Na co jít DOKINA: Vydejte se na útěk před dinosaury nebo božskou Amy Schumer

- Téma autor: Václav Rybář

Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě našeho nového pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.

V naší relaci vám bez zbytečné omáčky naservírujeme to nejzajímavější z kinopremiér každého týdne a navrch přidáme i citace z recenzí, abyste měli absolutní přehled o tom, co na film říká odborná kritika, ještě než se rozhodnete utratit peníze za lístek. A protože kino může být i domácí, občas přihodíme navrch i nějaký ten televizní nebo online tip.

Tentokrát česká kina ovládnou dinosauři - po třech letech se vracíme do Jurského světa, ale podtitulek Zánik říše neslibuje nic dobrého. Ostrov, na kterém slavný dinosauří park stojí, totiž veleještěrům doslova vybouchne pod nohama. Claire a Owen z prvního dílu se snaží zachránit co nejvíc němých tváří, ale nakonec zjistí, že jejich dobré úmysly hodlá někdo zneužít. Dinosauři tak vlezou z deště pod okap, ale samozřejmě si to nenechají líbit, a tak se Zánik říše pozvolna mění v hororovou podívanou, v níž lidé doplatí na svá nabubřelá ega.

Druhá premiéra útočí spíše na něžné publikum a místo velkých bubáků nabízí odlehčené komediální téma. Amy Schumer se ve filmu Jsem božská uhodí do hlavy tak “šťastně”, že si v zrcadle připadá jako absolutní sexbomba, i když má celkem nepřehlédnutelnou nadváhu. To samozřejmě roztáčí kolotoč absurdních situací a podpásového humoru. V zámoří tahle žánrová jednohubka mírně prohučela, ale u nás možná najde v kombinaci s dinosaury úrodnou půdu, zvlášť pokud prehistoričtí predátoři nalákají převážně mužské publikum.

Pokud byste se ale rozhodli zůstat během deštivého víkendu doma, můžete si na Netflixu ulovit kompletní druhou sezónu Lukea Cage. Další “televizní” marvelovka nabízí hned třináct epizod s neprůstřelným borcem z Harlemu. To je lákavý program na nejedno zamračené odpoledne.

S přehledem kinopremiér se budete pravidelně setkávat vždy v pátek, ale chystáme pro vás letos v létě i další výrazné změny. Dejte nám v komentářích a na sociálních sítích vědět, jak se vám líbí.

Tagy: na co jit dokina

Zdroje: Vlastní

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.