Dinosauří ságu Jurský svět uzavře třetí díl v roce 2021

- Novinky autor: Adam Homola

Jurský svět: Zánik říše do kin teprve přijde a už víme, jak to bude s pokračováním. Třetí díl Jurského světa totiž dostal premiéru a víme také, kdo film napíše. Na další dinosauří dobrodružství si do kin zajdeme 11. července 2021.

Od Zániku říše to tak bude hezká tříletá pauza, což víceméně odpovídá i přestávce mezi prvním Jurským světem z roku 2015 a letošním druhým dílem.

O příběhu třetího filmu zatím logicky nevíme vůbec nic, ale víme, že se o scénář postará Emily Carmichael, které s psaním pomůže Colin Trevorrow – režisér prvního Jurského světa a jeden ze scénáristů Zániku říše.

Trevorrow bude film i produkovat, stejně jako Steven Spielberg, Frank Marshall a Pat Crowley, jak reportuje Hollywood Reporter. Trovorrow o třetím filmu jako o závěru jejich trilogie. Bude tak zajímavé sledovat, jestli aktuální série Jurského světa po třetím dílu opravdu skončí a dáme si od dinosaurů na více než tři roky pohov.

Při očekávaných velkých tržbách si ale dokážu představit, že se bude vyjednávat a Chris Pratt, Bryce Dallas Howard i další zúčastnění dostanou nabídku na další film(y) a jednoduše se pojede dál. Anebo se bude zase restartovat s nějakými mladými a levnými herci.

Na podobné úvahy je ale každopádně ještě brzo. Nejdřív nás čeká Jurský svět: Zánik říše, který má premiéru 21. června a už jsme z něj mohli vidět i první trailer.

Tagy: dobrodružný

Zdroje: The Hollywood Reporter

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.