Kylo Ren versus Finn: nový teaser na Star Wars naznačuje epický souboj

- Novinky autor: Adam Homola

Do premiéry Star Wars: Síla se probouzí zbývá už jen pár měsíců, ale plnohodnotný trailer na film pořád nikde. Mezitím nám Disney zveřejnilo další teaser, tentokrát podstatně kratší. Dočkali jsme se ho na oficiálním Star Wars účtu na Instagramu. Video má jen 15 vteřin, ale stojí za to. Nabídne dva již známé záběry a dva nové. A ten jeden za to stojí.

Už v prvním teaseru jsme viděli jak hlavní záporná postava Kylo Ren přijde do zasněženého lesa a vytasí svůj světelný meč. Nikdy jsme ale neviděli, ani náznakem, proti komu meč vytáhnul. S kým si dá mezi kmeny stromů souboj na život na smrt. Nový trailer právě tohle odhalil - proti Renovi se v lese postaví Finn!

Ten na Rena vytáhne modrý světelný meč. Že bude mít Finn ve filmu světelný meč víme už z dříve zveřejněného oficiálního plakátu, ale teď ho vidíme poprvé v akci. Nebo lépe řečeno v přípravě na akci. A to si piště, že na ni dojde: na oficiálním webu slibuje tamní editor pořádný souboj: "Teď se semele něco velkého."

Nejde si nevzpomenout na druhý teaser, kde někdo předává světelný meč někomu, kdo bude asi princezna Leia. A právě světelný meč z druhého teaseru je až nápadně podobný tomu, který používal Skywalker v původní trilogii. Předá pak Leia meč Finnovi, nebo se k němu dostane jinak? Teoreticky by se mohlo jednat o stejný meč který má Finn na plakátu a který v novém teaseru vytasil proti Renovi.

Je také možné, že onen Lukův proslov z druhého teaseru byl směřovaný právě na Finna: "Síla provází celou moji rodinu. Má ji můj otec. Mám ji já. Má ji má sestra. Stejnou mocí vládneš i ty." Finn tak možná díky Lukovi objeví v sobě skrytou sílu (která se v něm "probudí", ha!) a právě on bude hlavní postavou která v nové trilogii máchá světelným mečem a používá sílu.

Nesmíme zapomínat také na druhý nový záběr, kde je Rey a roztomilý robůtek BB-8. Rey se tváří na kameru hrozně osudově, ale bohužel víc o scéně nevíme a kontext si tak můžeme jen domýšlet. Teaser zatím bohužel na oficiálním Star Wars účtu na YouTube není a tak se musíme spokojit jen s videem na Instagramu, ale nové záběry v čele s Finnem to vynahrazují bohatě. A už chceme trailer!

Tagy: star wars star wars: síla se probouzí

Zdroje: Star Wars Instagram

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.