Nejdřív Aquaman, teď Shazam!? DC tahá z rukávu superhrdiny se smyslem pro humor

21. 1. 2019 12:02 - Trailery | Autor: Adam Homola

Nejdřív Aquaman, teď Shazam!? DC tahá z rukávu superhrdiny se smyslem pro humor Zdroj: Archiv

DC je teď v zajímavé situaci. Liga spravedlnosti jim epicky vyhořela, z Flashe a Cyborga asi jen tak něco nebude a kdo ví kdy a v jaké formě se dočkáme dalšího Batmana.

Studiu se teď ale nadmíru povedl Aquaman. Ten všechny překvapil, drtivě zválcoval kina a utržil v nich už přes miliardu dolarů. Velké věci si DC slibuje taky od připravované Wonder Woman 1984 ale na tu si ještě počkáme.

Za pár měsíců pošle DC do boje snímek Shazam!, který může překvapit podobně, jako Aquaman. Miliardu od tohohle červenáčka nečekám, ale film se očividně nebere vážně, je plný vtípků a charismatický Zachary Levi vypadá docela fajn.

Menší vadou na kráse by mohlo být prostředí – nemalá část filmu (nebo snad celý film?) se odehrává ve vizuálně zoufale nudném, zaměnitelném americkém městě, kde prostě není na co koukat. Všechno to vypadá možná až příliš obyčejně, zašedle a jednoduše nudně. Na rozdíl od vizuálně divokého Aquamana, kde je pořád na co koukat. O to víc budou muset v Shazam! fungovat vtípky, záporáci, humor... Jednoduše všechno ostatní.

zdroj: tisková zpráva

Vtípky nešetří ani čerstvě vydaný trailer, který se sice ze začátku tváří vážně, jen by si pak udělal srandu z Temného rytíře a pak začal vytahovat z rukávu jednu humornou či jinak zajímavou scénu za druhou. Není toho moc, ale na ploše těch pár vteřin to prozatím stačí.

Shazam! dorazí do kin začátkem duba, kde pro něj našlo studio potenciálně hodně slibné místečko. Tou dobou bude totiž Captain Marvel svou pouť kiny nejspíš dojíždět a Avengers: Endgame budou ještě pár týdnů daleko. V téhle skulince by se mohl Shazam! najít, byť by bylo velmi překvapivé, kdyby se z toho podařilo DC vytěžit miliardu. Ta asi nepadne i vzhledem ke konkurenci.

Netradiční superhrdina DC se tak bude na začátku dubna kočkovat leda tak s Hellboyem, který jde do kin týden poté, 11. dubna. Jenže první ukázka nás od rudého ďábla spíše odradila, respektive moc nenalákala. Když Shazam! na marketingovou pilu přitlačí ještě víc, mohlo by se to nakonec podařit.

Zdroje: tisková zpráva

ČLÁNKY O FILMU

Druhý díl Shazam! napíše scénárista jedničky

Druhý díl Shazam! napíše scénárista jedničky

12. 4. 2019 | Novinky | Redakce Dokina.cz

Shazam! se v kinech ještě ani pořádně neohřál a filmová společnost Warner Bros se již údajně pustila do přípravy druhého dílu. Scénáře by se měl opět chopit Henry Gayden, v souvislosti s režií pak určité zdroje hovoří o Davidu F. Sandbergovi.
Dwayne Johnson: sólovka Black Adam se začne točit příští rok

Dwayne Johnson: sólovka Black Adam se začne točit příští rok

10. 4. 2019 | Novinky | Adam Homola

Do kin se sice chystá Hellboy a hned za ním Avengers: Endgame, ale teď v nich řádí Shazam! Sympaťák, co se učí se svými schopnostmi zacházet a chová se jako dítě (protože dítě je), má teď za hlavního záporáka Marka Stronga, ale dříve či později se popere s přeci jen trochu vyšší ligou: Dwaynem „The Rock“ Johnsonem.
Komiksové reparáty, aneb když vám první průšvih superhrdinské dveře nezavře

Komiksové reparáty, aneb když vám první průšvih superhrdinské dveře nezavře

9. 4. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Když to nevyjde poprvé, je potřeba zkoušet to znovu. Napravit si reputaci po roli v nepovedené comicsovce není nic těžkého. Filmů se superhrdiny je totiž čím dál víc, někdy ale ani druhá šance nepomůže...
Shazam! - recenze nového superhrdiny se smyslem pro humor

Shazam! - recenze nového superhrdiny se smyslem pro humor

3. 4. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Comicsovka Shazam! zkouší do superhrdinského žánru přinést víc nadhledu a humoru. Jak se jí to povedlo? A stojí za to u toho být?
Čtyři tváře Captain Marvel

Čtyři tváře Captain Marvel

8. 3. 2019 | Téma | Václav Rybář

Jít do kina na holčičí marvelovku na MDŽ je stylové. Co když ale Marvel vlastně není ani žena, ani kapitánka, a dokonce ani Marvel?

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Smolař desetiletí: natáčení Uncharted zrušili kvůli koronaviru hned první den

Smolař desetiletí: natáčení Uncharted zrušili kvůli koronaviru hned první den

2. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jestli má nějaký film opravdu velkou smůlu, je to Uncharted. Hlavní herecká hvězda Tom Holland totiž potvrdil, že natáčení skončilo hned první den.
Sony odkládá Krotitele duchů a vlastně i všechno ostatní

Sony odkládá Krotitele duchů a vlastně i všechno ostatní

1. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jako by těch odkladů nebylo málo. V Sony očividně nevěří ve znovuotevření kin dříve jak ke konci léta a tak se celosvětové pandemii koronaviru klidí z cesty prakticky se vším.
YouTube kanál Filmy česky a zadarmo nabízí další české filmy

YouTube kanál Filmy česky a zadarmo nabízí další české filmy

31. 3. 2020 | Novinky | Redakce Dokina.cz

Jestliže v současné situaci pracujete z domova, přijde vám následující zpráva vhod. Na YouTube se totiž objevil kanál Filmy česky a zadarmo, nabízející řadu českých filmů bez jakýchkoliv poplatků.
Ryan Reynolds se prý chystá na adaptaci Dragon’s Lair pro Netflix

Ryan Reynolds se prý chystá na adaptaci Dragon’s Lair pro Netflix

30. 3. 2020 | Novinky | Adam Homola

Ryanu Reynoldsovi se u Netflixu očividně zalíbilo. Nejnovější zákulisní drby totiž tvrdí, že by si tam měli zahrát hlavní roli v chystaném Dragon’s Lair.