Nejdřív Aquaman, teď Shazam!? DC tahá z rukávu superhrdiny se smyslem pro humor

- Trailery autor: Adam Homola

DC je teď v zajímavé situaci. Liga spravedlnosti jim epicky vyhořela, z Flashe a Cyborga asi jen tak něco nebude a kdo ví kdy a v jaké formě se dočkáme dalšího Batmana.

Studiu se teď ale nadmíru povedl Aquaman. Ten všechny překvapil, drtivě zválcoval kina a utržil v nich už přes miliardu dolarů. Velké věci si DC slibuje taky od připravované Wonder Woman 1984 ale na tu si ještě počkáme.

Za pár měsíců pošle DC do boje snímek Shazam!, který může překvapit podobně, jako Aquaman. Miliardu od tohohle červenáčka nečekám, ale film se očividně nebere vážně, je plný vtípků a charismatický Zachary Levi vypadá docela fajn.

Menší vadou na kráse by mohlo být prostředí – nemalá část filmu (nebo snad celý film?) se odehrává ve vizuálně zoufale nudném, zaměnitelném americkém městě, kde prostě není na co koukat. Všechno to vypadá možná až příliš obyčejně, zašedle a jednoduše nudně. Na rozdíl od vizuálně divokého Aquamana, kde je pořád na co koukat. O to víc budou muset v Shazam! fungovat vtípky, záporáci, humor... Jednoduše všechno ostatní.

Vtípky nešetří ani čerstvě vydaný trailer, který se sice ze začátku tváří vážně, jen by si pak udělal srandu z Temného rytíře a pak začal vytahovat z rukávu jednu humornou či jinak zajímavou scénu za druhou. Není toho moc, ale na ploše těch pár vteřin to prozatím stačí.

Shazam! dorazí do kin začátkem duba, kde pro něj našlo studio potenciálně hodně slibné místečko. Tou dobou bude totiž Captain Marvel svou pouť kiny nejspíš dojíždět a Avengers: Endgame budou ještě pár týdnů daleko. V téhle skulince by se mohl Shazam! najít, byť by bylo velmi překvapivé, kdyby se z toho podařilo DC vytěžit miliardu. Ta asi nepadne i vzhledem ke konkurenci.

Netradiční superhrdina DC se tak bude na začátku dubna kočkovat leda tak s Hellboyem, který jde do kin týden poté, 11. dubna. Jenže první ukázka nás od rudého ďábla spíše odradila, respektive moc nenalákala. Když Shazam! na marketingovou pilu přitlačí ještě víc, mohlo by se to nakonec podařit.

Tagy: komedie akční superhrdina

Zdroje: tisková zpráva

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.