Prometheus dostane více než jedno pokračování

- Krátké zprávy autor: Vojtěch Karlík

Ridley Scott zamýšlí se svým projektem Prometheus skutečně velké věci. Jak jinak si totiž vysvětlit jeho nedávný výrok, v němž prohlásil, že příběh Promethea se připojí samozřejmě více k univerzu Vetřelců, ale až tak ve třetím nebo čtvrtém filmu.

Už víme, že dalším filmem Ridleyho Scotta bude Prometheus 2, který naváže na jeho předchůdce z roku 2012, který sice slavil komerční úspěchy, ale hodně "Aliens fans" film odmítlo. Dvojka ponese název Alien: Paradise Lost a už také víme, že se v něm objeví Noomi Rapace a Michael Fassbender. Herečka si znovu zahraje astronautku Elizabeth a stále populárnější Fassbender si objeví opět v roli poněkud pokřiveného androida Davida.

O příběhu dvojky mnoho nevíme. Vlastně netušíme zhola nic. Jen máme nejasnou představu, co se asi tak může dít. Elizabeth vyrazí na planetu stvořitelů, aby zjistila, co jsou zač. Společnost jí bude dělat torzo Davida a samozřejmě celá řada digitálních stvoření. Leda by snad cestou potkala nějaké další kosmonauty.

Samotný Ridley Scott toho mnoho nového neřekl, ale v nedávném rozhovoru pro německý portál FilmFutter prohlásil, že rozhodně chystá více více než jen jedno pokračování. Když se ho novináři zeptali, zda nějak propojí Promethea více s chystanými Vetřelci, dodal, že samozřejmě i toto je na pořadu dne.

Prometheus-2-Earth

"Jasně, ale nestane se tak v dalším díle Promethea. Dojde k tomu v dalším díle, nebo dokonce případně ve čtvrtém filmu. Cílem je samozřejmě vysvětlit, jak a proč Vetřelci vznikli a kdo vlastně stojí za jejich vznikem. Vždycky jsem si říkal, že jsou jakousi biologickou zbraní," prohlásil Scott. Takže už víme, že za nějakých deset let se to všechno dozvíme.

Souběžně s tím probíhají rané fáze příprav na natáčení regulérního pátého Vetřelce. Ten zatím ještě nemá oficiální název ani prakticky žádné další detaily, ale víme, že na režisérskou stoličku usedne Neil Blomkamp (District 9, Elysium, Chappie). Komerční úspěch Alien: Paradise Lost a nového Vetřelce by tak mohl těmhle vesmírným potvorám zase otevřít spoustu dveří. A kdo ví, třeba by se pak vrátil i Predátor, u kterého je to stejně jen otázkou času.

Tagy: sci-fi Vetřelec

Zdroje: Movieweb

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.