Festivalové tipy – Fresh Film Fest 2006

11. 8. 2006 - 19:38 | Téma | red

Festivalové tipy – Fresh Film Fest 2006 zdroj: tisková zpráva

Z programu bylo jako ochutnávka vybráno sedm filmů, kde jsou zastoupeny snímky různých žánrů, soutěžních i nesoutěžních sekcí: Chorobně tě miluji (Te quiero mal – Španělsko, Universitat Pompeu Fabra de Barcelona) Ella je nevidomá

Z programu bylo jako ochutnávka vybráno sedm filmů, kde jsou zastoupeny snímky různých žánrů, soutěžních i nesoutěžních sekcí:

Chorobně tě miluji Chorobně tě miluji (Te quiero mal Španělsko, Universitat Pompeu Fabra de Barcelona)
Ella je nevidomá. Každý den vstává, sprchuje se a obléká sama. Snídá a jde do města bez cizí pomoci. Je úspěšnou dirigentkou, ale také pohlednou nezávislou ženou – vždy dokonalou a sebejistou. Její přesný životní řád má ale křehkou rovnováhu – stačí k tomu jedna noc s mužem v jejím bytě…(Film již byl oceněn na několika festivalech)

Hliněný holub (Clay Pigeon – ČR, FAMU)
Milostná hra, která je přerušená válkou. Dobře známý příběh v hávu neobyčejného způsobu vyprávění. (taktéž festivalově úspěšný film)

Náhradnice (The Substitute) Náhradnice (Substitute – Izrael, Sam Spiegel Film and TV School)
Zohara je příslušnicí separované jednotky izraelské armády. Brzy má být odvelena a na její místo přichází náhradnice. Zohařiny naděje na novou budoucnost ale pohasínají, když nervově labilní nástupkyně neunese psychický tlak nového prostředí. (režisérka filmu Talia Lavie navštívila FFF se snímkem Flora na houpačce)

Temerario (Velká Británie, NFTS)
Animovaný snímek Temerario je kombinuje tradiční westernovou ikonografii s prvky hororu a fantasy. Výsledkem je temný příběh s výjimečně sugestivním a specifickým stylem.

Vše podle plánu Vše podle plánu (Wszystko według planu – Polsko, WRITV)
Jacus a o několik let starší Norbert leží v jednom pokoji v nemocnici na oddělení onkologie. Norbert už má chemoterapii za sebou, Jacuse teprve čeká. Křehký příběh o přátelství i lásce z prostředí, které dává propustky do normálního života jen velmi zřídka…

Válečné hry (Gry Wojenne – Polsko, WRITV)
„Dědo, také jsi někoho zabil?“.Vnuk rád od dědečka vyzvídá, jaké to bylo za války. A rád si na válku hraje s umělohmotnými vojáčky. Dávné události jakoby ožívaly na půdě dědova domu v řadách nehybných postaviček. Poetický i mrazivý pohled do duše dítěte, válka jako hra.

Synchroff Synchronoff (Velká Británie, NFTS)
Synchronoff je okamžik v čase, kdy Eleanora a Bert ztrácejí rytmus. Eleanora se ztrácí kdesi ve svých představách Bert ji neochotně následuje v naději, že se mu podaří vrátit rytmus jejich tance a že jejich životy se budou ubírat v příjemné melodické rovině. Melancholický film o zamilovaných a pro ně.

Marta (Česká republika)
Na letošním Fresh Film Festivalu je také připravena premiéra absolvenského filmu režisérky Marty Novákové. Příběh, ve kterém osud či náhoda svedou uprostřed války dohromady otce a jeho syna se zraněnou nepřátelskou špiónkou.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.