruba 192 milionů korun). Film Olivera Stonea Wall Street: Peníze nikdy nespí se oproti minulému víkendu propadl z prvního na třetí místo, protože vydělal "pouze" 10,1 milionu dolarů (asi 180 milionů korun), tedy o devět milionů dolarů míň než v minulém týdnu.

Na paty mu na čtvrtém místě s deseti miliony dolarů (zhruba 178 milionů korun) šlape drama Město s Benem Affleckem. První pětici finančně úspěšných snímků uzavírá nízkorozpočtová komedie Easy A, za niž se utržilo sedm milionů dolarů (v přepočtu 124 milionů korun).

Wall Street 2: Peníze nikdy nespí

Pátý film z minulého víkendu Zase ona! si s 5,6 milionu dolarů (asi 100 milionů korun) o jednu příčku pohoršil a novinky Případ číslo 39 (Case 39) a Let Me In zahájily svou pouť na šestém a sedmém místě žebříčku s 5,4 respektive 5,3 milionu dolarů.

ČLÁNKY O FILMU

Sociální síť

Sociální síť

31. 10. 2010 | Téma | red

Každá doba má své vizionáře.
Film Sociální síť si chválí také jeho ústřední protagonisté, dvojčata Winklevossovi

Film Sociální síť si chválí také jeho ústřední protagonisté, dvojčata Winklevossovi

25. 10. 2010 | Téma | red

Dvojčata Cameron a Tyler Winklevossovi, dva ústřední protagonisté filmu Socíální síť, se o víkendu připojili k záplavě oslavných kritik filmu. Právě jejich nárok na autorství Facebooku totiž stojí u základů scénáře úspěšného snímku, který by měl dorazit do českých kin počátkem listopadu.
Snímek Sociální síť odhaluje pozadí vzniku fenoménu zvaného Facebook

Snímek Sociální síť odhaluje pozadí vzniku fenoménu zvaného Facebook

12. 10. 2010 | Téma | red

Proměnit zdánlivě nezáživné téma - okolnosti vzniku jedné internetové stránky - v napínavé drama se pokusil režisér David Fincher ve filmu The Social Network (Sociální síť). Snímek o zakladatelích globální sociální sítě Facebook v čele s geniálním počítačovým vizionářem Markem Zuckerbergem vstupuje do českých kin 4. listopadu. Uznání si podle filmových kritiků zaslouží scénář z pera Aarona Sorkina, výkony představitelů hlavních rolí i Fincherova režijní práce.
Je film o vzniku Facebooku spíše realita nebo fikce?

Je film o vzniku Facebooku spíše realita nebo fikce?

1. 10. 2010 | Téma | red

V mnoha hollywoodských filmech natočených podle skutečných událostí je dobrý příběh důležitější než věrnost historickým faktům. K jednomu z nich patří také snímek The Social Network o zakladateli sociální sítě Facebook Marku Zuckerbergovi. Kritici se přou, zda příliš velká dávka fikce nemůže snímku uškodit u diváků a při udílení filmových cen, napsala agentura Reuters.
Zuckerberg nemá radost z filmu popisujícím okolnosti vzniku Facebooku

Zuckerberg nemá radost z filmu popisujícím okolnosti vzniku Facebooku

28. 9. 2010 | Téma | red

Do amerických kin míří film o populární službě Facebook, která má na celém světě přes půl miliardy uživatelů. Snímek The Social Network (Sociální síť) prý jejího zakladatele, majitele a nyní miliardáře Marka Zuckerbergera nelíčí v příliš příznivém světle. Dnes má světovou premiéru na Newyorském filmovém festivalu. Do široké distribuce v USA vstoupí na začátku října, v Česku o měsíc později.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.