Marvel vs. DC: Co na nás chystají do příští pětiletky

17. 12. 2018 - 11:14 | Téma | Václav Rybář

Marvel vs. DC: Co na nás chystají do příští pětiletky zdroj: tisková zpráva

Jdete dneska do kina na Aquamana nebo Spideyho? Komiksoví giganti nezpomalují a superhrdinská mánie už vůbec ne.

Ačkoliv marvelovky na své sólové dráze vstoupí napřesrok do druhé dekády (ano, Iron Man měl premiéru už v roce 2008), konkurence od DC se rozhodně nevzdává, i když se jí ten překotný start moc nepovedl a neúspěch Justice League se snaží honit experimentálními portréty různých hrdinů.

Po hitové Wonder Woman to vypadá, že o tomhle víkendu zaskóruje i Aquaman, což znamená, že obě "studia" (Marvel je pod Disneym, DC je servírováno skrz Warner Brothers) budou komiksové spektákly chrlit ještě pěkně dlouho. A následujících pět velkých vzájemných duelů už mají víceméně nalajnováno. Marvel nebo DC, Losna nebo Mažňák, Sparta nebo Slavia? Zvolte si svoje barvy a hurá do ochozů.

Spider-Man: Daleko od domova vs. Shazam

spiderman_far_from_home zdroj: tisková zpráva

Marvel zaútočí během prvních pěti měsíců roku 2019 hned třemi marvelovkami, ale Spidey bude tou poslední a bude se odehrávat po finále třetích Avengers (resp. po jejich druhé půlce, která má premiéru v dubnu). Navíc se točilo i v Praze a v Liberci, což českého diváka bezesporu láká, stejně jako přítulnější svět Spideyho, kámoše ze sousedství, který vzniknul pod společným křídlem Marvelu a Sony.

DC na úspěch téhle postavy reaguje rozpustilou adaptací Shazama, což není nic jiného než příběh malého kluka, který získá nezměrnou superhrdinskou sílu a tak trochu si s ní neví rady, resp. první co ho napadne je přesně to, co by napadlo všechny dvanáctileté kluky. První upoutávky vypadají skoro až brakově, ale DC tu servíruje srdíčko a humor na dlani a to by mohlo na diváky zabrat.

shazam zdroj: tisková zpráva

V redakci se právě na tuhle nadílku od DC těšíme dost možná nejvíc, protože konečně vystupuje z temných snyderovských zákoutí a nabízí něco pro všechny generace.

Captain Marvel vs. Wonder Woman 1984

captain_marvel_2 zdroj: tisková zpráva

Ženská síla z obou stran barikády se původně měla střetnout právě na jaře 2019, ale DC nakonec uhnulo s Wonder Woman odehrávající se v osmdesátkách o rok dál, asi aby dalo Marvelu dostatek prostoru. Nebo aby vytunilo Wonder Woman k dokonalosti? Přeci jenom jde po průšvihu Justice League o jejich jedinou doposud fungující značku v rámci DCEU, a tak je třeba si dát záležet.

Captain Marvel, která má premiéru v březnu a počítá se s tím, že o měsíc později spasí nejen Avengers: Endgame, ale potenciálně i všechno, co bude následovat, zatím sází na devadesátkové retro a spíš osudovou kosmickou epopej, nikoliv prvoplánový humor.

wonderwoman1984 zdroj: tisková zpráva

Marvel s pomocí kapitánky bude chtít odvyprávět hned několik zásadních příběhů a hlavně přivede na scénu soupeřící vesmírné rasy Kree a Skrullů. Je to trochu risk, ale vzhledem k aktuální popularitě sci-fi příběhů z dalekých galaxií lze očekávat, že to i tentokrát komiksovému gigantovi vyjde.

X-Men vs. Sebevražedný oddíl 2

xmen_dark_phoenix zdroj: tisková zpráva

Poslední X-Meni čistě v produkci Foxů budou mít teprve premiéru a nepůjde o nic menšího než o adaptaci ságy Dark Phoenix. Bohužel vyšumí do prázdna, protože celá licence se díky nákupu 20th Century Fox studiem Disney vrátí zpátky pod Marvel a restartovaní X-Meni se integrují do MCU.

