Plakát k filmu: District 9

District 9 District 9

dokina.cz
8,0

USA, Nový Zéland, 2009, 112 min, od 15 let

Žánr:
thriller, akční, drama, sci-fi
Režie:
Neill Blomkamp | celý štáb
Hrají:
Sharlto Copley, David James, Jason Cope, Kenneth Nkosi, Jed Brophy | všichni herci

Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. Mimozemšťané byli uprchlíky z vlastní planety. Stvoření byla ubytována v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9 (District 9), zatímco se státy celého světa dohadovaly, co dál.

Teď všem dochází trpělivost. Dohled na mimozemšťany byl svěřen MNU, soukromé organizaci, které je osud mimozemšťanů lhostejný. Měla by ale naději na obrovský výdělek, pokud dokáže zprovoznit mimozemské zbraně, které vyžadují k aktivaci mimozemskou DNA.

Napětí mezi mimozemšťany a lidmi dospěje ke svému vrcholu ve chvíli, kdy začne MNU obyvatele Okrsku 9 stěhovat do nového tábora. Jeden z agentů MNU, Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) se nakazí mimozemským virem, který začne měnit jeho DNA. Záhy se stává nejhledanějším mužem planety – je klíčem k odhalení tajů mimozemské technologie. Vyděšený muž má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9.

Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Vaše hodnocení: 651 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 110.51 CZK 221.29 CZK Přehrát online

Recenze filmu District 9

  • Recenze District 9 na MovieZone

    Recenze MovieZone 80

    Ve slumu na okraji Johannesburgu žije 1,8 milionu mimozemšťanů, takzvaných kreveťáků. I když nějak zásadně neotravují, člověčenstvo netolerantní k jinakosti si žádá razantní řešení a přestěhování vetřevších se cizinců do speciálního tábora. Přesun řídí úředník Wikus. A právě pro něj se záhy změní v noční můru. Nebo splněný sen? Paradokumentárně pojatá sci-fi se i při minimálním rozpočtu překlopí zhruba v polovině v nadupanou akční řežbu, která oslňuje formou a ruší klopýtavým scénářem. V kině každopádně nutné vidět. A pokud selže Avatar, pak jde o sci-fi roku.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.