Festivalové tipy – Fresh Film Fest 2006

11. 8. 2006 - 19:38 | Téma | red

Festivalové tipy – Fresh Film Fest 2006 zdroj: tisková zpráva

Z programu bylo jako ochutnávka vybráno sedm filmů, kde jsou zastoupeny snímky různých žánrů, soutěžních i nesoutěžních sekcí: Chorobně tě miluji (Te quiero mal – Španělsko, Universitat Pompeu Fabra de Barcelona) Ella je nevidomá

Z programu bylo jako ochutnávka vybráno sedm filmů, kde jsou zastoupeny snímky různých žánrů, soutěžních i nesoutěžních sekcí:

Chorobně tě miluji Chorobně tě miluji (Te quiero mal Španělsko, Universitat Pompeu Fabra de Barcelona)
Ella je nevidomá. Každý den vstává, sprchuje se a obléká sama. Snídá a jde do města bez cizí pomoci. Je úspěšnou dirigentkou, ale také pohlednou nezávislou ženou – vždy dokonalou a sebejistou. Její přesný životní řád má ale křehkou rovnováhu – stačí k tomu jedna noc s mužem v jejím bytě…(Film již byl oceněn na několika festivalech)

Hliněný holub (Clay Pigeon – ČR, FAMU)
Milostná hra, která je přerušená válkou. Dobře známý příběh v hávu neobyčejného způsobu vyprávění. (taktéž festivalově úspěšný film)

Náhradnice (The Substitute) Náhradnice (Substitute – Izrael, Sam Spiegel Film and TV School)
Zohara je příslušnicí separované jednotky izraelské armády. Brzy má být odvelena a na její místo přichází náhradnice. Zohařiny naděje na novou budoucnost ale pohasínají, když nervově labilní nástupkyně neunese psychický tlak nového prostředí. (režisérka filmu Talia Lavie navštívila FFF se snímkem Flora na houpačce)

Temerario (Velká Británie, NFTS)
Animovaný snímek Temerario je kombinuje tradiční westernovou ikonografii s prvky hororu a fantasy. Výsledkem je temný příběh s výjimečně sugestivním a specifickým stylem.

Vše podle plánu Vše podle plánu (Wszystko według planu – Polsko, WRITV)
Jacus a o několik let starší Norbert leží v jednom pokoji v nemocnici na oddělení onkologie. Norbert už má chemoterapii za sebou, Jacuse teprve čeká. Křehký příběh o přátelství i lásce z prostředí, které dává propustky do normálního života jen velmi zřídka…

Válečné hry (Gry Wojenne – Polsko, WRITV)
„Dědo, také jsi někoho zabil?“.Vnuk rád od dědečka vyzvídá, jaké to bylo za války. A rád si na válku hraje s umělohmotnými vojáčky. Dávné události jakoby ožívaly na půdě dědova domu v řadách nehybných postaviček. Poetický i mrazivý pohled do duše dítěte, válka jako hra.

Synchroff Synchronoff (Velká Británie, NFTS)
Synchronoff je okamžik v čase, kdy Eleanora a Bert ztrácejí rytmus. Eleanora se ztrácí kdesi ve svých představách Bert ji neochotně následuje v naději, že se mu podaří vrátit rytmus jejich tance a že jejich životy se budou ubírat v příjemné melodické rovině. Melancholický film o zamilovaných a pro ně.

Marta (Česká republika)
Na letošním Fresh Film Festivalu je také připravena premiéra absolvenského filmu režisérky Marty Novákové. Příběh, ve kterém osud či náhoda svedou uprostřed války dohromady otce a jeho syna se zraněnou nepřátelskou špiónkou.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový trailer na Ant-Man a Wasp: Quantumania připomíná zásadní momenty Ant-Mana

Nový trailer na Ant-Man a Wasp: Quantumania připomíná zásadní momenty Ant-Mana

5. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

V kinech teď sice pořád ještě jede Black Panther: Wakanda nechť žije, ale za rohem je už připravená další marvelovka.
Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

2. 12. 2022 | Téma | Matěj Svoboda

Konec roku bude v kinech velkolepý, vrací se totiž James Cameron se svým Avatarem. A nuda nebude ani na streamu, je libo pokračování detektivky Na nože?
První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

2. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak a je to tady! Po letech čekání a nespočtu odkladů je pátý Indy konečně natočený a my se můžeme pokochat první ukázkou.
Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

1. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Pokud se váš film jmenuje Medvěd na koksu (v originále Cocaine Bear), budí jistá očekávání. A novinka Elizabeth Bank svému názvu skutečně dostává.