To je ale příběh na zatraceně dlouhé lokte, takže ačkoliv mají nepochopení a často ostrakizovaní mutanti ledacos společného s vyvrhely a kriminálníky ze Sebevražedného oddílu (minimálně v očích laické veřejnosti, která se jich bojí zhruba nastejno), v kinech proti sobě určitě nenastoupí, protože DC bude na stříbrném plátně o pár let rychleji.

suicidesquad zdroj: tisková zpráva

Otázkou je, kolik původních členů v sebevražedném komandu zbude, protože projekt přebírá James Gunn. Ano, ten James Gunn, co režíroval Strážce galaxie a měl točit i jejich třetí díl, než ho Disney na hodinu vyrazil za pár nevybíravých tweetů z minulého století. DC po něm hráblo, snad aby konkurenci dokázalo, že tenhle krok jí bude sakramentsky mrzet. Rozhodčím budeme my, diváci, ale ne dřív než v roce 2020 nebo 2021.

Black Widow vs. Birds of Prey

blackwidow zdroj: tisková zpráva

O sólovce Černé Vdovy se mezi fanoušky mluví od chvíle, kdy se poprvé objevila v druhém Iron Manovi. Scarlett Johansson by chtěla, účetní Marvelu jsou jednoznačně pro, ale v samotném širším plánu Marvelu asi nebylo pro komorní špionážní akčňák příliš prostoru.

Teď ale dostávají superhrdinky víc prostoru a cestuje se časem (sólovky se mohou odehrávat dvacet, třicet let nazpátek), takže by Vdova mohla dostat šanci. V emancipaci ale zatím vede DC, což dokazuje i snímek, který už je v produkci. Původně se jmenoval jen Birds of Prey, ale teď to vypadá, že za dvojtečkou bude mít And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn.

birds_of_prey zdroj: tisková zpráva

To je zatraceně dlouhé jméno a taky připomínka, že do kin tuhle dívčí výpravu povede Margot Robbie, jedna z velkých ozdob Sebevražedného oddílu. Vlastně ani nevíme, o čem to celé bude, ale po boku bláznivé holky s baseballovou pálkou se objeví hrdinky jako Huntress nebo Black Canary. Snímek jde do kin v červenci 2020 a aby toho nebylo málo, v DC chystají i sólovku Batgirl od stejné scenáristky.

Eternals vs. New Gods

eternals zdroj: tisková zpráva

Marvel už samozřejmě přemýšlí daleko za finále Avengers. A protože představil Thanose, musí jeho kosmickou supersílu v budoucnu trumfovat. Od toho jsou tu Eternals a jejich zlá dvojčata Deviants, příslušníci humanoidní rasy, kterou vytvořili tzv. Celestials, což jsou božské bytosti žijící po miliony let - jednou z nich byl i Ego v podání Kurta Russela, kterého jsme mohli vidět ve druhých Strážcích galaxie.

Thanos je vlastně nedochůdčetem rasy Eternals, takže se vyloženě nabízí oslí můstek, jak divákům představit novodobé bohy a jejich vzájemné intriky, v jejichž sítích planeta Země čas od času uvízne. U DC pro změnu pochopili, že jejich uspěchaný Justice League nefungoval, protože představili záporáka příliš narychlo. A proto přichází New Gods alias Noví bohové - nesmírně mocní záporáci, kteří povstali na mrtvolách starých bohů.

newgods zdroj: tisková zpráva

A teď si chtějí podmanit vesmír silou. Jedním z nich je i Darkseid, který se mihnul v závěru Justice League a měl být do budoucna obdobou Thanose. Jenže Justice League byl průšvih. Nápad se starými a novými bohy u DC neopustili (viz Ares jako hlavní záporák ve Wonder Woman), ale s New Gods budou jejich charaktery budovat od nuly a připravovat si je pro větší střety. Za kameru se postaví Ava DuVernay (Selma) a nový svatostánek lze očekávat za tři, čtyři roky.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.