Jurský svět: Zánik říše – stává se nám tu z rodinného dinosauřího velkofilmu horor?

- Dokina.cz autor: Adam Homola

Jurský svět byl v podstatě klasický, nijak výrazně žánrový dinosauří blockbuster. Nebylo tam ani moc hororu, ani moc komedie, ani moc napětí… Od každého jen špetka a dohromady to fungovalo natolik, že film v kinech utržil přes 1,5 miliardy dolarů.

Druhý díl jménem Jurský svět: Zánik říše přijde do kin už v 21. června a možná bychom se měli připravit na něco nového. Hororový režisér J.A. Bayona nám totiž v novém traileru namísto velkolepých a epických honiček s dinosaury servíruje hororovou atmosféru v překvapivě komorním provedení.

Samozřejmě že tu je T-Rex, na pozadí bouchá sopka a je tu hromada dinosaurů. Bayona nezapomíná ani na pár vtípků, ale jinak nový trailer Jurský svět: Zánik říše až překvapivě připomíná vysokorozpočtový horor s dinosaury a hereckými hvězdami.

Do akce se opět vrací Chris Pratt, respektive jeho postava Owena, který tu s dinosaury spolupracuje očividně ještě víc než před pár lety v prvním díle. Nechybí ani Bryce Dallas Howard a po mnoha a mnoha letech se vrací i Jeff Goldblum jako Ian Malcolm.

Těžko si představit, že Jurský svět: Zánik říše neuspěje. Jestli zvládne utržit zase něco kolem 1,5 miliardy dolarů je otázka druhá, ale pokud se nestane nějaká katastrofa, dočkáme se v roce 2021 uzavření aktuální trilogie. Třetí díl je už totiž oznámen a má i režiséra.

Tagy: akční dobrodružný

Zdroje: Universal Pictures

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.