Rock a Statham zabrousí ve svém Rychle a zběsile do špiónských i vládních vod

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Chystaný spin-off Hobbs and Shaw nám sice nedávno studio o kousek odložilo, ale oba herci se už sešli s režisérem a přípravy jsou v plném proudu. Pokud vám už Rychle a zběsile leze krkem, následující zpráva vás potěší. Režisér David Leitch se o projektu totiž trošku rozpovídal a prozradil, že se chystá něco přeci jen trošku jiného.

Hobbs and Shaw totiž nebude jen zase další Rychle a zběsile. Film se ponoří do příběhového pozadí obou postav opravdu pořádně, ale zároveň nebude zapomínat, že je součástí Rychle a zběsile, jak reportuje Cinemablend.

Oba hlavní hrdinové, tedy Hobbs a Shaw, jsou totiž něčím víc než jen obyčejnými pouličními závodníky. Sice bychom mohli už několik let namítat, že drtivá většina party kolem Vina Diesela už taky nejsou jen pouliční závodníci, ale jejich kořeny jsou jasné.

Zato Shaw je podle režiséra něco jako špión, respektive pochází ze špiónského světa a Hobbs je zase něco jako vládní agent. Ze spojení takových dvou světů by mohla vzejít opravdu zajímavá akce říznutá klidně i trochou thrilleru, špetkou Jamese Bonda, Jasona Bournea a třeba i Ethana Hunta?

Jen s poněkud méně vážnými postavami, protože Statham i Johnson jsou v kůži Shaw a Hobbse prostě hezky svérázní. Směr, který David Leitch naznačuje, za sebe vítám a bude příjemné sledovat jiné Rychle a zběsile. Takové, kde se každou chvíli nepřemítá o rodině, otcovství, nebo o autech. Navíc ještě s vážnou tváří, kterou u toho má už snad jenom Diesel.

Svým způsobem to trochu připomíná spin-offy Star Wars, tedy zatím Rogue One a nadcházející Solo, kde bychom světelné meče a rytíře Jedi taky hledali (skoro) marně. Navíc je dobře, že se chtějí tvůrci vydat alespoň částečně jinou cestou a nejedou pořád ve stejných kolejích. V těch sice pojede Diesel, až v roce 2020 vyrukuje s devátým Rychle a zběsile, ale když tu bude vedle hlavní série ještě částečně jiná odbočka, může to sérii jen prospět.

Tagy: thriller akční Rychle a zběsile

Zdroje: Cïnemablend

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.